Zmiękczacz wody wodociągowej - TRINNITY HOME
Zmiękczacz wody wodociągowej – TRINNITY HOME
28 stycznia 2020
Budowa pompy ciepła monoblok oraz zasadza działania w trybie ogrzewania - przygotowania ciepłej wody użytkowej
Budowa pompy ciepła monoblok oraz zasada działania w trybie ogrzewania / przygotowania ciepłej wody użytkowej
31 stycznia 2020

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe

Podkład pod panele podłogowe jest umieszczany pod panelami celem nadania stabilności, poprawy trwałości samych paneli dzięki czemu podłoga zostanie wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną gwarantując zarazem poprawne funkcjonowanie tej podłogi.

panele podłogowe

Decydując się na ten rodzaj wykończenia podłogi w naszym domu lub mieszkaniu większość osób skupia się na samych panelach podłogowych czyli wyborze wzoru lub rodzaju paneli jego klasy ścieralności itp.


Przy wyborze paneli jest tak że przeważnie zapominamy wtedy o jak że ważnym elemencie tej podłogi a mianowicie podkładzie pod panele podłogowe co w przypadku układania paneli na ogrzewanie podłogowe ma ogromne znaczenie. Należy pamiętać że źle dobrany podkład może wpłynąć na zwiększenie oporu cieplnego który stawiają same panele podłogowe a tym samym na wzrost kosztów ogrzewania naszego domu lub mieszkania.

Jaki podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe?

Podkład pod panele podłogowe który zamierzamy rozłożyć musi wyróżniać się dużą gęstością a zarazem musi być wykonany w technologi która powodować będzie minimalne starty cieplne. Podkład taki powinien posiadać niski współczynnik oporu cieplnego przy czym równocześnie odpowiednio tłumić dźwięki powstające przy chodzeniu na tym rodzaju podłogi. Z tego też powodu pod panele układane na ogrzewaniu podłogowym będą nadawać się dwa rodzaje podkładu a mianowicie maty kwarcowe oraz podkład poliestrowy. Podkłady takie są ogólnodostępne dzięki czemu można je kupić w lokalnym sklepie bądź markecie budowlanym.

Jak wyglądają podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe

Podkład poliestrowy

Podkład pod panele polistyren

Mata kwarcowa

Podkład pod panele mata kwarcowa

Jak widać podkład pod panele podłogowe nie może być wybierany przypadkowo, ponieważ niewłaściwie dobrany spowoduje wzrost kosztów ogrzewania oraz zmniejszenie komfortu cieplnego w pomieszczeniu

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe.

Podkład pod panele podłogowe jest umieszczany pod panelami celem nadania stabilności, poprawy trwałości samych paneli dzięki czemu podłoga zostanie wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną gwarantując zarazem poprawne funkcjonowanie tej podłogi.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 lat temu

Ja kupowałem w Castoramie razem z panelami winylowymi

Edward
Edward
2 lat temu
Reply to  Piotr

Ile płaciłeś za m2 ?

Tomaszek
Tomaszek
2 lat temu

Mata kwarcowa będzie lepsza 🙂

3
0
Podziel się swoją opiniąx