Jak urządzić przytulny taras przed domem
Jak urządzić przytulny taras przed domem?
11 września 2022
Co to jest rotametr – zasada działania oraz regulacji czyli jak nastawić rotametr
Co to jest rotametr – zasada działania oraz regulacji czyli jak nastawić rotametr rotametry w podłogówce.
2 października 2022
Pokaż wszystkie
Panele czy płytki - co lepiej sprawdzi się w kuchni

Panele czy płytki - co lepiej sprawdzi się w kuchni

Panele czy płytki - co lepiej sprawdzi się w kuchni?

Wybór pomiędzy panelami, a płytkami nie jest kwestią oczywistą, gdyż wymaga zastanowienia. Oczywiście oba te rodzaje podłoża są wartościowe, niemniej jednak nieco różnią się od siebie. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ich wygląd, ale właściwości, które nie są niestety takie same. Szczególnie istotną rolę odgrywa tutaj to, że płytki są znacznie trwalsze, dlatego zapewniają znacznie większą żywotność.

Jaki okap kuchenny wybrać - kuchnia

Płytki podłogowe są odporne na uszkodzenia, nasiąkliwość, ścieralność, a także posiadają odporność chemiczną. Stanowią naprawdę bardzo dobre podłoże, które w każdej kuchni sprawdzi się bez jakichkolwiek zarzutów. Jeśli, jednak chodzi o panele to ich najważniejszą zaletą jest estetyczny wygląd. Poza tym ich montaż jest stosunkowo prosty, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić.

Panele podłogowe wcale nie muszą być tańsze, niż płytki, ponieważ ich ceny bywają naprawdę bardzo zróżnicowane. Tak, więc wybierając odpowiedni rodzaj podłoża do kuchni nie należy kierować się ceną, gdyż nie ma ona tutaj większego znaczenia. W tym przypadku, warto kierować się właściwościami, które mają tu największe znaczenie. Wybór pomiędzy nimi nie jest łatwym zadaniem, jednak koniecznym.

Dlaczego warto wybrać płytki do kuchni?

Płytki w kuchni niosą za sobą wiele różnych korzyści, dlatego cieszą się tak sporym powodzeniem. Jak już wcześniej wspomniano, są trwałe i solidne, a co najważniejsze nie nasiąkają wodą, dlatego nie niszczą się tak szybko, jak na przykład panele. Poza tym płytki bardzo dobrze wyglądają, dlatego świetnie zdobią kuchnię, a także tworzą w niej miłą i przyjemną atmosferę.

Oczywiście warto tutaj podkreślić także to, że płytki są bardzo praktyczne, a co najważniejsze świetnie działają wraz z ogrzewaniem podłogowym . Można je umieścić nie tylko w kuchni, ale i również wielu innych pomieszczeniach. Nadają się nie tylko na podłogę, ale i również ścianę, na której tak samo dobrze się sprawdzają. Tak, więc z całą pewnością, można powiedzieć, że warto umieścić je w swojej kuchni, która dzięki nim będzie zawsze prezentowała się naprawdę przepięknie.

Czy warto montować panele w kuchni?

Panele tak samo, jak płytki posiadają mnóstwo zalet mimo, że są mniej trwałe. W ostatnim czasie stały się, nawet chętniej wybierane, ze względu na niższą cenę, a także zdecydowanie tańszy montaż. Nie da się ukryć, że do kładzenia płytek potrzeby jest dobry fachowiec, a z panelami poradzi sobie praktycznie każdy. Panele w kuchni też mogą dobrze wyglądać, tylko trzeba wybrać te odpowiednie.

Nigdy nie należy kupować słabej jakości paneli, ponieważ po jakimś czasie mogą ulec uszkodzeniu i wyglądać nieestetycznie. Oczywiście ich rodzajów jest naprawdę wiele, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim się je wybierze. Panele w kuchni wcale nie są złym pomysłem, a wręcz przeciwnie dużo osób się na nie decyduje. Tak samo, jak płytki potrafią długo służyć, tylko trzeba je właściwie pielęgnować i nie pozwalać na to, aby miały stały kontakt z wodą, no chyba że zdecydujemy się na panele winylowe które są odporne na działanie wilgoci i wody

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Panele czy płytki – co lepiej sprawdzi się w kuchni?

Wybór pomiędzy panelami, a płytkami nie jest kwestią oczywistą, gdyż wymaga zastanowienia. Oczywiście oba te rodzaje podłoża są wartościowe, niemniej jednak nieco różnią się od siebie. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ich wygląd, ale właściwości, które nie są niestety takie same. Szczególnie istotną rolę odgrywa tutaj to, że płytki są znacznie trwalsze, dlatego zapewniają znacznie większą żywotność.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

W kuchni tylko i wyłącznie płytki zawsze się przecież może coś wylać

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Jadwiga

Nie tylko płytki my mamy panele winylowe które są w 100% odporne na wodę więc jak się coś wyleje to nie ma z tym problemu

Seba
Seba
1 rok temu

Spokojnie można położyć panele winylowe ponieważ są wykonane z plastiku i dlatego są w pełni odporne na wodę i wilgoć

Asia
Asia
1 rok temu

Żadne płytki czy panele my mamy normalne deski w kuchni i jest spoko 🙃

4
0
Podziel się swoją opiniąx