Sika


logo-sika

Sika to firma, która powstała w 1910 roku. Jej założycielem był Kaspar Winkler. Szwajcar postanowił stworzyć przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji chemii budowlanej i materiałów eksploatacyjnych do pojazdów silnikowych, działalność firmy koncentruje się na 7 różnych rynkach docelowych.

Nowa era działalności 

Od połowy XX wieku producent wkroczył w nowy obszar działalności, który można określić słowami: uszczelnianie, łączenie, tłumienie, wzmacnianie i ochrona. Zaczęła dostarczać produkty, które można było wykorzystać zarówno do fundamentów, pozostałych części budynków, aż po sam dach. Dzięki temu, stał się liderem wśród firm oferujących chemię budowlaną, materiały budowlane, żywice oraz posadzki.

Oferta firmy Sika
Sika to przede wszystkim:

 • idealnie dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania

 • zaawansowane technologie

 • profesjonalne wsparcie techniczne

 • troska o ekologię


Cenniki i katalogi


Cennik-Sika-2019

Cennik Sika

Zapoznaj się z aktualnymi cennikami

Zobacz
Sikafloor-i-Sikagard-posadzki-i-powłoki-malarskie-na-ścianach-w-pomieszczeniach-o-wysokiej-czystości

Katalogi Sika

Zapoznaj się z aktualnymi katalogami

Zobacz

wykaz-produktów-sika

Zobacz wykaz najczęściej sprzedawanych produktów Sika

Zobacz
siedziba sika

Sika na świecie

Firma ma ponad 200 oddziałów w 100 krajach, zatrudnia blisko 17 tysięcy pracowników. Całkowity obrót firmy w 2016 roku wyniósł około 5,75 mld CHF. Oczywiście firma nie osiada na laurach i stale rozwija się, dostarcza coraz to nowe produkty, dostosowane do indywidualnych potrzeb zróżnicowanej grupy odbiorców.

Obecność Sika w Polsce

Firma działa w Polsce od 1991 roku. Jednak tak naprawdę materiały tej firmy znane były w naszym kraju już dużo wcześniej. Marka zyskała popularność, dzięki dostarczaniu wysokiej jakości chemii budowlanej i innych produktów, które można wykorzystać na budowie. Doceniano to, że firma nie bała się wykorzystywać nowoczesnych technologii produkcji. Dbała również o to, aby jej pracownicy byli bardzo dobrze wyszkoleni, dzięki temu mogła oferować najwyższej jakości produkty budowlane. Przy tym, marka nie zapominała o środowisku, wszystkie produkty, jakie powstają w jej fabrykach są tworzone w taki sposób, aby zminimalizować szkody dla ekologii.

W ofercie marki można znaleźć takie produkty, jak m.in.:

 • Sikaflex

 • SikaTack

 • ViscoCrete

 • SikaBond

 • Sikafloor

 • CarboDur

 • Sikagard

 • MaxTack

Marka Sika powstała w 1910 roku. Specjalizuje się w produkcji chemii budowlanej oraz materiałów eksploatacyjnych do pojazdów silnikowych. Oferta trafia do siedmiu różnych grup docelowych. Od 2000 roku znana jest przede wszystkim z produkcji produktów służących do uszczelniania, łączenia, tłumienia i ochrony. W swojej ofercie Sika ma wiele flagowych produktów, docenianych przez ekspertów, jak i klientów. Największą popularnością cieszą się produkty z serii sikafloor. Sika to marka idealnie dopasowana do potrzeb klientów.
Prowadzimy sklep z materiałami Sika, zapraszamy na zakupy.