Rozmieszczenie kratek i anemostatów – jak zrobić to prawidłowo
Rozmieszczenie kratek i anemostatów – jak zrobić to prawidłowo?
4 września 2018
Sika Balkony Premium
Sika Balkon Premium – elementy systemu, ceny oraz dostępność
6 września 2018

Wentylacja w domu – czy jest potrzebna ?

Zdrowe i komfortowe życie w domu jest możliwe do uzyskania jedynie wtedy, gdy jest w nim dostęp do świeżego powietrza. Należy regularnie usuwać nadmiar dwutlenku węgla i wilgoci z pomieszczeń, a jednocześnie dostarczać odpowiednie dawki tlenu. Wszelkie niepożądane substancje znajdujące się w powietrzu powinny być filtrowane w taki sposób, aby świeże powietrze było nieustannie obecne we wnętrzach. Tylko sprawnie działająca wentylacja pozwoli ten efekt uzyskać.

Oczyszczacz powietrza - K2

Powietrze wypełniające wnętrza ulega zużyciu w wyniku działania na nie różnych czynników związanych z użytkowaniem czy wyposażeniem pomieszczeń. Często jest ono zawilgocone w wyniku oddychania mieszkańców, gotowania, suszenia, prasowania czy kąpieli. Okazuje się, że czteroosobowa rodzina wytwarza w gospodarstwie domowym około 15 litrów wody na dobę, co daje ponad 5 ton wody w ciągu roku.

Skutki nieprawidłowego działania wentylacji

Jeżeli dom wyposażony jest w niesprawnie działającą wentylację, wilgoć zaczyna wnikać w ściany, co przekłada się na powstawanie pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów. Paradoksalnie, jeśli bardziej ogrzewamy budynek nie zapewniając mu sprawnie działającej wentylacji to zawilgocenie rośnie.

Zużyte powietrze traci wszystkie swoje walory i jest przyczyną złego samopoczucia, a także wielu stanów chorobowych związanych z drogami oddechowymi. W dodatku, skraplana woda sprawia, że niszczeje konstrukcja budynku oraz wyposażenie i struktura.

rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Wentylacja w domu – czy jest potrzebna ?

Zdrowe i komfortowe życie w domu jest możliwe do uzyskania jedynie wtedy, gdy jest w nim dostęp do świeżego powietrza. Należy regularnie usuwać nadmiar dwutlenku węgla i wilgoci z pomieszczeń, a jednocześnie dostarczać odpowiednie dawki tlenu. Wszelkie niepożądane substancje znajdujące się w powietrzu powinny być filtrowane w taki sposób, aby świeże powietrze było nieustannie obecne we wnętrzach. Tylko sprawnie działająca wentylacja pozwoli ten efekt uzyskać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx