Co zrobić w przypadku awarii sejfu?
Co zrobić w przypadku awarii sejfu?
1 lutego 2024
Płytki drewnopodobne do łazienki — jak stworzyć przytulną strefę relaksu?
Płytki drewnopodobne do łazienki — jak stworzyć przytulną strefę relaksu?
12 lutego 2024

Biurko stojące z regulacją wysokości - nowy wymiar codziennej pracy biurowej.

Biurko z elektryczną regulacją wysokości to rozwiązanie, po które sięga coraz większa grupa pracodawców zdeterminowanych, by swoim pracownikom zapewnić maksymalnie komfortowe warunki pracy. Biurka stojące z regulacją wysokości pozwalają dopasowywać przestrzeń pracy do potrzeb konkretnego użytkownika, a także umożliwiają zmianę pozycji.

Biurko stojące z regulacją wysokości

Biurko elektryczne drogą do personalizacji miejsca pracy

O minusach pracy siedzącej i stojącej napisano już wiele. Doskonale zdajemy sobie dzisiaj sprawę z tego, że dla naszego układu mięśniowo-kostnego, a także dla układu hormonalnego, limfatycznego, a także krwioobiegu przebywanie przez wiele godzin w jednej pozycji nie jest ani zdrowe, a nie efektywne.

Coraz więcej badań pokazuje nie tylko skutki takiej pracy dla fizjologii, ale wskazuje na negatywne konsekwencje przyjmowania przez wiele godzin jednej pozycji ciała dla efektywności pracy mózgu, zdolności koncentracji, a w efekcie — skuteczności podejmowanych działań.

Dobre biurko dzisiaj ma być więc nie tylko piękne, dobrze wykonane z płyty wiórowej lub innego materiału, designersko zaprojektowane, ale przede wszystkim funkcjonalne. Aby spełniało to wymaganie, powinno być przede wszystkim wyposażone w stelaż pozwalający wysokość biurka dostosować do konkretnych potrzeb. W ten sposób możesz umożliwić wygodną parę przy tym samym biurku różnym osobom, jak również stworzyć miejsce pracy dla konkretnego pracownika, który w zależności od wykonywanych przez siebie zadań będzie jego wysokość dostosowywał do własnych potrzeb.

Zadbaj o komfort swoich pracowników i postaw na biurko z regulowaną wysokością

Praca siedząca może przyczyniać się do bardzo wielu problemów zdrowotnych. Biurko stojące z regulacją wysokości pozwala ci przeciwdziałać temu problemowi.

  • W zależności od wybranego rozwiązania, biurko może poruszać się na wysokości od 580 do 1230 mm, co pozwala na ustawianie go na różnych pozycjach: od przeznaczonych do pracy siedzącej przy wykorzystaniu różnych siedzisk (nie tylko krzesła, ale np. piłki rehabilitacyjnej, która świetnie stymuluje pracę kręgosłupa) po wygodne ustawienia do pracy stojącej.
  • Funkcja zapamiętywania pozycji pozwala łatwo dostosować się do potrzeb konkretnych pracowników i ulubionych przez nich ustawień.
  • Przy takim biurku można czytać, pisać, prowadzić prezentacje, długie rozmowy telefoniczne, obsługiwać interesantów — wszystko to przyjmując odpowiednie, wygodne dla ciała pozycje. W ten sposób przeciwdziała się przyjmowaniu przez pracowników jednej, z reguły niewygodnej, a przy tym niezdrowej, pochylonej pozycji nad biurkiem.
  • Zarówno przy pracy na stojąco, jak i na siedząco można zadbać o mięśnie, kręgosłup, odpowiednią postawę i stymulację układu mięśniowo-szkieletowego. Biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalają wymieniać siedziska na te bardziej aktywne, podstawiać bieżnię biurową przy biurku i wykonywać rozmowy telefoniczne chodząc. To tylko dwa proste, ale bardzo efektywne rozwiązania zmieniające obraz codziennej pracy w biurze.

Biurko stojące z regulacją wysokości — komfort, zdrowie, efektywność pracy

Coraz więcej badań pokazuje, że przyjmowanie stałej, często niezdrowej pozycji ciała w pracy nie tylko przekłada się na dolegliwości stricte fizyczne, lecz także ma przełożenie na kreatywność, koncentrację, efektywność pracowników. Im dłużej po prostu siedzimy za biurkiem, tym bardziej jesteśmy zmęczeni, tym częściej ulegamy znużeniu, tym łatwiej się rozpraszamy. Inwestycja w proaktywne meble biurowe to więc także inwestycja w warunki, które sprzyjają stawianiu sobie celów przez pracowników i ich osiąganiu.

Biurko stojące z regulacją wysokości – nowy wymiar codziennej pracy biurowej.

Biurko z elektryczną regulacją wysokości to rozwiązanie, po które sięga coraz większa grupa pracodawców zdeterminowanych, by swoim pracownikom zapewnić maksymalnie komfortowe warunki pracy. Biurka stojące z regulacją wysokości pozwalają dopasowywać przestrzeń pracy do potrzeb konkretnego użytkownika, a także umożliwiają zmianę pozycji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx