Podgrzewanie wody w basenie
Podgrzewanie wody w basenie
2 lipca 2018
ral wzornik 01
Karta kolorów RAL Classic
4 lipca 2018

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q plus ComfoAir Q - Złoty medal 2016

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q dopełnia instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Głównym zadaniem tego urządzenia jest przekazywanie ciepła lub chłodu czerpanego z gruntu. Trafia ono do powietrza wentylacyjnego. Podstawą działania wymienników ciepła jest wykorzystywanie właściwości akumulacyjnych gruntu, gdzie temperatura przez cały rok utrzymywana jest na tym samym poziomie.

Jak działa gruntowy wymiennik ciepła?

Każdy gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje stałą temperaturę gruntu, która na głębokości 1,5 m ma od 4 do 8 stopni Celsjusza. Wykorzystywane jest to zarówno do schładzania, jak i ogrzewania powietrza wentylacyjnego przez cały rok.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q został stworzony po to, aby współpracować z centralą wentylacyjną Zehnder ComfoAir Q. Zapewnia zrównoważone działanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przy niższych wartościach temperatury zewnętrznej. Pozwala na doprowadzanie do budynku świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń powietrza. Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q został wyposażony w wydajną i energooszczędną pompę obiegową oraz w czujnik temperatury zewnętrznej NTC. Wymiennik został dopasowany do najwyższych oczekiwań, jakie względem takich urządzeń mają użytkownicy. Został on dopracowany zarówno pod względem technologicznym, jak i wizualnym.

Zalety glikolowego gruntowego wymiennika ciepła Zehnder ComfoFond-L Q

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q zapewnia zrównoważoną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła przez cały rok. Tym samym poprawia komfort w wentylowanych pomieszczeniach. Układ wymiennika jest szczelny i zamknięty, co zapewnia jego higieniczną pracę. Warto także podkreślić, że urządzenie ma kompaktową budowę i nadaje się do montażu na ścianie lub podstawie. Przy montażu, jak i późniejszym użytkowaniu nie sprawia większych problemów.

Wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q to urządzenie, które zadba o komfort wentylacyjny w każdym budynku.


Zobacz w naszym sklepie

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła marki Zehnder stanowią zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej, gdy na zewnątrz panują nieco niższe temperatury.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1655-gruntowe-wymienniki-ciepla-zehnder

Zobacz również:

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder to bardzo dobrze znany producent systemów grzewczych, jak i chłodniczych, jakie można stosować w domu. Urządzenia od tego producenta zapewniają wyjątkowy komfort w każdym pomieszczeniu. Dbają również o to, aby można było w nich przebywać z wielką przyjemnością.

Zobacz: remont.biz.pl/category/zehnder/

Cennik Zehnder

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx