Biurka stojące gwarancją komfortowej pracy
Biurka stojące gwarancją komfortowej pracy.
1 lutego 2024
Biurko stojące z regulacją wysokości - nowy wymiar codziennej pracy biurowej
Biurko stojące z regulacją wysokości – nowy wymiar codziennej pracy biurowej.
3 lutego 2024

Co zrobić w przypadku awarii sejfu?

Usterki skrytek na kosztowności zdarzają się niesamowicie rzadko, ale jeśli już występują, warto usunąć je od razu po wykryciu. Oczywiście nie na własną rękę! Nawet jeśli masz umiejętności techniczne, nie podejmuj się naprawy na własną rękę. Kiedy masz w domu lub w biurze sejf antywłamaniowy i mechanizm zamka ulegnie uszkodzeniu, wtedy skontaktuj się z serwisem sejfów. Możesz to zrobić bezpośrednio w Hartmann Tresore. Zobacz, jak to działa i kiedy skorzystać z takiego wsparcia.

Sejf

Procedura po awarii sejfu – krok po kroku

Kiedy zauważysz, że Twój sejf przestaje funkcjonować prawidłowo – może to być problem z otwieraniem drzwiczek, nieodpowiednia reakcja na wprowadzone kody lub inne niepokojące sygnały – niezwłocznie należy podjąć odpowiednie kroki. Zamiast próbować samodzielnie diagnozować i naprawiać problem, co może doprowadzić do dalszych uszkodzeń lub nawet utraty gwarancji, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem sejfów. Wybierając ekspertów z firmy Hartmann Tresore, masz pewność, że Twoje zlecenie trafi w ręce specjalistów z bogatym doświadczeniem w naprawie, konserwacji oraz doradztwie dotyczącym sejfów pancernych. Hartmann Tresore to renomowany dostawca sejfów wysokiej klasy, który nie tylko sprzedaje bezpieczne skrytki, ale także oferuje kompleksową opiekę posprzedażową, w tym serwis i naprawę

Kilka kroków, które można podjąć na własną rękę w razie usterki sejfu lub zamka dostępowego to:

  1. Postępowanie w przypadku awarii zamka kluczowego:

Nie używaj siły ani nie próbuj otwierać sejfu uszkodzonym lub niewłaściwym kluczem. W przypadku złamania klucza w zamku nie próbuj samodzielnie go wyjąć. Skontaktuj się z profesjonalnym serwisem, aby usunąć usterkę bez ingerencji w mechanizm zamka​.

  1. Postępowanie w przypadku awarii zamka szyfrowego:

Upewnij się, że wprowadzasz prawidłowy kod i wykonuj operację precyzyjnie. W przypadku niepewności co do kodu skontaktuj się z producentem sejfu lub autoryzowanym serwisem. Unikaj korzystania z usług zwykłych ślusarzy, którzy mogą uszkodzić mechanizm zamka​.

  1. Postępowanie w przypadku awarii zamka elektronicznego:

Sprawdź, czy baterie nie wymagają wymiany. W niektórych modelach sejfów możliwe jest awaryjne otwarcie przy pomocy klucza (rewizja). W przypadku braku rewizji skontaktuj się z autoryzowanym serwisem

Jeśli po wykonanych procedurach wciąż masz problem z dostaniem się do zawartości skrytki, nie czekaj i postaw na serwis sejfów. Tylko wtedy bezpiecznie otworzysz pancerną kasę lub inny sejf, wyciągniesz swoje mienie i oddasz do naprawy zamek, drzwiczki lub cały sejf. Pamiętaj, że każda nieautoryzowana próba otwarcia zamka na własną rękę może skutkować jeszcze poważniejszym uszkodzeniami.

Ekspresowa naprawa sejfów w przypadku awarii

W przypadku uszkodzenia sejfu w domu lub w biurze najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z serwisem skrytek na kosztowności, czyli z Hartmann Tresore. To nie tylko profesjonalne doradztwo sejfowe, ale także naprawa sejfów antywłamaniowych, ognioodpornych i kas pancernych stosowanych w biurach.

Jeśli dojdzie do włamania do skrytki lub jej mechanicznego uszkodzenia, konieczna będzie naprawa. Na czas realizowanych czynności serwisowych możesz skorzystać z dodatkowych usług:

  • Wypożyczenie nowego sejfu – skorzystaj z takiej opcji, jeśli aktualny sejf nie nadaje się do użytkowania, a serwis musi go zdemontować w celu naprawienia usterki. Wtedy nie ryzykujesz, że ktokolwiek niepowołany dostanie się do Twoich kosztowności.
  • Przeprowadzenie ekspertyzy – to przydatne rozwiązanie, jeśli podejrzewasz włamanie do skrytki lub ingerencję osób trzeci w prawidłowość działania drzwiczek i zamka dostępowego. Kontaktując się z serwisem, otrzymasz wsparcie eksperta, który ma zatwierdzone kwalifikacje przez Komendę Główną Policji. Dzięki temu może zostać przeprowadzone kompleksowe badanie sejfu, identyfikacja usterki i ocena źródła powstałego problemu.

Pamiętaj o tym, że naprawa sejfów powinna odbywać się wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Zyskujesz w ten sposób gwarancję, że prace zostaną przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta skrytki pancernej.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego serwisu sejfów?

Głównym powodem determinującym opłacalność korzystania z usług serwisu sejfów jest szybkość i bezpieczeństwo działania. Firma zajmująca się gwarancyjnymi naprawami skrytek pancernych dba o dyskrecję, poufność oraz stara się naprawić usterkę w jak najkrótszym terminie.

Co zrobić w przypadku awarii sejfu?

Usterki skrytek na kosztowności zdarzają się niesamowicie rzadko, ale jeśli już występują, warto usunąć je od razu po wykryciu. Oczywiście nie na własną rękę! Nawet jeśli masz umiejętności techniczne, nie podejmuj się naprawy na własną rękę. Kiedy masz w domu lub w biurze sejf antywłamaniowy i mechanizm zamka ulegnie uszkodzeniu, wtedy skontaktuj się z serwisem sejfów. Możesz to zrobić bezpośrednio w Hartmann Tresore. Zobacz, jak to działa i kiedy skorzystać z takiego wsparcia.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx