Uszczelnienie tarasu
4 września 2013
Malowanie pokoju – czarno białe ściany
2 października 2013

Przedstawiamy Państwu poszczególne etapy wykonywanej przez nas hydroizolacji tarasu, połączonego z nowym budynkiem, znajdującego się nad pomieszczeniem ogrzewanym. Tego rodzaju usługi remontowe wymagają od osób przeprowadzających je ogromnej precyzji, pozwalających na ochronę powierzchni przed działaniem wielu czynników atmosferycznych, w tym przede wszystkim dużej różnicy temperatur oraz opadów.

 

Prace wykonano na materiałach firm

logo RGB 

tytan1

 Taras przed remontem

dscn3168

Jak można zauważyć, taras praktycznie nie istnieje – wszystko zaczynamy od początku.Pod przedstawioną warstwą znajduje się pomieszczenie ogrzewane, nad którym zaczynamy budować taras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonanie warstwy spadkowej

dscn3234

Pierwszym, kluczowym, elementem jest przygotowanie warstwy spadkowej, dzięki której przygotowywany przez nas taras będzie solidny, wytrzymały i atrakcyjny. Wykonujemy posadzkę mineralną trwale zespoloną z podłożem i formujemy spadem na bieżącym etapie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej typu lekkiego

dscn3249

Pomieszczenie ogrzewane wydziela temperaturę, która mogłaby zdecydowanie podwyższyć poziom wilgoci w obrębie wykonywanej przez nas podłogi tarasu. W tym celu decydujemy się na zamknięcie kapilar w strukturze betonu.

 

 

 

 

 

Wykonanie izolacji przeciw wodnej

dscn3253

Aby taras pozwolił zagwarantować możliwość cieszenia się komfortem cieszenia się nim przez wiele lat, trzeba zadbać o to, aby zarówno jego powierzchnia, jak i powierzchnia budynku, z którym jest on połączony, były odpowiednio uodpornione na negatywnie działający nadmiar wody. W tym celu nasza firma budowlana przeprowadza profesjonalne doszczelnienie pomieszczenia pod powierzchnią tarasu przy użyciu papy termozgrzewalnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonanie izolacji termicznej

dscn3257

Jest to bardzo ważny etap, pozwalający na zmniejszenie wzajemnego oddziaływania obu pomieszczeń na swoje temperatury. W tym celu wykorzystujemy polistyren ekstrudowany xps.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonanie warstwy dociskowej

dscn3291

Na tym etapie wykorzystujemy posadzkę szybkosprawną Atlas Postar 20, gwarantującej solidne podłoże do przeprowadzania kolejnych procesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wykonanie hydroizolacji 

dscn3295

Teraz zajmujemy się hydroizolacją właściwą, pozwalającą na uodpornienie tarasu na działanie opadów, zwiększającej się z rozmaitych przyczyn wilgotności powietrza i innych czynników, które mogłyby spowodować niezbyt korzystne zmiany zarówno w zakresie tarasu, jak i pomieszczenia, nad którym jest on zbudowany i do którego przylega jego ściana boczna. W tym celu wykorzystujemy hydroizolację dwuskładnikową – ATLAS WODER DUO.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętaj !

Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z jakichkolwiek zdarzeń, które pozostają poza naszą bezpośrednią kontrolą, w tym za jakiekolwiek szkody wywołane min. niewłaściwym doborem systemu tarasowego, błędami w sztuce budowlanej, itp., niniejszy artykuł nie jest instrukcją hydroizolacji  tarasu ma jedynie na celu zobrazowanie  wykonanych przez nas prac.
 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz80
Tomasz80
8 lat temu

Fachowo przeprowadzona naprawa tarasu , tego szukałem

tobiasz
tobiasz
8 lat temu

Bede naprawiał swoj taras na wiosnę – teraz wiem jak się za to zabrać

2
0
Podziel się swoją opiniąx