Na czym polega zjawisko kondensacji w kotle gazowym ?
Na czym polega zjawisko kondensacji w kotle gazowym ?
5 lipca 2018
Bosch Condens 7000i
Bosch Condens 7000i – wiszący kocioł kondensacyjny od Junkers
9 lipca 2018
Pokaż wszystkie
Kratki wentylacyjne - wybór i rodzaje kratek

Kratki wentylacyjne - wybór i rodzaje kratek

Najbardziej widocznym elementem każdej wentylacji są kratki wentylacyjne. Stosowane są przy wentylacji

Kratki wentylacyjne – wybór i rodzaje kratek

Najbardziej widocznym elementem każdej wentylacji są kratki wentylacyjne. Stosowane są przy wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej. Dostępne są w wielu kolorach, kształtach, co pozwala im pełnić także funkcję estetyczną. Dzięki temu, że kratka będzie znajdowała się w pomieszczeniu, przez otwór w ścianie nie będą wpadały do mieszkania żadne zanieczyszczenia z komina. Kratki wentylacyjne – wybór i rodzaje kratek – poznaj możliwości, na jakie możesz się zdecydować.

Kartki wentylacyjne – rodzaje

  • Kratka stale otwarta – prosty model, nad którym użytkownik nie ma kontroli. Powietrze wtłaczane jest całą powierzchnią kratki.
  • Kratka z żaluzją – posiada ruchomą żaluzję, którą można zamknąć ręcznie, co pozwala na uzyskanie kontroli nad intensywnością przepływu powietrza. Położenie żaluzji zmienia się przy użyciu sznurka.
  • Kratka wentylacyjna autoaktywna (anemostat) – pozwala na rozprowadzanie napływającego strumienia powietrza. Eliminuje to efekt chłodu.
  • Kratki wentylacyjne w drzwiach – występują pod postacią tulei lub w wersji prostokątnej. Pozwalają na przepływ powietrza między pomieszczeniami.
  • Kratki wentylacyjne kominkowe– umieszcza się je w obudowie kominka, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza tam, gdzie kumuluje się najwięcej ciepła. Przy kominku montuje się dwie kratki, jedną u góry, gdzie ciepło jest odprowadzane, a drugą na dole, co zapewnia dopływ do kominka zimnego powietrza.
  • Kratki wentylacyjne ozdobne– dostępne są w wersji nowoczesnej lub klasycznej.
  • Kratki wentylacyjne z wyjściem na okap – występują w wersji dwudzielnej, czyli jedną część kratki zabudowuje się rurą służącą do podłączenia okapu kuchennego, a druga część pozostaje odsłonięta, dzięki czemu możliwa jest wentylacja nawet wtedy, gdy okap jest wyłączony.

Z czego robi się kratki wentylacyjne ?

Najczęściej kratki wentylacyjne wykonywane są z tworzywa sztucznego, czyli plastiku, takie też modele można nabyć je za klika złotych. Specjalnie dla wymagających klientów powstały kratki wykonane ze stali nierdzewnej, mosiądzu i ceramiki. Kratki wykonane z tych materiałów mają ciekawy design i wprowadzają do wnętrza ciekawą dekorację. Trzeba jednak pamiętać, że za takie nowoczesne modele trzeba już znacznie więcej zapłacić.


Zobacz również:

Wentylacja – Budowa i Remont

Wentylacja – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest wentylacja. Dzięki niej możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza do wnętrz, a także o skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z pomieszczeń. Sprawnie działający system wentylacyjny przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wilgoci

Zobacz: remont.biz.pl/category/wentylacja/

Wentylacja – Remont

Wentylacja – Remont

Ważne jest, aby dom oraz budynki, w których przebywamy miały odpowiednią wentylację. Jeżeli system, z którego korzystamy będzie wadliwy, na ścianach zacznie pojawiać się grzyb

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1582-wentylacja

 

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up