Co zyskasz stosując rekuperację ?
Co zyskasz stosując rekuperację ?
14 lutego 2017
Instrukcja naprawy balkonu lub tarasu w systemie Sika
Instrukcja naprawy balkonu lub tarasu w systemie Sika
3 marca 2017
Pokaż wszystkie
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?

Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?

Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?

Jeżeli system rekuperacji zostanie właściwie dostosowany do potrzeb danego budynku, będzie działał efektywnie i skutecznie. Trzeba jednak wybrać taki rekuperator, który będzie posiadał odpowiednie parametry. Przy projektowaniu instalacji należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów.

Jakie parametry powinien posiadać rekuperator?
Należy pamiętać, aby wybrać rekuperator z najwyższej półki. Dzięki temu, system rekuperacji będzie działał właściwie. Warto sprawdzić rodzaj zastosowanego wymiennika ciepła – to od niego zależy, czy nasz system będzie działał z odpowiednią wydajnością. Należy także sprawdzić wartość odzysku ciepła urządzenia, jego wydajność, zużycie prądu, a także czy rekuperatora posiada możliwość odzysku wilgoci. Istotne jest to, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby podłączyć do rekuperatora gruntowy wymiennik ciepła czy jednostkę chłodzącą.

Koniecznie należy sprawdzić, jakie zostały w nim zainstalowane wentylatory. Wybór jest całkiem spory. Dostępne są na prąd stały lub zmienny. Lepsze są jednak te działające na prąd stały. Trzeba również sprawdzić, czy rekuperator jest przystosowany do pracy w niskich temperaturach i przy jakich decybelach pracuje jego centrala.

Ważne jest, aby w urządzeniu były zastosowane wysokiej jakości filtry, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Dzięki temu, faktycznie do domu będzie trafiało świeże powietrze.Rekuperator dostosowany do potrzeb projekt instalacji

Pamiętaj, aby zawsze tworzyć projekt rekuperacji, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Inżynier, z którym się skontaktujesz wykona obliczenia na podstawie liczby osób przebywających w budynku, kubatury poszczególnych pomieszczeń, a także przeznaczenia, jakie te pomieszczenia mają. Dzięki temu, możliwe będzie dokładne określenie, jaka instalacja powinna zostać tu zastosowana.

Gdy już wszystko zostanie ustalone, można przejść do wdrażania instalacji. Jeżeli zostanie wykonana zgodnie z normami, na pewno będzie działała właściwie. Jej prawidłowe działanie jest zależne nie tylko od użytych do jej stworzenia materiałów, a także od szczelnego podłączenia przewodów wentylacyjnych.

Należy również przypilnować, aby ekipa montażowa wykonała na samym końcu regulację całego systemu. Będzie można wtedy dostosować instalacje do indywidualnych potrzeb jej użytkownika. Tylko poprawne wykonanie regulacji systemu gwarantuje uzyskanie w domu prawidłowego efektu wentylacji zrównoważonej.

Jeżeli system rekuperacji zostanie właściwie zamontowany, uzyskamy:

  • dostęp do świeżego powietrza przez cały czas,
  • małą ilość wilgoci w powietrzu,
  • brak szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu wewnętrznym: dwutlenku węgla, pyłu, sadzy, mikroorganizmów, np. grzybów, substancji
  • chemicznych emitowanych przez meble, wykładziny,
  • wysoki komfort klimatyczny,
  • oszczędności na ogrzewaniu,
  • efektywne usunięcie z powietrza wewnętrznego nieprzyjemnych zapachów,
  • zabezpieczenie domu przed zagrzybieniem.

Zobacz naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperatory – Remont

Rekuperatory – Remont

Rekuperatory to urządzenia, które wykorzystywane są w systemach wentylacyjnych do odzyskiwania ciepła z powietrza, które zostaje wywiane z budynku.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperatory
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anita
Anita
7 lat temu

Mieszkam w dużym mieście – u nas świeże i prawdziwe czyste powietrze jest na wagę złota, fajnie byłoby mieć taki przyrząd, który by mi to powietrze zapewniał.

Anna
Anna
7 lat temu

Wyjątkowo fascynująca strona bez wątpienia będę częściej ją odwiedzać. Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam inne artykuły.

Teresa
Teresa
7 lat temu

Bardzo ciekawa strona z pewnością będę częściej ją odwiedzać. Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam inne porady.

Tomek
Tomek
7 lat temu

Interesujący koncept na stronę, cieszę się, że tu trafiłem. Mogę odnaleźć mnóstwo ciekawych wskazówek.

Joanna
Joanna
7 lat temu

Fajny koncept na stronę, cieszę się, że na nią wpadłem. Mogę odszukać sporo pasjonujących treści.

Izabella
Izabella
6 lat temu

Poczytałam kilka artykułów z tego bloga i widać wielką pasję do tego co robią

Iwka
Iwka
6 lat temu

Blog super

Byonc
Byonc
6 lat temu

Wracając do tematu wpisu, jaki system uważacie za najlepszy

8
0
Podziel się swoją opiniąx