Ile kosztuje posadzka żywiczna na balkonie lub tarasie
Ile kosztuje posadzka żywiczna na balkonie lub tarasie ?
24 maja 2018
Cennik 2018 Systemy klimatyzacji Rotenso
Cennik 2018 Systemy klimatyzacji Rotenso
28 maja 2018

Ariston LYDOS HYBRID - Elektryczny podgrzewacz wody z technologią hybrydową

Ariston LYDOS HYBRID to pierwszy elektryczny podgrzewacz wody, w którym wykorzystano technologię hybrydową, przy zachowaniu klasy energetyczności A. Pozwala to na pozyskiwanie ciepłej wody użytkowej w wersji tańszej o połowę, w stosunku do standardowych rozwiązań, dzięki temu wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu będzie jak najbardziej możliwe.

Inteligencja hybrydowa w Ariston Lydos Hybrid

Zastosowana w elektrycznym podgrzewaczu wody technologia hybrydowa pozwala na wprowadzenie o 50% większych oszczędności, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Zostały tu połączone rozwiązania związane z energią elektryczną oraz odnawialnymi źródłami pozyskiwanymi przez pompę ciepła. System został w pełni dostosowany do potrzeb i nawyków użytkownika, dużą zaletą systemu jest maksymalna efektywność energetyczna przy zachowaniu dużej wydajności ciepłej wody, którą udało się utrzymać dzięki połączeniu dwóch systemów: energii elektrycznej i pompy ciepła.Panel sterowania Ariston Lydos Hybrid
Oszczędność z Ariston Lydos Hybrid
Ariston-LYDOS-HYBRID-memory-1024x471-NK

Zarządzanie Ariston Lydos Hybrid

I-memory to system zarządzania hybrydowego, dzięki któremu można będzie dostosować podgrzewacz do swoich potrzeb. Ustawienia są zapamiętane, co pozwala na sprawne działanie systemu, zgodne z oczekiwaniami użytkowników.

Urządzenie samodzielnie wybiera najdogodniejsze rozwiązanie, pomiędzy energią elektryczną a energią pochodzącą z pompy ciepła. Ciepła woda dostępna jest dzięki temu zawsze, dokładnie wtedy, gdy jest potrzebna.Zaprojektowany, aby umożliwić idealne dopasowanie do wymagań instalacyjnych jak dla standardowego elektrycznego podgrzewacza wody co zapewnia szybki i łatwy montaż.
Kompatybilność uchwytów montażowych i przyłączy standardowego elektrycznego podgrzewacza wody (tej samej pojemności) powoduje, że nie są wymagane żadne dodatkowe prace.
Podłączenia hydrauliczne są całkowicie ukryte wewnątrz produktu
Przełomowa technologia wewnątrz i oryginalny design z niewidocznymi podłączeniami na zewnątrz.
lydos-hybrid-ariston-04-NK

Dwa tryby pracy Ariston Lydos Hybrid

Zasilanie pompą ciepła

Energia potrzebna do zasilania podgrzewacza pobierana jest z powietrza i transportowana do wody w zbiorniku.

Zasilanie energią elektryczną

Podgrzewacz został wzbogacony o emaliowaną grzałkę i zbiornik o wysokiej wytrzymałości, wszystko to przekłada się na wydajną produkcję ciepłej wody i szybkie jej nagrzewanie.

Ile kosztuje Ariston Lydos Hybrid

Cena netto Ariston Lydos Hybrid podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę oraz rabat

Ariston Ariston Lydos Hybrid WIFI 80

2769,98PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629064

Ariston Ariston Lydos Hybrid WIFI 100

3095,83PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629065

Ariston Ariston Lydos Hybrid 80

2608,15PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629052

Ariston Ariston Lydos Hybrid 100

2934,00PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629053

Zbiornik kondensatu do 80

199,00PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629055

Zbiornik kondensatu do 100

244,77PLN

 • Nr. katalogowy
 • 3629055

Lydos Hybrid Wifi

lydos hybrid ariston dane techniczne
lydos hybrid ariston dane techniczne

Lydos Hybrid

lydos hybrid ariston dane techniczne
lydos hybrid ariston dane techniczne

Najczęściej zadawane pytania na infolini

1Czy muszę mieć pozwolenie na ten podgrzewacz z pompa ciepła ?
Nie, ponieważ układ jest hermetyczny
2Czy muszę kupić zbiornik kondensatu ?
Nie, ale wówczas należy pamiętać o tym by zapewnić odprowadzenie skroplin z urządzenia
3W jaki sposób uzyskać przedłużenie gwarancji ?
Należy dokonać przeglądu przez autoryzowany serwis
4Jak szybko zwróci mi się zakup urządzenia ?
Zwrot uzależniony jest od indywidualnego zużycia, pamiętaj jednak że oszczędności w porównaniu do "zwykłego" podgrzewacza wody to 50 %. Dla przykładu jeżeli do tej pory wydawałeś 100 zł miesięcznie to zaoszczędzisz w skali miesiąca 50 zł. Rocznie da to Tobie 600 zł, po 2-3 latach zniwelujesz różnicę w zakupie w porównaniu do zwykłego podgrzewacza. Po 5 latach urządzenie powinno się zwrócić.
5Czy jest wymagany do montażu specjalista od pomp ciepła
Nie, z urządzeniem poradzi sobie zwykły hydraulik.
6Czy mogę zamontować podgrzewacz samodzielnie ?
Tak, nie możemy ci przecież tego zabronić, pamiętaj jednak że wszystko musi odbyć się zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia najlepiej będzie jeżeli skorzystasz z pomocy profesjonalnego hydraulika

Technologia hybrydowa wykorzystana w podgrzewaczu elektrycznym to nowość, jaką zaproponowała marka Ariston w modelu Lydos Hybrid. Producentom udało się stworzyć urządzenie z klasą efektywności energetycznej A, pozwalające na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej taniej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych rozwiązań, a także w sposób bardzo komfortowy. Podgrzewacz wody od Ariston pozwoli wprowadzić oszczędności do domowego budżetu. Będzie najlepszym rozwiązaniem, na jakie możesz się zdecydować. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Niesamowicie oszczędna technologia. Będę musiał poszukać czegoś podobnego dla siebie, bo junkers już nie spełnia moich oczekiwań.

Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Witam mam pytanie zakupiłem lydos hybryd 100 do wody ciepłej urzytkowej
I pytanie brzmi czy jak bym dkupił 2 go to czy mógłby obsługiwać podłogowe

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Grzegorz

Może obsługiwać co chcesz, ale musisz 1. Wymusić obieg wyjście ciepłej wody -> pompa wodna -> układ ogrzewania podłogowego lub CO -> wejście zimnej wody. Jedyny mankament, jaki tu widzę, to minimalna temperatura z pompy ciepła 40°C. Nie znam się za bardzo, ale w podłogowym chyba obowiązuje niższe, chociaż prawdopodobne, że moc PC będzie za słaba do ogrzania całości i temperatura w obwodzie będzie szybko spadać w funkcji odległości od wejścia ciepłej wody. Ja myślałem o podłączeniu CO, ale ja mieszkam w Hiszpanii, gdzie temperatura nie spada w nocy poniżej 10 stopni, a samo urządzenie wisi u mnie w przybudówce, gdzie nie ma nigdy mniej, niż 15 stopni.

3
0
Podziel się swoją opiniąx