Sika


logo sika

Sika to firma, która powstała w 1910 roku. Jej założycielem był Kaspar Winkler. Szwajcar postanowił stworzyć przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji chemii budowlanej i materiałów eksploatacyjnych do pojazdów silnikowych, działalność firmy koncentruje się na 7 różnych rynkach docelowych.

Nowa era działalności  od 2000 roku

Od 2000 roku producent wkroczył w nowy obszar działalności, który można określić słowami: uszczelnianie, łączenie, tłumienie, wzmacnianie i ochrona. Zaczęła dostarczać produkty, które można było wykorzystać zarówno do fundamentów, pozostałych części budynków, aż po sam dach. Dzięki temu, stał się liderem wśród firm oferujących chemię i materiały budowlane, największą popularnością w tym czasie cieszyła się ViscoCret, czyli domieszka do betonu, w chwili obecnej największą popularnością cieszą się produkty z serii sikafloor

Oferta firmy Sika
Sika to przede wszystkim:

 • idealnie dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania

 • zaawansowane technologie

 • profesjonalne wsparcie techniczne

 • troska o ekologię


Cenniki i katalogi


Cennik Sika 2019

Cennik Sika

Zapoznaj się z aktualnymi cennikami

Zobacz
Sikafloor i Sikagard - posadzki i powłoki malarskie na ścianach w pomieszczeniach o wysokiej czystości

Katalogi Sika

Zapoznaj się z aktualnymi katalogami

Zobacz

wykaz produktów sika

Zobacz wykaz najczęściej sprzedawanych produktów Sika

Zobacz
siedziba sika

Sika na świecie

Firma ma ponad 200 oddziałów w 100 krajach, zatrudnia blisko 17 tysięcy pracowników. Całkowity obrót firmy w 2016 roku wyniósł około 5,75 mld CHF. Oczywiście firma nie osiada na laurach i stale rozwija się, dostarcza coraz to nowe produkty, dostosowane do indywidualnych potrzeb zróżnicowanej grupy odbiorców.

Obecność Sika w Polsce

Firma działa w Polsce od 1991 roku. Jednak tak naprawdę materiały tej firmy znane były w naszym kraju już dużo wcześniej. Marka zyskała popularność, dzięki dostarczaniu wysokiej jakości chemii budowlanej i innych produktów, które można wykorzystać na budowie. Doceniano to, że firma nie bała się wykorzystywać nowoczesnych technologii produkcji. Dbała również o to, aby jej pracownicy byli bardzo dobrze wyszkoleni, dzięki temu mogła oferować najwyższej jakości produkty budowlane. Przy tym, marka nie zapominała o środowisku, wszystkie produkty, jakie powstają w jej fabrykach są tworzone w taki sposób, aby zminimalizować szkody dla ekologii.

W ofercie marki można znaleźć takie produkty, jak m.in.:

 • Sikaflex

 • SikaTack

 • ViscoCrete

 • SikaBond

 • Sikafloor

 • CarboDur

 • Sikagard

 • MaxTack

Marka Sika powstała w 1910 roku. Specjalizuje się w produkcji chemii budowlanej oraz materiałów eksploatacyjnych do pojazdów silnikowych. Oferta trafia do siedmiu różnych grup docelowych. Od 2000 roku znana jest przede wszystkim z produkcji produktów służących do uszczelniania, łączenia, tłumienia i ochrony. W swojej ofercie Sika ma wiele flagowych produktów, docenianych przez ekspertów, jak i klientów. Największą popularnością cieszą się produkty z serii sikafloor. Sika to marka idealnie dopasowana do potrzeb klientów.
Prowadzimy sklep z materiałami Sika, zapraszamy na zakupy.

Podziel się
Scroll Up