Posadzka żywiczna w garażu – jaką wybrać ?
20 lipca 2017
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
24 lipca 2017

Pompy ciepła w obiektach zabytkowych

Pompa ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej w różnych obiektach. Coraz częściej jest ona nieodłącznym elementem instalacji hydraulicznej zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach. Pojawia się także w remontowanych budynkach zabytkowych. Tam, gdzie jest to możliwe, do zasilania pompy ciepła wykorzystywane są panele fotowoltaiczne.

Ciekawe jest to, że pompy ciepła można wykorzystywać także do ogrzewania tak poważnych budowli, jakimi są kościoły. Obiekty te zazwyczaj mają bardzo dużą powierzchnię, którą ciężko jest ogrzać. Wiele budynków musi mieć określoną temperaturę, aby nie doszło do zniszczenia rzeźby czy malowideł. Istotne jest także to, aby utrzymywać wilgotność na odpowiednim poziomie. Z pomocą pomp ciepła będzie to jak najbardziej możliwe.

Do ogrzewania kościoła można zastosować na przykład gruntowe pompy ciepła. Jeżeli tylko teren wokół świątyni jest obszerny, nie będzie żadnych problemów z rozmieszczeniem instalacji. Zazwyczaj wprowadza się wtedy do budynku ogrzewanie podłogowe, które w przypadku kościołów sprawdza się znakomicie. Zapewnia wiernym przyjemne ciepło podczas klęczenia, czy stania na posadzce. Ciepłe powietrze unosząc się do góry ogrzewa kościół.

Zastosowanie pompy ciepła w kościele pozwala utrzymać ściśle określoną temperaturę, jak i wilgotność. Będzie to możliwe niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.

Zobacz naszą ofertę pomp ciepła

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-ciepla
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx