Sika sikafloor 405
Sika Sikafloor – 405
19 stycznia 2019
Instrukcja montażu i uruchomienia rekuperatora decentralnego VASCO D60
Instrukcja montażu i uruchomienia rekuperatora decentralnego VASCO D60
21 stycznia 2019

Rekuperator Vasco D60 ( decentralny )

Rekuperator Vasco D60 ( decentralny )

Jak działa wentylacja która nie potrzebuje kanałów wentylacyjnych, czyli co to jest wentylacja zdecentralizowana ( decentralna )?

Zasady działania tego rodzaju wentylacji są bardzo proste. Świeże powietrze jest zasysane z zewnątrz, a zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz, przy użyciu jednej jednostki wentylacyjnej. Nie ma konieczności budowania sieci kanałów, a mimo tego cały system działa bardzo sprawnie. Wystarczy zamontować w wybranym miejscu rekuperator, a wymiana powietrza będzie ciągła.

Jedynym warunkiem jest, aby rekuperator znajdował się przy ścianie zewnętrznej.


Energooszczędność i wymiennik ciepła

Proponowany przez markę Vasco rekuperator D60 oferuje trzy stopnie wydajności: niską, średnią i wysoką. Ma funkcję czasowego przewietrzania. Można wybrać także intensywność, z jaką system będzie działał.

Warto także dodać, że system pracuje bardzo cicho, nie zakłócając odpoczynku mieszkańców. Dodatkową zaletą jest energooszczędne działanie wentylacji. Efektywność odzysku ciepła utrzymywana jest na poziomie 86,3%.

Rekuperator-Vasco-D60-decentralny

Maksymalna wydajność urządzenia może zostać ustawiona w przedziale od 50 do 80 m3/h skokowo co 5 m3/h.

Dzięki energooszczędnym wentylatorom EC zużycie energii jest ograniczone do minimum.

Wydajność-Vasco-D60
* W zależności od powierzchni mieszkania


Urządzenie wewnątrz mieszkania

Urządzenie wewnątrz mieszkania

Kanał wlotowy i wylotowy + kratka elewacyna na ścianie budynku

Kanał wlotowy i wylotowy + kratka elewacyna na ścianie budynku


przód z płytą przednią

przód z płytą przednią

przód bez płyty przedniej

przód bez płyty przedniej

wyjmowane filtry

wyjmowane filtry

wyjmowany wymiennik ciepła

wyjmowany wymiennik ciepła

tył

tył

tył z przyłączem do kratki elewacyjnej

tył z przyłączem do kratki elewacyjnej

Ile kosztuje Rekuperator Vasco D60

Cena netto Rekuperator Vasco D60 podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Kanał do czerpni / wyrzutni

130PLN

11VE50105

  • ∅ 150mm L=1000 mm

Kratka elewacyjna

421PLN

11VE42371

  • biała (RAL 9003)

Kratka elewacyjna

421PLN

11VE42370

  • biała (RAL 9005)

Dokumentacja techniczna Vasco D60Dlaczego warto zdecydować się na wentylację zdecentralizowaną ( decentralną ) Vasco D60

System tego typu świetnie sprawdzi się w istniejących domach oraz mieszkaniach. Odznacza się wysoką wydajnością, pomimo tego, że nie składa się z sieci kanałów wentylacyjnych. Cały montaż odbywa się w prosty i szybki sposób, a jednostkę wewnętrzną można bez problemów dostosować do aranżacji wnętrza. 
Rekuperator pracuje cicho zapewniając skuteczną wymianę powietrza. Dzięki temu, że nawiewane do wnętrz powietrze jest wstępnie ogrzewane, zimą można zapewnić sobie zwiększony komfort. Urządzenie jest proste w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Znajdujące się w rekuperatorze filtry zapewniają wyłapywanie zanieczyszczeń krążących w powietrzu. 

Wentylacja zdecentralizowana proponowana przez markę Vasco D60 opiera się na cichym, wydajnym i energooszczędnym rekuperatorze optymalnie dostosowanym do potrzeb użytkowników mieszkań oraz domów jednorodzinnych. 

Wentylacja jest niezbędna w każdym budynku. Budując dom, obowiązkowo należy zdecydować się na system energooszczędny, najlepiej zapewniający odzysk ciepła. W przeszłości częstym błędem było nieprzywiązywanie wagi do ocieplenia budynku, co generowało poważne straty ciepła. Często takie obiekty miały problem z wilgocią oraz pleśnią. Obecnie polecanym rozwiązaniem jest wentylacja zdecentralizowana.  

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx