Jakie dywany sprawdzą się w salonie
Jakie dywany sprawdzą się w salonie?
19 maja 2021
Podatek od nieruchomości Ile zapłacimy, gdy mamy dom jednorodzinny lub mieszkanie – prezentujemy obowiązujące stawki podatku od nieruchomości w roku 2021
Podatek od nieruchomości: Ile zapłacimy, gdy mamy dom jednorodzinny lub mieszkanie – prezentujemy obowiązujące stawki podatku od nieruchomości w roku 2021.
22 maja 2021
Pokaż wszystkie
Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii

Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii

Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii.

Rok 2021, podobnie jak 2020, upływa pod znakiem pandemii koronawirusa. Gwałtowna zmiana trybu życia spowodowała, że wiele osób zdecydowało się wykorzystać ten dość uciążliwy czas, aby wykonać długo planowane remonty, zmienić wystrój mieszkania lub przeprowadzić się do nowego miejsca. Badania wykazują, że blisko co trzeci badany Polak zdecydował się na remont mieszkania lub domu w czasie pandemii.

Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii

Bezpieczny remont mieszkania

Wiele prac remontowych można wykonać samodzielnie, jednak niekiedy lepiej zatrudnić fachowca. Należy pamiętać, że sytuacja epidemiologiczna nadal jest niestabilna, ale wcale nie musi to być powodem do rezygnacji z zaplanowanej renowacji. Wystarczy zwrócić uwagę na środki bezpieczeństwa, jakie podejmuje zatrudniana firma remontowa.

Jakie zasady powinny panować podczas wykonywania prac remontowych?

• Na samym początku należy ustalić z fachowcem lub przedstawicielem firmy, jakie środki bezpieczeństwa są podejmowane przez wykonawców.

• Firma remontowa powinna zostać poinformowana o ilości domowników – liczba osób mających kontakt z wykonawcami powinna zostać ograniczona do minimum.

• Ekipa remontowa powinna być wyposażona w maski, rękawiczki jednorazowe oraz okulary ochronne lub przyłbice.

• Miejsce, w którym wykonywane są prace, powinno zostać oddzielone.

• Miejsce prac po ich zakończeniu powinno zostać zdezynfekowane.

• Zalecane jest wietrzenie miejsca prac remontowych przez około trzy godziny po wyjściu wykonawców.

• Zatrudniając większą ilość ekip, należy dbać o to, aby nie pracowały równocześnie.

Przeprowadzka w czasie pandemii

Przeprowadzki w czasie pandemii odbywają się nieco na innych zasadach niż dotychczas. Pracownicy firm przeprowadzkowych wyposażeni są w maseczki, płyny dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe, niekiedy nawet w specjalnie przeznaczone kombinezony.

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że wiele przeprowadzek odbywa się w sposób bezkontaktowy. Wystarczy, że w mieszkaniu czy biurze, z którego wywożone są rzeczy, nie będzie nikogo.

Szczegóły przeprowadzki można omówić telefonicznie lub mailowo, a płatność zrealizować za pośrednictwem internetu, dzięki czemu kontakt z firmą przeprowadzkową zostanie ograniczony do minimum.

Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii

Czy przeprowadzki podczas kwarantanny są możliwe?

Przeprowadzki w czasie kwarantanny są możliwe, tylko jeśli jest to kwarantanna nałożona samodzielnie – kiedy poddajemy się izolacji z własnej woli, ale nie jesteśmy faktycznie zarażeni. Niektóre sytuacje życiowe wymagają przeprowadzki, nawet wówczas, gdy okoliczności nie są zbyt sprzyjające, np. kiedy kończy się umowa najmu mieszkania.

Jeśli moment przeprowadzki nie może zostać przeniesiony w czasie, a stan zdrowia pozwala na zmienienie swojego lokum, śmiało, można się przeprowadzać – nawet w czasie epidemii.  Należy jednak pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa i  zastosować się do wytycznych, które dotyczą obecnej sytuacji. Warto także skorzystać z  usług renomowanej firmy przeprowadzkowej, takiej jak Fortis Przeprowadzki https://fortis-przeprowadzki.pl/. Firmę znajdziemy przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi.

Remonty i przeprowadzki w czasie pandemii

Rok 2021, podobnie jak 2020, upływa pod znakiem pandemii koronawirusa. Gwałtowna zmiana trybu życia spowodowała, że wiele osób zdecydowało się wykorzystać ten dość uciążliwy czas, aby wykonać długo planowane remonty, zmienić wystrój mieszkania lub przeprowadzić się do nowego miejsca. Badania wykazują, że blisko co trzeci badany Polak zdecydował się na remont mieszkania lub domu w czasie pandemii.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
2 lat temu

Korzystał ktoś z usług tej firmy ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx