Montaż klimatyzacji - jakie instalacje trzeba doprowadzić
Montaż klimatyzacji – jakie instalacje trzeba doprowadzić ?
7 lipca 2019
Podcięcie wentylacyjne drzwi przy wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Podcięcie wentylacyjne drzwi przy wentylacji mechanicznej – rekuperacji
8 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje korzystanie z rekuperacji, czyli jaki jest koszt prądu potrzebny do pracy rekuperatora

Ile kosztuje korzystanie z rekuperacji, czyli jaki jest koszt prądu potrzebny do pracy rekuperatora

Ile kosztuje korzystanie z rekuperacji, czyli jaki jest koszt prądu potrzebny do pracy rekuperatora

Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie i sprawdź ile będzie Cię kosztowała praca rekuperatora w skali jednego dnia lub w przekroju całego miesiąca pracy jednostki wentylacyjnej.

Wyliczenia przeprowadzone w oparciu o najczęściej wybierane jednostki Mitsubishii seria LGH RVX ( LGH-50RVX-E ) przyjęto następujące dane do wyliczeń:

Wydatek powietrza (m3 /h)

Tryb pracy

  • Bardzo niski - 125 (m3 /h)
  • Niski - 250 (m3 /h)
  • Wysoki - 375 (m3 /h)
  • Bardzo wysoki - 500 (m3 /h)

Pobór mocy (W)

Tryb pracy

  • Bardzo niski - 12 W
  • Niski - 32 W
  • Wysoki - 78 W
  • Bardzo wysoki - 165 W

Ile kosztuje dziennie praca systemu wentylacji mechanicznej ( rekuperacji )

Założyliśmy prace rekuperatora przez 24 godziny na dobę oraz koszt energii elektrycznej ( prądu ) na poziomie 0,50 zł za 1 kW

Dzienny koszt pracy rekuperatora

0,38PLN

Uśredniony dobowy koszt pracy systemu wentylacji mechanicznej ( rekuperacji )

Ile zapłacę za pracę wentylacji mechanicznej ( rekuperacji ) za cały miesiąc

Założyliśmy prace rekuperatora przez 30 dni w miesiącu przy koszcie energii elektrycznej ( prądu ) na poziomie 0,50 zł za 1 kW

Miesięczny koszt pracy rekuperatora

14PLN

Uśredniony miesięczny koszt pracy systemu wentylacji mechanicznej ( rekuperacji )

Pamiętaj !

Nasze wyliczenia kosztów są szacunkowe w związku z tym mogą różnić się od rzeczywistych kosztów poniesionych podczas pracy rekuperacji.( na koszt pracy ma wpływ min. stan filtrów, które jeżeli będą zabrudzone mogą znacząco zwiększyć koszty pracy jednostki wentylacyjnej ).

rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest w tym momencie montowany obowiązkowo w każdym nowym budynku

Zobacz

Ile kosztuje korzystanie z rekuperacji, czyli jaki jest koszt prądu potrzebny do pracy rekuperatora to jedne z pierwszych pytań jakie stawia osoba zainteresowana zakupem i instalacją systemu wentylacji mechanicznej ( rekuperacji ) u siebie w domu i mieszkaniu. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie kosztów jakie możesz ponieść korzystając z rekuperatora. Jeżeli zależy nam na niskim koszcie pracy rekuperacji, to pamiętaj że cena / koszt działania rekuperatora jest w dużym stopniu uzależniona min. od stanu filtrów, których stan należy na bieżąco kontrolować.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
2 lat temu

Mam założony podlicznik na wentylację, wychodzi średnio około 20 do 30 zł za miesiąc użytkowanie rekuperacji

Igor
Igor
2 lat temu

My płacimy około 20 złotych na miesiąc

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Kilkanaście złotych w skali miesiąca

Ula
Ula
2 lat temu

Zestawienie z grubsza się zgadza u nas jest to 20 parę złotych w skali miesiąca

Benia
Benia
2 lat temu

Nas kosztuje około 30 zł miesięcznie

Jowita
Jowita
2 lat temu

Macie swój rekuperator podpięty pod UPS ?

Bolesław
Bolesław
2 lat temu

Ja mam ale traktuję to bardziej jako stabilizator napięcia niż baterię na wypadek braku prądu

Ela
Ela
1 rok temu

20 parę złotych, mam rekuperator Vasco

9
0
Podziel się swoją opiniąx