Dyskretny luksus, czyli wnętrza w stylu quiet luxury
Dyskretny luksus, czyli wnętrza w stylu quiet luxury
14 czerwca 2023
Montaż mebli a ergonomia: Jak zapewnić komfort użytkowania.
Montaż mebli a ergonomia: Jak zapewnić komfort użytkowania
16 czerwca 2023

Czy praca dla spawacza za granicą się opłaca ?

Choć polski rynek pracy działa coraz prężniej, wciąż trudno porównać zarobki i warunki pracy do standardów panujących za granicą. Wyjazd za granicę często wymusza sytuacja życiowa, niekiedy jest to chęć zasmakowania przygody. Sprawdźmy więc, czy praca dla spawacza za granicą będzie równie korzystna, co dla innych branż? Który kierunek obrać za cel podróży? Jak znaleźć atrakcyjne zatrudnienie? Ile zarobisz? Sprawdź nasz artykuł!

Spawacz - 2

Praca za granicą dla spawacza - kluczowe kwestie

Praca za granicą dla spawacza to szansa na znaczne poprawienie warunków życia i zdobycie cennego doświadczenia. Z pewnością taka decyzja wymaga przemyślenia wielu kluczowych kwestii, aby zmiana otoczenia i nowe wyzwania stały się faktyczną korzyścią, a nie przyczyną niepotrzebnych trudności.

Kraj, do którego zdecydujesz się wyjechać, to jedno z pierwszych i najważniejszych kwestii. Kraje Europy zachodniej są popularnym kierunkiem dla polskich spawaczy, i to z kilku powodów. Przede wszystkim, zarobki są tam znacznie wyższe niż w Polsce, a bliskość geograficzna ułatwia regularne odwiedziny rodziny. Ponadto, warunki pracy są zazwyczaj lepsze, a polscy fachowcy są bardzo cenieni, zwłaszcza w branży budowlanej.

Jeśli zdecydowałeś, że praca dla spawacza za granicą jest dla Ciebie, musisz przede wszystkim zdecydować, czy będzie to wyjazd sezonowy czy chcesz zatrudnić się jako pracownik fizyczny na stałe. Następnie wybierz kraj, do którego się udasz. Najchętniej wybieranym kierunkiem są Niemcy, głównie ze względu na:

 • wysokie zarobki znacznie przewyższające polskie realia;
 • bliskość do Polski, która sprzyja częstym wizytom w kraju;
 • dobre warunki pracy;
 • duże zapotrzebowanie na polskich fachowców, szczególnie z branży budowlanej;
 • otwartość tamtejszych mieszkańców na przyjezdnych;
 • minimum formalności - brak specjalnych pozwoleń na pracę czy wiz i paszportów;
 • wiele ofert pracy.

Praca za granicą dla spawacza - jak znaleźć zatrudnienie?

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać jest szczegółowe rozeznanie wśród bliskich, w sieci czy w prasie. W ten sposób zyskasz szansę dotarcia do sprawdzonych i zaufanych pracodawców, a ominiesz tych owianych złą sławą. Warto również zorientować się w kwestii zakwaterowania, potrzebnych dokumentów czy finansów, które ułatwiają zaaklimatyzowanie w nowym miejscu i znalezienie zatrudnienia.

Popularnym sposobem na poszukiwanie pracy są portale internetowe poświęcone tej kwestii. Wiele osób korzysta także ze specjalnych grup na Facebooku czy zagranicznych stron z ogłoszeniami. Pamiętaj jednak, aby zachować szczególną ostrożność, bowiem w sieci łatwo paść ofiarą oszustwa.

Spawacz

Jak zminimalizować ryzyko?

 • Zweryfikuj pracodawcę;
 • sprawdź czy dana firma istnieje w sieci;
 • zasięgnij opinii na tematycznych grupach;
 • nie wpłacaj żadnych zaliczek na poczet wyjazdu.

Inną metodą, która pozwala zdobyć legalne i w pełni bezpieczne zatrudnienie w Niemczech jest współpraca z profesjonalną firmą budowlaną, taką jak InServ. Doświadczony zespół wie, jak pozyskiwać wiarygodne kontrakty, dzięki czemu masz pewność, że nie grozi Ci niebezpieczeństwo. Po drugie, rekrutacja przebiega szybko i sprawnie - zyskasz pomoc w wypełnieniu formalności, zakwaterowanie, ubezpieczenie na terenie Niemiec i wsparcie w kwestii dojazdu.

Jakie zalety ma praca za granicą dla spawacza? Co możesz zyskać?

Legalna praca za granicą dla spawacza to przede wszystkim atrakcyjne zarobki, które nie tylko pozwolą poprawić jakość Twojego życia, ale również sporo zaoszczędzić. Na przykład stawki oferowane przez InServ oscylują w granicach 14-17 euro za godzinę pracy, co w przeliczeniu na złotówki daje 65-78 zł. To naprawdę zadowalające kwoty.

Jeśli jesteś doświadczonymi spawaczem, a dodatkowo posiadasz prawo jazdy oraz własne auto i komunikatywnie mówisz po niemiecku - pracę znajdziesz bez najmniejszego problemu. Oczywiście dostępne są także oferty pracy w Niemczech dla spawacza bez języka - wystarczy jasno określić swoje kompetencje i oczekiwania. Tamtejszy rynek pracy cierpi na niedobór specjalistów z branży budowlanej, dlatego polscy fachowcy zawsze są mile widziani w Niemczech.

Praca za granicą dla spawacza oznacza również możliwość rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań i narzędzi wzbogaci Twoje CV w przyszłości i zaprocentuje nowymi zleceniami. Z kolei obcowanie z inną kulturą pozwoli Ci poszerzyć horyzonty - samo podjęcie decyzji o wyjeździe to duży krok dla każdego człowieka.

InServ

Bądź na bieżąco – obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Czy praca dla spawacza za granicą się opłaca ?

Choć polski rynek pracy działa coraz prężniej, wciąż trudno porównać zarobki i warunki pracy do standardów panujących za granicą. Wyjazd za granicę często wymusza sytuacja życiowa, niekiedy jest to chęć zasmakowania przygody. Sprawdźmy więc, czy praca dla spawacza za granicą będzie równie korzystna, co dla innych branż? Który kierunek obrać za cel podróży? Jak znaleźć atrakcyjne zatrudnienie? Ile zarobisz? Sprawdź nasz artykuł!

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx