Panele ścienne – nowy wymiar aranżacji pomieszczeń
30 stycznia 2015
Marmurowe inspiracje w kolekcji Paradyż Salotto
1 lutego 2015

Dlaczego warto zrobić kosztorys budowlany ?

Budowa domu to nie przelewki. Wszystko należy dokładnie zaplanować, aby koszty związane z jego tworzeniem nas nie przerosły. Jeśli stworzymy w prawidłowy sposób kosztorys, będziemy mogli przewidzieć dodatkowe koszty związane z budową domu oraz to na czym będziemy mogli zaoszczędzić podczas jego budowy.

Zalety kosztorysu wykonania kosztorysu budowlanego.

Kosztorys pozwala nam dokładnie oszacować to, ile wydamy na budowę domu oraz to czy pieniądze, które chcemy na jego stworzenie przeznaczyć nam wystarczą. Jest to forma zarówno właściwa jak i poglądowa jeśli chodzi o tworzenie domu. Dlatego też, zdecydowanie warto stworzyć taki kosztorys. Poza tym, jeśli mamy kosztorys, nie damy się oszukać podwykonawcą, którzy będą wykonywali określone zadania na naszej budowie. Nie dojdzie do sytuacji, że zużyją za dużo materiału i będą mówili, że nieodpowiednie ilości kupiliśmy, a w rzeczywistości będą je brali dla siebie. Taka sytuacja nie nastąpi, ponieważ wszystko będziemy mieli zapisane w kosztorysie, a dzięki temu nie damy się nikomu oszukać.

Kosztorys pozwoli nam również dokonać racjonalnych zakupów, jeśli chodzi o materiały budowlane. Kupimy wszystkiego tyle, ile potrzeba i nie zostaną nam żadne materiały, z którymi później nie będziemy mieli co zrobić. Kosztorys pomoże nam również wybrać wykonawcą określonych zadań na naszym placu budowy, ponieważ możemy przedstawić firmom plan budowy, a one będą mogły oszacować jaki koszt będzie związany z wykonywaniem takich prac. W takiej sytuacji, na pewno uzyskać będzie można wysokie zadowolenie z tego, jaką decyzję podejmiemy, ponieważ będziemy mieli odpowiednio duży wybór i będziemy mogli wybierać spośród różnych ofert.Kto powinien wykonać kosztorys ?

Kosztorys to jednak również pewnego rodzaju problem, ponieważ musimy znaleźć odpowiednio kompetentną osobę, która taki kosztorys dla nas stworzy. Zazwyczaj jest to kierowników budowy lub architekt tworzący nasz projekt domu. Jednak, nie zawsze znalezienie takiej osoby jest takie proste, a przecież sami nie możemy się tym zająć, ponieważ nie mamy w tym zakresie odpowiedniej wiedzy. W związku z tym, należy pamiętać, że będziemy musieli nieco poszukać, aby znaleźć osobę, która będzie się nadawała do wykonania takiego kosztorysu, który będzie miał odpowiedni kształt i nam się do czegoś przyda. Zdecydowanie więc nie jest to takie proste, aby stworzyć kosztorys.

Warto czy nie warto ?

Konkluzja jest jednak prosta. Warto stworzyć kosztorys, ponieważ pomoże nam on zaoszczędzić wiele kosztów podczas budowy domu i na różnych etapach budowy będzie dla nas pomocny.

Zobacz naszą ofertę na wykonanie kosztorysu

Kosztorysowanie

 

 
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx