wykres sprawnosci kolektora
Stagnacja temperatury a działanie kolektorów słonecznych
6 marca 2016
Szkolenie z zakresu rozprowadzania powietrza – system SMART-FLEX
13 marca 2016
Pokaż wszystkie

Rosnąca efektywność pomp powietrze-woda

Pompy powietrze-woda nie zawsze były tak korzystne jak teraz, przez co nie cieszyły się takim uznaniem. Mogły działać tylko we w miarę ciepłych warunkach i nie były odporne na pojawianie się szronu. Aktualnie wykorzystywane są one przede wszystkim wraz z kotłami gazowymi, lecz gdy posiadają odpowiednią grzałkę, mogą też funkcjonować jako jedyne narzędzie ogrzewania wody niezależnie od pory roku. Nie zawsze tak było, zakres temperaturowy i wydajność urządzenia zostały zwiększone w ostatnich latach, widać to dobrze po samym współczynniku.

Przykładowa pompa działająca w temperaturze 20 stopni zyskuje współczynnik COP na poziomie 3,7 – współczynnik ten wskazuje ile energii służącej do podgrzania wody uzyskuje się za sprawą jednego zużytego kilowata. Tu ten współczynnik jest bliski osiąganemu przez urządzenia z rodzaju glikol/woda, ma natomiast dużo korzystniejszą wydajność niż standardowe podgrzewacze elektryczne, ich współczynnik to tylko 1.

Nowoczesne pompy mogą już także działać nawet w temperaturach oscylujących poniżej zera, wykazując wysoką efektywność także w tak trudnych warunkach – mimo nich, podgrzewają wodę aż do ponad 60 stopni Celsjusza. Stojące pompy są zdolne do pracy w temperaturze minus 7 stopni, obecna w nich jest grzałka, która jednak aktywuje się tylko przez kilka najzimniejszych tygodni w ciągu całego roku. Mniejsze zużywanie prądu i większa efektywność jest możliwa dzięki zmian w konstrukcji tych urządzeń, w tym zastosowaniu opływowej formy łopat, wpływającej na zmniejszony opór powietrza i szybsze przekazywanie czynnika grzewczego.

Zobacz w naszym sklepie

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-cieplaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx