Pompa ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej w różnych obiektach. Coraz częściej jest ona nieodłącznym elementem instalacji hydraulicznej zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach. Pojawia się także w remontowanych budynkach zabytkowych. Tam, gdzie jest to możliwe, do zasilania pompy ciepła wykorzystywane są panele fotowoltaiczne.
Ciekawe jest to, że pompy ciepła można wykorzystywać także do ogrzewania tak poważnych budowli, jakimi są kościoły. Obiekty te zazwyczaj mają bardzo dużą powierzchnię, którą ciężko jest ogrzać. Wiele budynków musi mieć określoną temperaturę, aby nie doszło do zniszczenia rzeźby czy malowideł. Istotne jest także to, aby utrzymywać wilgotność na odpowiednim poziomie. Z pomocą pomp ciepła będzie to jak najbardziej możliwe.
Do ogrzewania kościoła można zastosować na przykład gruntowe pompy ciepła. Jeżeli tylko teren wokół świątyni jest obszerny, nie będzie żadnych problemów z rozmieszczeniem instalacji. Zazwyczaj wprowadza się wtedy do budynku ogrzewanie podłogowe, które w przypadku kościołów sprawdza się znakomicie. Zapewnia wiernym przyjemne ciepło podczas klęczenia, czy stania na posadzce. Ciepłe powietrze unosząc się do góry ogrzewa kościół.
Zastosowanie pompy ciepła w kościele pozwala utrzymać ściśle określoną temperaturę, jak i wilgotność. Będzie to możliwe niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.
Zobacz naszą ofertę pomp ciepła
Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.