W jaki sposób najlepiej suszyć tynki i wylewki podłogowe ?
W jaki sposób najlepiej suszyć tynki i wylewki podłogowe ?
3 sierpnia 2018
LG
Klimatyzacja LG
5 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Posadzka żywiczna na tarasie - dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna na tarasie - dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna jest bardzo dobrym wyborem na każdy taras, ponieważ pozwala wytworzyć szczelną naw

Posadzka żywiczna na tarasie – dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna jest bardzo dobrym wyborem na każdy taras, ponieważ pozwala wytworzyć szczelną nawierzchnię, z której bez najmniejszych problemów można będzie korzystać przez lata.

Płytki ceramiczne na tarasie są już przeżytkiem. Zwykle wytrzymują jeden sezon, a następnie ulegają uszkodzeniu, ze względu na przedostawanie się pod nie wody. Najprostszym rozwiązaniem zarówno w zakresie naprawy tarasu, jak i jego wykończenia jest zdecydowanie się na posadzki żywiczne. Wykonuje się je bardzo szybko, a taras zyskuje funkcjonalność z pełnym wykończeniem już po tygodniu od zakończenia prac.

Dlaczego posadzki żywiczne są dobrym wyborem na taras ?

Posadzka żywiczna wytwarza wodoszczelną powłokę, odporną na wilgoć i działanie promieni słonecznych. Jest trwała i elastyczna. Dodatkową zaletą jest to, że nie chłonie brudu ani kurzu. Nie wymaga również podejmowania szeregu prac konserwacyjnych, co dla wielu osób jest bardzo dobrą wiadomością. Posadzkę na tarasie można wykonać również w wersji antypoślizgowej, aby korzystanie z niej było dużo bardziej bezpieczne.

Na zewnątrz, czyli na taras najczęściej stosuje się posadzki poliuretanowe lub metakrylowe. Układa się je na podłożu betonowym. Masa posadzkowa może być jednoskładnikowa lub dwuskładnikowa, w przypadku tych ostatnich trzeba połączyć ze sobą żywicę i utwardzacz.

Powierzchnię wytworzoną z żywicy można uatrakcyjnić płatkami dekoracyjnymi lub piaskiem kwarcowym w dowolnym kolorze.

Trzeba pamiętać, że posadzki żywiczne mogą wykonać jedynie profesjonalne ekipy, które znają specyfikę tego materiału i wiedzą, w jaki sposób należy się z nim obchodzić. Każdą warstwę posadzki nakłada się po upływie 12 godzin od poprzedniej. Najlepiej jest wykonywać prace w temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Instrukcję wykonania żywicy na tarasie znajdziesz w linku poniżej:

Instrukcja naprawy balkonu lub tarasu w systemie Sika

Zobacz również:

Ile kosztuje posadzka żywiczna na balkonie lub tarasie ?

Wycena chemii

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up