Kaisai katalog urządzeń klimatyzacyjnych 2 0 1 6 / 2 0 1 7
15 marca 2017
Kompletny zestaw do wykonania posadzki na balkonie od firmy Sika
Kompletny zestaw do wykonania posadzki na balkonie od firmy Sika
25 marca 2017
Pokaż wszystkie
Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?

Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?

Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?

80% czasu w ciągu dnia spędzamy w swoim domu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że występuje tam gorsze powietrze, niż na zewnątrz. Aby zbudować odpowiedni mikroklimat wewnątrz pomieszczenia nie wystarczy zadbać jedynie o jakość powietrza. Trzeba pomyśleć także o innych aspektach.

Właściwy mikroklimat zasługą wentylacji

Aby powietrze wewnątrz pomieszczeń było zdrowe, trzeba pokoje regularnie wietrzyć. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście otwarcie okna, jednak nie zawsze jest to możliwe. Lepsze efekty uzyskasz montując dobrze działający system wentylacji, który zadba o jakość powietrza przez cała dobę. Dobrym wyborem będzie wentylacja mechaniczna.

Nie obawiaj się hałasu

Mitem jest, że wentylacja mechaniczna wraz z rekuperatorem wydaje nieprzyjemne odgłosy, które zakłócają życie codzienne mieszkańców. Jeżeli tylko wybierzesz dobrze zaizolowany akustycznie system, w Twoim domu będzie przyjemne cicho, a powietrze będzie miało wysoką jakość.Temperatura i wilgotność powietrza

Pamiętaj, że jakość powietrza zależy głównie od jego temperatury i wilgotności. Idealną temperaturą jest ta pomiędzy 19 a 22°C. Jeżeli w domu masz ogrzewanie podłogowe, 19 do 20°C będzie najbardziej optymalną temperaturą, a jeżeli ogrzewasz dom grzejnikami, należy utrzymać temperaturę między 21 a 22°C.

Pamiętaj także, aby utrzymać wilgotność powietrza między 40 a 60%. Do jej mierzenia warto zamontować specjalne czujniki. Pokażą Ci one, czy powinieneś w swoim domu zamontować dodatkowe urządzenia, takie jak osuszacze powietrze czy jego nawilżacze.

Zobacz naszą ofertę urządzeń wentylacyjnych w naszym sklepie

Wentylacja – Remont

Wentylacja – Remont

Ważne jest, aby dom oraz budynki, w których przebywamy miały odpowiednią wentylację. Jeżeli system, z którego korzystamy będzie wadliwy, na ścianach zacznie pojawiać się grzyb

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1582-wentylacjaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx