Cennik urządzeń Junkers-Bosch 2017
Cennik urządzeń Junkers-Bosch 2017 – Rozdział 4 Pompy Ciepła
22 września 2017
Junkers - Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła
AerastarComfort – nowoczesna technika wentylacyjna od Junkers
25 września 2017

Altherma – Niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda – nowe rozwiązania od Daikin

Daikin Altherma – niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, a także przygotowywanie cieplej wody użytkowej. Czego jeszcze mogą spodziewać się użytkownicy systemu Altherma ?

Rozwiązanie zaproponowane przez Daikin, czyli niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda świetnie sprawdzi się w nowych domach oraz mieszkaniach. Jest możliwość połączenia systemu z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami niskotemperaturowymi. Ten rodzaj pompy ciepła zostal przygotowany specjalnie dla mieszkańców Europy. Poradzi sobie w każdej strefie klimatycznej. Można będzie z tego rozwiązania korzystać przez cały rok.

Pompa ciepła daikin

Co potrafi Daikin Altherma?

  • Ogrzewanie

Urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego. Pozwala to na energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie domu, przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.

  • Chłodzenie

Marzysz o tym, aby w Twoim domu było przyjemnie chłodno w trakcie upalnego lata? Wystarczy wprowadzić tę pompę ciepła, a komfort termiczny w domu będzie zapewniony i to niskim kosztem, dzięki korzystaniu ze źródeł odnawialnych.

  • Ciepła woda użytkowa

Wystarczy połączyć pompę ciepła ze zbiornikiem, a uzyskanie ciepłej wody użytkowej będzie jak najbardziej możliwe. System będzie w stanie wytworzyć wystarczającą ilość wody, potrzebną mieszkańcom danego domu.

Wodę można pozyskiwać także poprzez połączenie pompy ciepła z kolektorami słonecznymi. To rozwiązanie pozwala na zaspokojenie 70% potrzeb mieszkańców domu na ciepłą wodę użytkową.

Energia ze źródeł odnawialnych

Ogrzewanie, chłodzenie oraz wytwarzanie ciepłej wody użytkowej jest dziś możliwe dzięki pozyskiwaniu energii z źródeł odnawialnych. System jest w stanie zaspokoić potrzeby mieszańców danego domu zarówno na ciepło, jak i ciepłą wodę użytkową. Przy tym, można będzie wyznawać wszystkie zasady zgodne z ekologią i nie zanieczyszczać środowiska.

Pompa ciepła może być nawet w 75% zasilana energią odnawialną pozyskiwaną z powietrza, a tylko w 25% energią elektryczną. Oszczędności w tym zakresie pomagają zwiększać systemy solarne, które mogą działać w połączeniu z pompą ciepła. Robi wrażenie, prawda? W dodatku systemowi została przyznana klasa A++, jeżeli chodzi o efektywność energetyczną w trakcie ogrzewania.Magazyn cieplny ECH2O – dwa systemy

Magazyn cieplny ECH2O – dwa systemy

Magazyn cieplny ECH2O – dwa systemy

Daikin przygotował dla swoich klientów dwa magazyny cieplne ECH20:

  • magazyn bezciśnieniowy – rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w nowych budynkach, w których chce się uzyskać wyższą efektywność wykorzystania energii. Jego działanie polega na połączeniu zbiornika z kolektorami słonecznymi. Istotne jest, aby instalacja została wykonana prawidłowo. W przypadku braku słońca, magazyn zostaje opróżniony, co zapobiega zamarzaniu rur tworzących instalację,
  • magazyn ciśnieniowy – rozwiązanie to można zastosować w modernizowanych lub już istniejących budynkach. Jest możliwość zastosowania zakrzywionego układu rurowego, w celu połączenia zbiornika z kolektorami słonecznych. Nie będzie trzeba dzięki temu wykonywać skomplikowanych przeróbek polegających na przebudowywaniu systemu. Układ wypełniany jest specjalnym środkiem zapobiegającym zamarzaniu rur. Istotne jest, aby był to układ zamknięty, ponieważ jest tutaj ryzyko zwiększania się ciśnienia.

Mobilne zarządzanie systemem

Mobilne zarządzanie systemem

Dziś już standardem jest to, że systemami w swoim domu możemy sterować przy użyciu aplikacji mobilnych znajdujących się na telefonach. Nie inaczej jest w przypadku Daikin Altherma. Producent przygotował aplikację Ogrzewanie, dzięki której można będzie kontrolować ciepło w swoim domu. Wystarczy mieć jedynie połączenie z Internetem.


Ceny pomp ciepła Daikin znajdziesz w katalogu poniżej

DAIKIN cennik 2017 – Urządzenia Grzewcze

Katalog ważny od 01.05.2017r. do odwołania

Cennik zawiera ceny katalogowe producenta - Skontaktuj się z nami - otrzymasz extra rabat

Wykorzystano materiały i publikacje producenta

Hybrydowa pompa ciepła

Hybrydowa pompa ciepła

Efektywnie połącz odnawialne i tradycyjne źródła energii z hybrydową pompą ciepła Daikin Altherma w celu ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody.

Zobacz: www.daikin.pl/pl_pl/product-group/hybrid-heat-pump.html

 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Coraz więcej tych pomp jest zainstalowanych na terenie Polski

Igor
Igor
6 lat temu

Coraz więcej bo świadomość wśród ludzi wzrasta, takie pompy mimo początkowej wyższej ceny, szybko się zwracają nie wspomnę o komforcie użytkowania, zero dokładania do pieca czy wynoszenia popiołu po prostu wł i zapominasz 🙂

2
0
Podziel się swoją opiniąx