Pejzaż z zachodem słońca czy nocny - Co wybierzesz
Pejzaż z zachodem słońca czy nocny? Co wybierzesz?
4 listopada 2020
Ubezpieczenie domu lub mieszkania - Co należy wiedzieć o ubezpieczaniu oraz od czego warto dom lub mieszkanie ubezpieczyć
Ubezpieczenie domu lub mieszkania : Co należy wiedzieć o ubezpieczaniu oraz od czego warto dom lub mieszkanie ubezpieczyć?
10 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Od czego zacząć remont mieszkania

Od czego zacząć remont mieszkania

Od czego zacząć remont mieszkania?

Remont mieszkania jest wielkim wyzwaniem, dlatego też należy podjeść do niego z pełnym zaangażowaniem oraz niesamowitą pomysłowością. Wybór odpowiednich mebli do nowo wyremontowanych pomieszczeń to nie wszystko, ponieważ ważne jest tutaj także ich wykończenie ścian, a także podłóg. Planując remont mieszkania, należy na samym początku określić bardzo dokładny plan. Co w nim uwzględnić?

planowanie - remont mieszkanie, dom

Otóż plan powinien zawierać przede wszystkim zagospodarowanie przestrzeni, ewentualne zmiany w wielkości pomieszczeń, ich dokładne wykończenie, a także styl wnętrza. Kolejnym etapem w remoncie mieszkania jest jego oczyszczenie, czyli usunięcie wszystkich niepotrzebnych elementów wyposażenia. Oczywiście zaliczają się do nich również podłogi, jeśli znajdują się na nich panele, czy też płytki.

Odpowiedni harmonogram remontu jest niezwykle istotny, ponieważ dzięki niemu wszystko będzie przebiegało pomyślnie. Kolejność wykonywania prac wykończeniowych odgrywa bardzo istotną rolę, dlatego też w żadnym przypadku nie należy jej przestawiać.

Wbrew pozorom przeprowadzenie remontu jest naprawdę bardzo przyjemnym zadaniem, które nie zawsze musi sprawiać wiele problemów.

Czy korzystać z pomocy fachowców przy remoncie mieszkania, czy wykonać go samodzielnie?

Remont mieszkania wymaga przede wszystkim sporo pracy, a także ogromnego zaangażowania. Pomalowanie ścian, czy też ułożenie paneli nie jest trudnym zadaniem, dlatego też praktycznie każdy sobie z nim poradzi. Jednak, kiedy w grę wchodzi wymiana instalacji wodnych, czy też elektrycznym, warto w tym przypadku skorzystać z pomocy fachowców. Jest to najlepsze rozwiązanie, które zapewni odpowiednie działanie elektryki, czy też ogrzewania. W pewnych kwestiach nie zawsze sami sobie poradzimy, dlatego też pomoc z pewnością się przyda.

Warto, jednak pamiętać o tym, że wybierając odpowiednią firmę remontową, należy przede wszystkim zapoznać się z jej umiejętnościami. Najlepiej poczytać opinie na jej temat, a także zobaczyć poprzednie realizacje, dzięki którym można dowiedzieć się naprawdę wiele. Oddając remont mieszkania w ręce fachowców, trzeba najpierw sprawdzić ich kompetencje, które są naprawdę bardzo istotne.

Jakie koszty, należy ponieść remontując średniej wielkości mieszkanie?

Jeśli, jednak chodzi o koszty, związane z remontem całego mieszkania to mogą być one naprawdę bardzo zróżnicowane. Zależą one przede wszystkim od materiałów, jakie zostaną do tego wykorzystane, cennika firmy remontowej oraz wyposażenia. Planując remont mieszkania, warto na samym początku określić przeciętne koszty, aby dowiedzieć się, ile będą kosztowały poszczególne etapy prac remontowych.

Odmalowanie ścian, położenie paneli, zmiana płytek w łazience oraz zakup nowych mebli do średniej wielkości mieszkania, mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście nie wliczając do tego robocizny, która też nie jest tania. Warto mieć to na uwadze, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, która ma ogromne znaczenie.

Koszt-2 NK

Od czego zacząć remont mieszkania?

Remont mieszkania jest wielkim wyzwaniem, dlatego też należy podjeść do niego z pełnym zaangażowaniem oraz niesamowitą pomysłowością. Wybór odpowiednich mebli do nowo wyremontowanych pomieszczeń to nie wszystko, ponieważ ważne jest tutaj także ich wykończenie ścian, a także podłóg. Planując remont mieszkania, należy na samym początku określić bardzo dokładny plan. Co w nim uwzględnić?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
3 lat temu

Od wyceny prac, należy zaprosić kilka ekip remontowych by takie prace wycenili

Walduś
Walduś
2 lat temu
Reply to  Aleksander

Można popytać na FB, są tam takie grupy remontowe

Fountain
Fountain
4 miesięcy temu

Radzę rozpocząć remont od szczegółowego planowania. Opracuj jasny plan, ustal priorytety i ustal budżet. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych kłopotów i niespodzianek w miarę postępu remontu.

4
0
Podziel się swoją opiniąx