Czy ekologiczne szambo to dobra inwestycja dla działki budowlanej
Czy ekologiczne szambo to dobra inwestycja dla działki budowlanej?
18 listopada 2020
Ocieplenie piwnicy - jak prawidłowo je wykonać
Ocieplenie piwnicy – jak prawidłowo je wykonać?
19 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Jeżeli choć raz zdarzyło ci się naprawiać coś w domu, montować półki lub skręcać meble, wiesz, jak dużym udogodnieniem mogą być odpowiednio dobrane narzędzia. Oferta elektronarzędzi przydatnych w każdym domu jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno produkty o zastosowaniu profesjonalnym, jak i hobbystycznym. W które z nich warto się zaopatrzyć?

Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Podstawowe elektronarzędzia, które sprawdzą się w każdym domu

Praktycznie w każdym domu powinna znaleźć się wiertarka, ewentualnie wkrętarka. Narzędzia te mają zastosowanie w różnego rodzaju pracach domowych. Chodzi tu m.in. o składanie mebli albo montowanie różnego rodzaju elementów na ścianach, czyli półek, obrazów, ramek na zdjęcia.

Przy wyborze wiertarek i wiertarko-wkrętarek warto zwrócić szczególną uwagę na moc urządzenia, a także na to, jakie dokładnie ma funkcje. Oprócz tego należy sprawdzić, czy produkt sprzedawany jest samodzielnie, czy w zestawie z wiertłami lub bitami.

Jeżeli często wykonujesz remonty lub pracujesz w garażu, dobrym pomysłem może okazać się wybór specjalnego odkurzacza, który pomoże utrzymać w czystości stanowisko pracy. Modele specjalistyczne mają często o wiele większą pojemność niż standardowe produkty. Dzięki nim można bez większych problemów zebrać pył, kurz, a nawet mniejsze kawałki gruzu, jakie pozostają po cięższych pracach remontowych.

Jakie elektronarzędzia przydadzą się w warsztacie hobbysty?

Jeżeli w swoim warsztacie nie ograniczasz się tylko do podstawowych prac remontowych lub naprawczych, lecz także pracujesz hobbystycznie przy tworzeniu mebli, wykonujesz prace w metalu lub zajmujesz się różnego rodzaju drobnymi usługami, powinieneś znacznie rozszerzyć wyposażenie swojego warsztatu. Do pracy w drewnie i metalu z pewnością przydadzą się takie produkty jak frezarki, szlifierki lub nożyce do cięcia blachy. W przypadku cięższych prac remontowych potrzebne będą wiertarki udarowe, a także młotowiertarki. Zobacz m.in. modele z funkcją mieszalnika, za których pomocą rozrobisz również masy szpachlowe czy gładzie.

Elektronarzędzia akumulatorowe czy zasilane sieciowo?

Wiele elektronarzędzi dostępnych jest w wersji zasilanej akumulatorowo lub sieciowo. Na jaki rodzaj się zdecydować? Narzędzia akumulatorowe są dobrym wyborem dla osób, które planują zakup wielu sprzętów od jednego producenta. Przykładem może być system akumulatorowy Energy+, którego opis znajdziesz m.in. na stronie https://www.grupatopex.com/. Tego typu narzędzia sprawdzą się przede wszystkim podczas pracy w miejscach, gdzie dostęp do zasilania sieciowego jest utrudniony. Są one również ciekawą propozycją dla osób, które cenią sobie poręczne i niewielkie urządzenia. Elektronarzędzia sieciowe z kolei to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na możliwości nieprzerwanej pracy, a także na komforcie, jaki daje praca ze sprzętem, który cały czas jest podłączony do zasilania.

Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie

Jeżeli choć raz zdarzyło ci się naprawiać coś w domu, montować półki lub skręcać meble, wiesz, jak dużym udogodnieniem mogą być odpowiednio dobrane narzędzia. Oferta elektronarzędzi przydatnych w każdym domu jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno produkty o zastosowaniu profesjonalnym, jak i hobbystycznym. W które z nich warto się zaopatrzyć?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
Wiktor
3 lat temu

W każdym domowym warsztacie powinny znaleźć się podstawowe narzędzia. Ja w swoim mam nawet zapasowe krążki ścierne.

Jan
Jan
2 lat temu

Ja mam wszystkie narzędzia z Makita 🙂

2
0
Podziel się swoją opiniąx