Posadzka żywiczna w garażu – jaką wybrać ?
20 lipca 2017
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
24 lipca 2017

Pompy ciepła w obiektach zabytkowych

Pompa ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej w różnych obiektach. Coraz częściej jest ona nieodłącznym elementem instalacji hydraulicznej zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach. Pojawia się także w remontowanych budynkach zabytkowych. Tam, gdzie jest to możliwe, do zasilania pompy ciepła wykorzystywane są panele fotowoltaiczne.

Ciekawe jest to, że pompy ciepła można wykorzystywać także do ogrzewania tak poważnych budowli, jakimi są kościoły. Obiekty te zazwyczaj mają bardzo dużą powierzchnię, którą ciężko jest ogrzać. Wiele budynków musi mieć określoną temperaturę, aby nie doszło do zniszczenia rzeźby czy malowideł. Istotne jest także to, aby utrzymywać wilgotność na odpowiednim poziomie. Z pomocą pomp ciepła będzie to jak najbardziej możliwe.

Do ogrzewania kościoła można zastosować na przykład gruntowe pompy ciepła. Jeżeli tylko teren wokół świątyni jest obszerny, nie będzie żadnych problemów z rozmieszczeniem instalacji. Zazwyczaj wprowadza się wtedy do budynku ogrzewanie podłogowe, które w przypadku kościołów sprawdza się znakomicie. Zapewnia wiernym przyjemne ciepło podczas klęczenia, czy stania na posadzce. Ciepłe powietrze unosząc się do góry ogrzewa kościół.

Zastosowanie pompy ciepła w kościele pozwala utrzymać ściśle określoną temperaturę, jak i wilgotność. Będzie to możliwe niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.

Zobacz naszą ofertę pomp ciepła

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-ciepla
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx