Współczynnik przenikania ciepła U - jak samemu obliczyć
Współczynnik przenikania ciepła U – jak samemu obliczyć
29 marca 2018
Junkers - Bosch Cennik 2018
Junkers – Bosch Cennik 2018
30 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy? Przed tym dylematem staje każdy właściciel domu, który chce w komfortowy sposób przygotowywać ciepłą wodę użytkową, sprawdź czym charakteryzują się te dwa podgrzewacze wody.

Jeżeli w Twoim domu znajduje się stary podgrzewacz, lepiej zastąpić go nowym, często modele wyprodukowane przed laty nie spełniają już współczesnych oczekiwań, nowe wersje są kompaktowe i zajmują mało miejsca.

Czym wyróżnia się podgrzewacz przepływowy ?

Ten rodzaj podgrzewacza nie generuje strat związanych ze stygnięciem wody w zbiorniku, w momencie, gdy tylko niewielka jej ilość zostanie zużyta, trzeba również pamiętać, że nie będziemy w stanie utrzymać dużej ilości wody w stałej temperaturze. Jeżeli podgrzewacz ma zasilać kilka punktów czerpalnych, powinien posiadać moc co najmniej kilkunastu kilowatów.

Jeżeli zdecydujesz się na elektryczny podgrzewacz przepływowy, najpierw sprawdź, czy przydział mocy dla domu wystarczy na pokrycie zapotrzebowania na energię, jaką ma urządzenie, w niektórych przypadkach potrzebne jest również dodatkowe zasilanie ( 3 -fazy) , szczególnie jeżeli wybierzesz podgrzewacz o mocy ponad 6 kW.

Czym wyróżnia się podgrzewacz pojemnościowy?

Pomimo tego, że mają mniejszą moc niż podgrzewacze przepływowe, są w stanie dostarczyć znacznie większą ilość wody o stałej temperaturze i ciśnieniu, niektóre urządzenia można wzbogacić o dodatkowy przepływ cyrkulacyjny, co zapobiegnie stygnięciu wody w przewodach, oznacza to, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na ciepłą wodę po odkręceniu kranu.

Alternatywa – podgrzewacz gazowy

Jeżeli chcesz tanie podgrzewać wodę w swoim domu, zdecyduj się na urządzenia zasilane gazem, zamiast energią elektryczną, aby doprowadzić przewody gazu do łazienki, trzeba przygotować się na mały remont. Rury gazowe muszą biec po wierzchu ściany, ponadto aby możliwe było podłączenie takiego urządzenia, potrzebny jest osobny przewód spalinowy.

Pamiętaj !!! – miejsce, w którym podgrzewacz gazowy zostanie zainstalowany, musi być wyposażone w wentylację grawitacyjną.


Zobacz również nasze pozostałe wpisy na temat podgrzewaczy wody

Podgrzewacze wody – Budowa i Remont

Podgrzewacze wody – Budowa i Remont

Dbanie o higienę jest podstawową kwestią. Dlatego w swoim domu zapewnij sobie komfortowy dostęp do ciepłej wody użytkowej. Uzyskasz dzięki temu źródło, które w nieograniczonym zakresie pozwoli Ci dbać o higienę. Wprowadź do swojego domu podgrzewacze wody

Zobacz: remont.biz.pl/category/podgrzewacze-wody/

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx