Orientacyjne parametry doboru mocy grzewczej
10 lutego 2017
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
26 lutego 2017
Pokaż wszystkie
Co zyskasz stosując rekuperację ?

Co zyskasz stosując rekuperację ?

Co zyskasz stosując rekuperację ?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła może wprowadzić do Twojego domu wiele korzyści. Główną jest oczywiście komfort klimatyczny, który zapewnia stała wymiana zużytego powietrza na świeże.

Dom z rekuperacją to miejsce, w którym zaczniesz oddychać pełną piersią, bez żadnego zahamowania. Świeże powietrze można będzie czuć w każdym kącie domu, o każdej porze dnia. Nie trzeba będzie stosować odświeżaczy powietrza ani innych urządzeń niwelujących nieprzyjemny zapach. W domu z rekuperatorem będzie pachniało świeżością pozbawioną jakichkolwiek bakterii i zarazków.

Zyskasz zdrowie

Świeże, filtrowane powietrze wpływa pozytywnie na samopoczucie człowieka. Jeżeli Twój dom jest stale zanieczyszczony, do organizmu dostają się toksyny. Nie pozwalają one na prawidłowe funkcjonowanie ciała. Jeżeli w Twoim domu zacznie działać rekuperacja, pozbędziesz się problemów ze snem oraz bólami głowy. Wzrośnie Twoja witalność, a pokłady energii nie będą na wyczerpaniu. Wszystko to będziecie mogli zawdzięczać wysokiej jakości wdychanemu powietrzu. Będzie ono zawierało optymalną ilość dwutlenku węgla oraz będzie pozbawione kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj że codziennie człowiek potrzebuje 30 kg świeżego powietrza, aby jego organizm funkcjonował w prawidłowy sposób. Z systemem rekuperacji zdobycie takiej ilości nie będzie żadnym wyczynem.Zmniejszenie kosztów ogrzewania

Rekuperacja pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania. Jak to możliwe? Budując energooszczędny, szczelny dom właśnie na taki system wentylacji musisz się zdecydować. Dzięki temu rozwiązaniu, będziecie mogli odzyskiwać ciepło wypychane z domu.

Czym grozi niewłaściwa wentylacja ?

Skraplająca się para wodna po wewnętrznej stronie okien i nieprzyjemny zapach w domu – to codzienność osób, które mają źle dobraną wentylację do swojego domu. Zazwyczaj problemy zaczynają pojawiać się, gdy stare okna wymieni się na nowe, bardzo szczelne. Powietrze, by zostało wyciągnięte, musi skądś napłynąć. Jeżeli okna są szczelne, nie ma skąd napłynąć. Wilgoć nie będzie nam dawała wtedy spokoju, jeżeli będziemy nadal korzystali z wentylacji grawitacyjnej, kompletnie nie przystosowanej do takiej szczelności.


Zobacz naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperatoryRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx