Polski Ład ( Nowy Ład ) - Dom do 70 metrów kwadratowych ( z poddaszem do 90 m2 ) bez pozwolenia
Polski Ład ( Nowy Ład ) – Dom do 70 metrów kwadratowych ( z poddaszem do 90 m2 ) bez pozwolenia.
16 maja 2021
Czy rolety rzymskie to dobry sposób na zaciemnienie wnętrza
Czy rolety rzymskie to dobry sposób na zaciemnienie wnętrza?
16 maja 2021
Pokaż wszystkie
Polski Ład Nowy Ład - gwarancja wkładu własnego i dopłaty do kredytów mieszkaniowych

Polski Ład Nowy Ład - gwarancja wkładu własnego i dopłaty do kredytów mieszkaniowych

Polski Ład / Nowy Ład: gwarancja wkładu własnego i dopłaty do kredytów mieszkaniowych.

Podczas prezentacji programu Polski Ład ( Nowy Ład ) padła zapowiedź programu zwiększającego dostęp do finansowania własnego mieszkania czyli obietnica gwarancji wkładu własnego na poziomie 100 000 zł oraz dopłat do samych kredytów mieszkaniowych aż do wysokości 160 000 zł dla młodych osób ( 20 - 40 lat ) planujących zakup mieszkania zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Klimatyzacja w bloku

Prezes PIS Jarosław Kaczyński zapowiedział iż osoby w wieku od 20 do 40 lat będą miały możliwość uzyskania gwarancji bankowej do wysokości 100 000 zł który można będzie przeznaczyć na wkład własny podczas składania wniosku o kredyt na zakup mieszkania. Należy nadmienić iż wkład ten nie może przekroczyć 40 % wartości lokalu oraz iż można taki wkład mogą również wykorzystać osoby korzystające z budownictwa społecznego.

Dodatkowym bonusem ma być możliwość spłaty kredytu przez państwo dla rodzin wielodzietnych i tak dla od drugiego dziecka będzie spłacenie 20 tys. kredytu przez państwo, trzecie to 60 tys., kolejne do szóstego po 20 tys. Razem do 160 tys. zł.

Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin dodał natomiast iż w ministerstwie rozwoju przygotowano ustawę o bonie mieszkaniowym która zostanie niebawem poddana pod konsultacje społeczne.

Polski Ład / Nowy Ład: gwarancja wkładu własnego i dopłaty do kredytów mieszkaniowych.

Podczas prezentacji programu Polski Ład ( Nowy Ład ) padła zapowiedź programu zwiększającego dostęp do finansowania własnego mieszkania czyli obietnica gwarancji wkładu własnego na poziomie 100 000 zł oraz dopłat do samych kredytów mieszkaniowych aż do wysokości 160 000 zł dla młodych osób ( 20 – 40 lat ) planujących zakup mieszkania zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
3 lat temu

Było już mieszkanie plus teraz jak widać będzie kredyt plus ( tylko dla kogo ten plus ?, dla korporacji i banksterki pewnie … )

Teresa
Teresa
2 lat temu

Ponoć maja dawać w bonie mieszkaniowym do 100 000 zł

2
0
Podziel się swoją opiniąx