Podgrzewanie wody w basenie
Podgrzewanie wody w basenie
2 lipca 2018
ral wzornik 01
Karta kolorów RAL Classic
4 lipca 2018

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q plus ComfoAir Q - Złoty medal 2016

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q dopełnia instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Głównym zadaniem tego urządzenia jest przekazywanie ciepła lub chłodu czerpanego z gruntu. Trafia ono do powietrza wentylacyjnego. Podstawą działania wymienników ciepła jest wykorzystywanie właściwości akumulacyjnych gruntu, gdzie temperatura przez cały rok utrzymywana jest na tym samym poziomie.

Jak działa gruntowy wymiennik ciepła?

Każdy gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje stałą temperaturę gruntu, która na głębokości 1,5 m ma od 4 do 8 stopni Celsjusza. Wykorzystywane jest to zarówno do schładzania, jak i ogrzewania powietrza wentylacyjnego przez cały rok.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q został stworzony po to, aby współpracować z centralą wentylacyjną Zehnder ComfoAir Q. Zapewnia zrównoważone działanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przy niższych wartościach temperatury zewnętrznej. Pozwala na doprowadzanie do budynku świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń powietrza. Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q został wyposażony w wydajną i energooszczędną pompę obiegową oraz w czujnik temperatury zewnętrznej NTC. Wymiennik został dopasowany do najwyższych oczekiwań, jakie względem takich urządzeń mają użytkownicy. Został on dopracowany zarówno pod względem technologicznym, jak i wizualnym.

Zalety glikolowego gruntowego wymiennika ciepła Zehnder ComfoFond-L Q

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q zapewnia zrównoważoną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła przez cały rok. Tym samym poprawia komfort w wentylowanych pomieszczeniach. Układ wymiennika jest szczelny i zamknięty, co zapewnia jego higieniczną pracę. Warto także podkreślić, że urządzenie ma kompaktową budowę i nadaje się do montażu na ścianie lub podstawie. Przy montażu, jak i późniejszym użytkowaniu nie sprawia większych problemów.

Wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q to urządzenie, które zadba o komfort wentylacyjny w każdym budynku.


Zobacz w naszym sklepie

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła marki Zehnder stanowią zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej, gdy na zewnątrz panują nieco niższe temperatury.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1655-gruntowe-wymienniki-ciepla-zehnder

Zobacz również:

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder to bardzo dobrze znany producent systemów grzewczych, jak i chłodniczych, jakie można stosować w domu. Urządzenia od tego producenta zapewniają wyjątkowy komfort w każdym pomieszczeniu. Dbają również o to, aby można było w nich przebywać z wielką przyjemnością.

Zobacz: remont.biz.pl/category/zehnder/

Cennik Zehnder

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx