Jaka farba sprawdzi się najlepiej do malowania posadzki betonowej w garażu
Jaka farba sprawdzi się najlepiej do malowania posadzki betonowej w garażu ?
23 lutego 2018
mitsubishi electric - Lossnay - Cyrkulacja powietrza
Rekuperator
27 lutego 2018

Gazowe kotły kondensacyjne Junkers – przegląd wybranych modeli

Zjawisko kondensacji bardzo często występuje w przyrodzie, można zauważyć je przede wszystkim wczesnym rankiem, gdy dochodzi do zmiany pary wodnej w wodę, powstaje wtedy rosa na trawie, w niskich temperaturach para wodna znajdująca się w powietrzu ulega skropleniu. W Kotle kondensacyjnym aby możliwe było podgrzanie wody do temperatury 100 stopni Celsjusza należy wykorzystać odpowiednią ilość energii, gdy para wodna zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się i odda przy tym energię, zjawisko to wykorzystywane jest w serii kondensacyjnych kotłów gazowych od marki Junkers.

Kotły kondensacyjne odznaczają się wyższą sprawnością w porównaniu do tradycyjnych kotłów, ponieważ mogą wykorzystywać energię odzyskaną ze skraplania, szacuje się, że oszczędności sięgają nawet 25%.

Technika kondensacyjna wykorzystywana przez Junkers ma następujące zalety:

  • wysoka efektywność energetyczna,
  • bezpieczeństwo w eksploatacji,
  • urządzenia pracują bardzo cicho,
  • wysoka trwałość instalacji,
  • brak szkodliwych substancji wytwarzanych podczas spalania.

 Przegląd wybranych modeli kotłów kondensacyjnych marki Junkers

  • Cerapur Midi

Urządzenie dostępne jest w atrakcyjnej cenie, pozwala na wygenerowanie oszczędności już na etapie zakupu, późniejsza eksploatacja jest również korzystna, urządzenie można wykorzystać zarówno do ogrzania domu, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wysoki komfort użytkowania sprawia, że jest to kocioł kondensacyjny w pełni dostosowany do potrzeb, sterować nim można przy użyciu wyświetlacza LCD. Kocioł został wyposażony w dwa wymienniki ciepła, które są odporne na działanie kondensatu, jest możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury.

  • Cerapur Compact

Urządzenia można wprowadzić zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków, pracują ekonomicznie zarówno w małych, jak i dużych obiektach, urządzenia te zapewniają wysoki komfort użytkowania. Zintegrowany panel sterowania sprawia, że użytkownik nie ma problemu z obsługą urządzenia, właściwie dopasowując urządzenie do swoich potrzeb, można zaoszczędzić zarówno na energii, jak i kosztach ogrzewania.

  • Cerapur Smart

Ma zaledwie 44 cm szerokości, dlatego sprawdzi się świetnie w niewielkich pomieszczeniach, cicha praca urządzenia sprawia, że w ogóle nie zauważymy tego, że jest obecne, wszystkie parametry urządzenia są prezentowane na wyświetlaczu.

To jedynie niektóre gazowe kotły kondensacyjne, które można znaleźć w ofercie Junkers, warto zapoznać się z ich pełną ofertą w katalogu poniżej.

JUNKERS BOSCH Gazowe kotły kondensacyjne

Kliknij by otworzyć


Certyfikat autoryzowany instalator marki Junkers Bosch

Zobacz również

Junkers – Budowa i Remont

Junkers – Budowa i Remont

Junkers to przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1895 roku przez Hugona Junkersa. Początkowo zajmowało się produkcją samolotów. Siedziba firmy znajduje się w Niemczech. Urządzenia proponowane przez markę Junkers są wykorzystywane przede wszystkim do ogrzewania domów

Zobacz: remont.biz.pl/category/junkers/

Cennik Junkers

Katalogi JunkersRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx