Orientacyjne parametry doboru mocy grzewczej
10 lutego 2017
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
26 lutego 2017
Pokaż wszystkie
Co zyskasz stosując rekuperację ?

Co zyskasz stosując rekuperację ?

Co zyskasz stosując rekuperację ?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła może wprowadzić do Twojego domu wiele korzyści. Główną jest oczywiście komfort klimatyczny, który zapewnia stała wymiana zużytego powietrza na świeże.

Dom z rekuperacją to miejsce, w którym zaczniesz oddychać pełną piersią, bez żadnego zahamowania. Świeże powietrze można będzie czuć w każdym kącie domu, o każdej porze dnia. Nie trzeba będzie stosować odświeżaczy powietrza ani innych urządzeń niwelujących nieprzyjemny zapach. W domu z rekuperatorem będzie pachniało świeżością pozbawioną jakichkolwiek bakterii i zarazków.

Zyskasz zdrowie

Świeże, filtrowane powietrze wpływa pozytywnie na samopoczucie człowieka. Jeżeli Twój dom jest stale zanieczyszczony, do organizmu dostają się toksyny. Nie pozwalają one na prawidłowe funkcjonowanie ciała. Jeżeli w Twoim domu zacznie działać rekuperacja, pozbędziesz się problemów ze snem oraz bólami głowy. Wzrośnie Twoja witalność, a pokłady energii nie będą na wyczerpaniu. Wszystko to będziecie mogli zawdzięczać wysokiej jakości wdychanemu powietrzu. Będzie ono zawierało optymalną ilość dwutlenku węgla oraz będzie pozbawione kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj że codziennie człowiek potrzebuje 30 kg świeżego powietrza, aby jego organizm funkcjonował w prawidłowy sposób. Z systemem rekuperacji zdobycie takiej ilości nie będzie żadnym wyczynem.Zmniejszenie kosztów ogrzewania

Rekuperacja pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania. Jak to możliwe? Budując energooszczędny, szczelny dom właśnie na taki system wentylacji musisz się zdecydować. Dzięki temu rozwiązaniu, będziecie mogli odzyskiwać ciepło wypychane z domu.

Czym grozi niewłaściwa wentylacja ?

Skraplająca się para wodna po wewnętrznej stronie okien i nieprzyjemny zapach w domu – to codzienność osób, które mają źle dobraną wentylację do swojego domu. Zazwyczaj problemy zaczynają pojawiać się, gdy stare okna wymieni się na nowe, bardzo szczelne. Powietrze, by zostało wyciągnięte, musi skądś napłynąć. Jeżeli okna są szczelne, nie ma skąd napłynąć. Wilgoć nie będzie nam dawała wtedy spokoju, jeżeli będziemy nadal korzystali z wentylacji grawitacyjnej, kompletnie nie przystosowanej do takiej szczelności.


Zobacz naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperatoryRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx