Klej polimerowy – do czego służy i jak go stosować
Klej polimerowy – do czego służy i jak go stosować?
1 grudnia 2021
Niesolidny wykonawca prac remontowych lub budowlanych. Jak odzyskać pieniądze ? Ugoda czy sprawa w sądzie
Niesolidny wykonawca prac remontowych lub budowlanych. Jak odzyskać pieniądze ? Ugoda czy sprawa w sądzie?
4 grudnia 2021
Pokaż wszystkie
Jak wybrać odpowiednie okna do nowego domu jednorodzinnego

Jak wybrać odpowiednie okna do nowego domu jednorodzinnego

Jak wybrać odpowiednie okna do nowego domu jednorodzinnego?

Sporym wyzwaniem dla inwestorów, którzy rozpoczęli budowę swojego domu jednorodzinnego jest wybór odpowiednich okien, które pełnią bardzo ważną funkcję. Bowiem w tym przypadku nie należy kierować się tylko i wyłącznie ich wyglądem, ale przede wszystkim parametrami oraz wykonaniem, które są tutaj kluczowe. Wybierając dobre okna, które mają służyć przez bardzo długie lata trzeba niestety trochę więcej zainwestować.

okno

Oczywiście to nie znaczy, że za okna musimy zapłacić majątek, niemniej jednak ich ceny nie należą do najniższych, zwłaszcza jeśli chodzi o okna od sprawdzonych producentów.

W sklepach budowlanych, można znaleźć naprawdę wiele różnorodnych okien, które nieco różnią się od siebie. Niektóre z nich są posiadają nieco lepsze parametry, a inne niestety słabsze, co warto mieć na szczególnej uwadze.

Odpowiednie okna do nowego domu jednorodzinnego powinny być przede wszystkim solidne, wytrzymałe, odporne na wielokrotne otwieranie oraz zamykanie, a także muszą zapewnić właściwą akustykę. Oczywiście ich wygląd również jest bardzo istotny, dlatego też nie można go w żadnym przypadku pominąć.

Jakie parametry okien są najbardziej istotne? Dlaczego są tak ważne?

Jak już wcześniej wspomniano, wybór odpowiednich okien do nowego domu to najważniejszy priorytet każdego inwestora. Zanim zdecyduje się na jakiekolwiek, powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z ich parametrami, które odgrywają niezwykle ważną rolę. Bowiem wytrzymałość mechaniczna, akustyka, jak i również przenikanie ciepła to najbardziej istotne aspekty, które absolutnie zawsze powinny być na pierwszym miejscu.

Zakup okien to bardzo wymagające zadanie, dlatego też należy poświęcić mu nieco więcej czasu. Tutaj każdy, nawet najmniejszy szczegół ma ogromne znaczenie. Odpowiednie okna przyczynią się również do izolacji termicznej całego domu, czyli nie będzie przez nie uciekało ciepło. Ich dostępność na rynku jest naprawdę ogromna, dlatego też trudno wybrać te właściwe, które doskonale sprawdzą się w praktyce.

Plastikowe czy drewniane okna do domu jednorodzinnego? Które z nich sprawdzą się lepiej?

Zarówno okna plastikowe, jak i również drewniane posiadają swoje wady i zalety, dlatego też warto się z nimi dokładnie zapoznać, aby wybrać te odpowiednie. Zaczynając od dobrych stron, należy podkreślić to, że okna plastikowe nie stwarzają żadnych problemów w konserwacji i są stosunkowo tanie. Jeśli, jednak chodzi o okna drewniane to warto wspomnieć o tym, że są bardzo trwałe i wytrzymałe, a co najważniejsze prezentują się niezwykle atrakcyjnie.

Ich niewątpliwie największą wadą jest to, że kosztują dość sporo, dlatego też wielu inwestorów po prostu z nich rezygnuje. W przypadku okien plastikowych ich słabą stroną jest to, że nie wyglądają zbyt ładnie oraz posiadają znacznie słabsze właściwości. Wybór pomiędzy oknami drewnianymi i plastikowymi to raczej kwestia indywidualna każdego inwestora z osobna, ponieważ zależy on od możliwości finansowych.

Artykuł przygotował portal https://sobir.pl/

Jak wybrać odpowiednie okna do nowego domu jednorodzinnego?

Sporym wyzwaniem dla inwestorów, którzy rozpoczęli budowę swojego domu jednorodzinnego jest wybór odpowiednich okien, które pełnią bardzo ważną funkcję. Bowiem w tym przypadku nie należy kierować się tylko i wyłącznie ich wyglądem, ale przede wszystkim parametrami oraz wykonaniem, które są tutaj kluczowe. Wybierając dobre okna, które mają służyć przez bardzo długie lata trzeba niestety trochę więcej zainwestować.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Samanta
Samanta
30 dni temu

Planuje okna Drutex, dobry wybór ?

Frank
Frank
23 dni temu

Budowa na terenie Dębicy, jakiego dostawcę okien polecacie ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x