LG Standard – klimatyzator - K1
LG Standard Plus – klimatyzator
4 maja 2020
Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe
Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe
9 maja 2020
Pokaż wszystkie
Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja - K1

Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja - K1

Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja

Każdy budynek musi posiadać dach który zarazem jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Zatem bardzo ważne by taki dach był trwały a jego pokrycie w 100 % zabezpieczone przed przeciekaniem lub przemakaniem. Idealnym rozwiązaniem w przypadku dachów z płaskim dachem czyli tzw. stropodachów będzie zastosowanie płynnej poliuretanowej membrany dachowej.

Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja - K2

Hydroizolacja dachu za pomocą płynnej membrany poliuretanowej to idealny sposób na wykonanie trwałej i szczelnej powłoki dachowej. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt iż w tym systemie jesteśmy w trwały sposób uszczelnić i wyizolować wszelkie nietypowe elementy konstrukcyjne takie jak np. kominy spalinowe bądź wentylacyjne, gdyż to właśnie w tych miejscach przy rozwiązaniach klasycznych ( opartych na izolacji za pomocą papy termozgrzewalnej ) dochodzi do przecieków które w porę nie naprawione prowadzą do destrukcji całego pokrycia dachowego.

Izolacja na dach pokryty papą

Pamiętaj że system poliuretanowych membran dachowych można również aplikować bezpośrednio na istniejące pokrycie dachu wykonane z papy zarówno tej klejonej jak i tej termozgrzewalnej.

Rozwiązanie to pozwala po pierwsze na zmniejszenie kosztów inwestycji a po drugie na skrócenie czasu potrzebnego na realizacje naprawy takiego dachu.

Hydroizolacja dachów, tarasów i balkonów. System z podwójną warstwą nawierzchniową odporną w pełni na ruch pieszy, UV i inne czynniki atmosferyczne. - K1

Hydroizolacja dachów, tarasów i balkonów. System z podwójną warstwą nawierzchniową odporną w pełni na ruch pieszy, UV i inne czynniki atmosferyczne.

Zobacz najczęściej wybierane rozwiązanie

Płynna membrana poliuretanowa tylko na dachy ?

Uszczelnić możemy praktycznie każdą konstrukcję budowlaną narażona na destrukcyjne działanie wody lub wilgoci począwszy od tarasu, balkonu, poprzez dachy klejone na zimno, dachy zielone, dachy balastowe a skończywszy na innych elementach budowlanych narażonych na trwałe obciążenia spowodowane wodą i wilgocią.
Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja - K4

System poliuretanowych membran dachowych

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem na swojej inwestycji powłoki z membrany poliuretanowej, skontaktuj się z nami w celu wykonania wstępnej darmowej wyceny.

Kontakt z nami

Membrana dachowa jako idealna i trwała hydroizolacja

Każdy budynek musi posiadać dach który zarazem jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Zatem bardzo ważne by taki dach był trwały a jego pokrycie w 100 % zabezpieczone przed przeciekaniem lub przemakaniem. Idealnym rozwiązaniem w przypadku dachów z płaskim dachem czyli tzw. stropodachów będzie zastosowanie płynnej poliuretanowej membrany dachowej.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx