W jaki sposób najlepiej suszyć tynki i wylewki podłogowe ?
W jaki sposób najlepiej suszyć tynki i wylewki podłogowe ?
3 sierpnia 2018
LG
Klimatyzacja LG
5 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Posadzka żywiczna na tarasie - dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna na tarasie - dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna na tarasie – dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic

Posadzka żywiczna jest bardzo dobrym wyborem na każdy taras, ponieważ pozwala wytworzyć szczelną nawierzchnię, z której bez najmniejszych problemów można będzie korzystać przez lata.

Płytki ceramiczne na tarasie są już przeżytkiem. Zwykle wytrzymują jeden sezon, a następnie ulegają uszkodzeniu, ze względu na przedostawanie się pod nie wody. Najprostszym rozwiązaniem zarówno w zakresie naprawy tarasu, jak i jego wykończenia jest zdecydowanie się na posadzki żywiczne. Wykonuje się je bardzo szybko, a taras zyskuje funkcjonalność z pełnym wykończeniem już po tygodniu od zakończenia prac.

Dlaczego posadzki żywiczne są dobrym wyborem na taras ?

Posadzka żywiczna wytwarza wodoszczelną powłokę, odporną na wilgoć i działanie promieni słonecznych. Jest trwała i elastyczna. Dodatkową zaletą jest to, że nie chłonie brudu ani kurzu. Nie wymaga również podejmowania szeregu prac konserwacyjnych, co dla wielu osób jest bardzo dobrą wiadomością. Posadzkę na tarasie można wykonać również w wersji antypoślizgowej, aby korzystanie z niej było dużo bardziej bezpieczne.

Na zewnątrz, czyli na taras najczęściej stosuje się posadzki poliuretanowe lub metakrylowe. Układa się je na podłożu betonowym. Masa posadzkowa może być jednoskładnikowa lub dwuskładnikowa, w przypadku tych ostatnich trzeba połączyć ze sobą żywicę i utwardzacz.

Powierzchnię wytworzoną z żywicy można uatrakcyjnić płatkami dekoracyjnymi lub piaskiem kwarcowym w dowolnym kolorze.

Trzeba pamiętać, że posadzki żywiczne mogą wykonać jedynie profesjonalne ekipy, które znają specyfikę tego materiału i wiedzą, w jaki sposób należy się z nim obchodzić. Każdą warstwę posadzki nakłada się po upływie 12 godzin od poprzedniej. Najlepiej jest wykonywać prace w temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Zobacz najpopularniejsze systemy żywic na taras

Żywica poliuretanowa na balkon i taras - wersja podstawowa
posadzki

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego to właśnie to rozwiązanie jest tak chętnie wybierane na posadzki i podłogi.

Zobacz

Posadzka żywiczna na tarasie – dlaczego warto ? Właściwości i układanie żywic to poradnik jaką żywicę wybrać na taras by służyła nam przez długi okres czasu. Posadzki żywiczne na taras to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na tarasy betonowe które nie dość że jest rozwiązaniem trwalszym niż płytki to do tego dużo tańszym.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx