Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie
Zobacz, jakie elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie
18 listopada 2020
Problemy z wilgocią w domu - jak się ich pozbyć
Problemy z wilgocią w domu – jak się ich pozbyć?
20 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Ocieplenie piwnicy - jak prawidłowo je wykonać

Ocieplenie piwnicy - jak prawidłowo je wykonać

Ocieplenie piwnicy - jak prawidłowo je wykonać? 

Dom z piwnicą wymaga odpowiedniego ocieplenia, które w tym przypadku odgrywa naprawdę bardzo istotną rolę. Chodzi tutaj przede wszystkim o skuteczną izolację, która zapewni właściwe warunki techniczne. Ocieplając piwnice, tak naprawdę wszystko ma ogromne znaczenie i nie chodzi tutaj tylko o materiały, jakie zostaną do tego użyte. Liczy się także jakość wykonania, jak i również solidność.

budowa

Izolacja ścian piwnicy wymaga dokładnego ustalenia ich grubości, aby dobrać odpowiednią wielkość ocieplenia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, a wręcz przeciwnie czasem sprawia wiele trudności. Materiałów, jakie można do tego użyć jest naprawdę sporo, jednakże ich właściwości są bardzo zróżnicowane, o czym warto pamiętać.

Prawidłowo wykonanie ocieplenie piwnicy jest kluczowe dla wszystkich pomieszczeń, które się w niej znajdują. Bardzo często pada pytanie, dotyczące tego, czy korzystniejsze jest ocieplenie od zewnątrz, czy może od środka?

Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ w dużej mierze zależy to od warunków technicznych. W jednym przypadku idealnie do ocieplenia będzie nadawał się styropian, w drugim styrodur a w jeszcze innym przypadku idealną izolację będzie stanowić natryskiwana piana pur

Czym i jak ocieplić piwnicę w domu jednorodzinnym?

Jak już wcześniej wspomniano, odpowiednie docieplenie piwnicy jest niezwykle istotne. Sposobów na to jest naprawdę wiele, jednakże nie wszystkie z nich są tak samo wartościowe. Materiały, które powinny zostać do tego użyte, muszą charakteryzować się doskonały właściwościami. Skuteczna izolacja piwnicy ma na celu przede wszystkim minimalizowanie zmniejszenia strat ciepła z ogrzewanych pomieszczeń dzięki czemu nasze rachunki za ogrzewanie będą niższe. Tak więc, czym docieplić użytkową piwnicę? Otóż warto do tego użyć płyt z polistyrenu ekstrudowanego.

Montaż płyt jest niezwykle prosty, dlatego też nie sprawi żadnych trudności. Wełna mineralna jest również bardzo dobrym materiałem, który świetnie sprawdzi się w kwestii izolacji. Jej grubość musi być idealnie dostosowana do grubości ściany, o czym wcześniej już wspomniano. Tak właściwie na rynku budowalnym, można znaleźć mnóstwo różnych materiałów, które posiadają mnóstwo zalet oraz korzyści.

Ile kosztuje ocieplenie piwnicy? Czy warto skorzystać z pomocy fachowców?

Koszt ocieplenia piwnicy jest raczej kwestią indywidualną, ponieważ zależy on przede wszystkim od jej wielkości, materiałów, jakie zostały do tego użyte oraz robocizny. Jak wiadomo, cennik izolacji piwnicy poszczególnych firm, może być naprawdę bardzo zróżnicowany. Planując jej ocieplenie, warto najpierw bardzo dokładnie się z nim zapoznać. Przeciętnie jego koszt może wahać się między kilkunastoma, a kilkudziesięcioma tysiącami złotych.

Bardzo często pojawia się pytanie, dotyczące tego, czy przy ocieplaniu piwnicy warto skorzystać z pomocy fachowców, czy raczej zrobić to samodzielnie? Otóż zadanie to samo w sobie nie jest jakieś skomplikowane, niemniej jednak warto oddać to w ręce fachowców. Musi być ono bardzo dokładnie zrobione, aby skutecznie chroniło piwnice przed utratą ciepła. Wiadomo, że wiąże się to z większymi kosztami, jednakże jest to inwestycja na wiele lat, tak więc nie należy na niej oszczędzać.

Koszt-inwestycji-oraz-koszty-późniejszego-ogrzewania-pompą-ciepła-w-porównaniu-z-kotłem-gazowym-3 NK

Ocieplenie piwnicy – jak prawidłowo je wykonać?

Dom z piwnicą wymaga odpowiedniego ocieplenia, które w tym przypadku odgrywa naprawdę bardzo istotną rolę. Chodzi tutaj przede wszystkim o skuteczną izolację, która zapewni właściwe warunki techniczne. Ocieplając piwnice, tak naprawdę wszystko ma ogromne znaczenie i nie chodzi tutaj tylko o materiały, jakie zostaną do tego użyte. Liczy się także jakość wykonania, jak i również solidność.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx