zywica-do-garażu NK
Żywica epoksydowa do garażu
17 lutego 2018
Pompy ciepła i ich rodzaje
Pompy ciepła i ich rodzaje
20 lutego 2018

Instalowanie i konserwacja- Kocioł Innovens MCA

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny: De Dietrich Innovens MCA

Marka De Dietrich wprowadziła na rynek nowy wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Innovens MCA. Jest to urządzenie, które chroni środowisko, a jednocześnie oszczędza energię. Zastosowana w nim nowa, inteligentna regulacja i możliwość sterowania kotłem przy użyciu smartfona lub modułu DD Home Control sprawia, że system jest w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika.

Instalacja i konserwacja

Kocioł Innovens MCA można zainstalować w łatwy sposób, a jego konserwacja nie stanowi problemu. Instalacja jest bardzo prosta dzięki tylnej ramie montażowej z kompletem zaworów, które znajdują się w zestawie. Kocioł jest zasilany gazem ziemnym lub propanem, dzięki temu, że urządzenie niewiele waży i ma kompaktowe wymiary, można je ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki temu, że kocioł ma zdejmowany przedni panel oraz praktyczne oświetlenie wewnątrz, dostęp do wszystkich elementów jest ułatwiony.

De Dietrich Innovens MCA – kocioł dostosowany do potrzeb użytkownika

Kotły z tej serii dostępne są w przedziale mocy od 15 do 25 kW. Dostępne są w różnych wersjach:

  • w wersji dwufunkcyjnej, moc urządzenia zostaje zwiększona podczas podgrzewania ciepłej wody do 28 kW. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wymiennika płytowego ze stali nierdzewnej o dużej powierzchni. Dzięki temu wydajność c.w.u. wzrasta do 14 l/min,
  • oddzielny podgrzewacz emaliowany o pojemności 60 litrów,
  • oddzielny podgrzewacz o pojemności 100, 150 lub 200 litrów, jest on umieszczany pod kotłem.
Sprawność De Dietrich Innovens MCA

Sprawność De Dietrich Innovens MCA

Ochrona środowiska

Urządzenie jest w stanie odzyskać bardzo dużo energii, dzięki technice kondensacyjnej. Wykorzystywane jest ciepło utajone pary wodnej zawartej w spalinach. Pozwala to na uzyskanie oszczędności nawet do 30% w porównaniu z kotłami starej generacji. Urządzenie zostało wyposażone w palnik modulujący od 22% do 100% mocy. Pozwala on na dostosowanie mocy kotła do aktualnych potrzeb budynku, pozwala to zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane do środowiska nawet o 60%. Warto także podkreślić, że urządzenie pracuje bardzo cicho.

Sprawność De Dietrich Innovens MCA

Nowe wiszące kotły kondensacyjne od marki De Dietrich są synonimem jakości. Nowoczesne wzornictwo oraz zastosowanie innowacyjnych elementów sprawia, że system jest w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika. Ogrzewanie domu od tej pory stanie się dużo bardziej komfortowe.

Co zyskasz wybierając De Dietrich Innovens MCA ?

  • Dowolną konfigurację.
  • Wysoką wydajność urządzenia oraz zróżnicowaną moc.
  • Oszczędność energii do 30%.
  • Mniejsze emitowanie zanieczyszczeń do środowiska.

Prezentacja kotłów Innovens MCA ( pdf )

Prezentacja kotłów Innovens MCA ( pdf )

Kliknij by otworzyć

De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Wycena urządzeń

Cennik De Dietrich

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx