Współczynnik przenikania ciepła U - jak samemu obliczyć
Współczynnik przenikania ciepła U – jak samemu obliczyć
29 marca 2018
Junkers - Bosch Cennik 2018
Junkers – Bosch Cennik 2018
30 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy ?

Jaki wybrać podgrzewacz wody – pojemnościowy czy przepływowy? Przed tym dylematem staje każdy właściciel domu, który chce w komfortowy sposób przygotowywać ciepłą wodę użytkową, sprawdź czym charakteryzują się te dwa podgrzewacze wody.

Jeżeli w Twoim domu znajduje się stary podgrzewacz, lepiej zastąpić go nowym, często modele wyprodukowane przed laty nie spełniają już współczesnych oczekiwań, nowe wersje są kompaktowe i zajmują mało miejsca.

Czym wyróżnia się podgrzewacz przepływowy ?

Ten rodzaj podgrzewacza nie generuje strat związanych ze stygnięciem wody w zbiorniku, w momencie, gdy tylko niewielka jej ilość zostanie zużyta, trzeba również pamiętać, że nie będziemy w stanie utrzymać dużej ilości wody w stałej temperaturze. Jeżeli podgrzewacz ma zasilać kilka punktów czerpalnych, powinien posiadać moc co najmniej kilkunastu kilowatów.

Jeżeli zdecydujesz się na elektryczny podgrzewacz przepływowy, najpierw sprawdź, czy przydział mocy dla domu wystarczy na pokrycie zapotrzebowania na energię, jaką ma urządzenie, w niektórych przypadkach potrzebne jest również dodatkowe zasilanie ( 3 -fazy) , szczególnie jeżeli wybierzesz podgrzewacz o mocy ponad 6 kW.

Czym wyróżnia się podgrzewacz pojemnościowy?

Pomimo tego, że mają mniejszą moc niż podgrzewacze przepływowe, są w stanie dostarczyć znacznie większą ilość wody o stałej temperaturze i ciśnieniu, niektóre urządzenia można wzbogacić o dodatkowy przepływ cyrkulacyjny, co zapobiegnie stygnięciu wody w przewodach, oznacza to, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na ciepłą wodę po odkręceniu kranu.

Alternatywa – podgrzewacz gazowy

Jeżeli chcesz tanie podgrzewać wodę w swoim domu, zdecyduj się na urządzenia zasilane gazem, zamiast energią elektryczną, aby doprowadzić przewody gazu do łazienki, trzeba przygotować się na mały remont. Rury gazowe muszą biec po wierzchu ściany, ponadto aby możliwe było podłączenie takiego urządzenia, potrzebny jest osobny przewód spalinowy.

Pamiętaj !!! – miejsce, w którym podgrzewacz gazowy zostanie zainstalowany, musi być wyposażone w wentylację grawitacyjną.


Zobacz również nasze pozostałe wpisy na temat podgrzewaczy wody

Podgrzewacze wody – Budowa i Remont

Podgrzewacze wody – Budowa i Remont

Dbanie o higienę jest podstawową kwestią. Dlatego w swoim domu zapewnij sobie komfortowy dostęp do ciepłej wody użytkowej. Uzyskasz dzięki temu źródło, które w nieograniczonym zakresie pozwoli Ci dbać o higienę. Wprowadź do swojego domu podgrzewacze wody

Zobacz: remont.biz.pl/category/podgrzewacze-wody/

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx