Jaka farba sprawdzi się najlepiej do malowania posadzki betonowej w garażu
Jaka farba sprawdzi się najlepiej do malowania posadzki betonowej w garażu ?
23 lutego 2018
mitsubishi electric - Lossnay - Cyrkulacja powietrza
Rekuperator
27 lutego 2018

Gazowe kotły kondensacyjne Junkers – przegląd wybranych modeli

Zjawisko kondensacji bardzo często występuje w przyrodzie, można zauważyć je przede wszystkim wczesnym rankiem, gdy dochodzi do zmiany pary wodnej w wodę, powstaje wtedy rosa na trawie, w niskich temperaturach para wodna znajdująca się w powietrzu ulega skropleniu. W Kotle kondensacyjnym aby możliwe było podgrzanie wody do temperatury 100 stopni Celsjusza należy wykorzystać odpowiednią ilość energii, gdy para wodna zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się i odda przy tym energię, zjawisko to wykorzystywane jest w serii kondensacyjnych kotłów gazowych od marki Junkers.

Kotły kondensacyjne odznaczają się wyższą sprawnością w porównaniu do tradycyjnych kotłów, ponieważ mogą wykorzystywać energię odzyskaną ze skraplania, szacuje się, że oszczędności sięgają nawet 25%.

Technika kondensacyjna wykorzystywana przez Junkers ma następujące zalety:

  • wysoka efektywność energetyczna,
  • bezpieczeństwo w eksploatacji,
  • urządzenia pracują bardzo cicho,
  • wysoka trwałość instalacji,
  • brak szkodliwych substancji wytwarzanych podczas spalania.

 Przegląd wybranych modeli kotłów kondensacyjnych marki Junkers

  • Cerapur Midi

Urządzenie dostępne jest w atrakcyjnej cenie, pozwala na wygenerowanie oszczędności już na etapie zakupu, późniejsza eksploatacja jest również korzystna, urządzenie można wykorzystać zarówno do ogrzania domu, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wysoki komfort użytkowania sprawia, że jest to kocioł kondensacyjny w pełni dostosowany do potrzeb, sterować nim można przy użyciu wyświetlacza LCD. Kocioł został wyposażony w dwa wymienniki ciepła, które są odporne na działanie kondensatu, jest możliwość precyzyjnego kontrolowania temperatury.

  • Cerapur Compact

Urządzenia można wprowadzić zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków, pracują ekonomicznie zarówno w małych, jak i dużych obiektach, urządzenia te zapewniają wysoki komfort użytkowania. Zintegrowany panel sterowania sprawia, że użytkownik nie ma problemu z obsługą urządzenia, właściwie dopasowując urządzenie do swoich potrzeb, można zaoszczędzić zarówno na energii, jak i kosztach ogrzewania.

  • Cerapur Smart

Ma zaledwie 44 cm szerokości, dlatego sprawdzi się świetnie w niewielkich pomieszczeniach, cicha praca urządzenia sprawia, że w ogóle nie zauważymy tego, że jest obecne, wszystkie parametry urządzenia są prezentowane na wyświetlaczu.

To jedynie niektóre gazowe kotły kondensacyjne, które można znaleźć w ofercie Junkers, warto zapoznać się z ich pełną ofertą w katalogu poniżej.

JUNKERS BOSCH Gazowe kotły kondensacyjne

Kliknij by otworzyć


Certyfikat autoryzowany instalator marki Junkers Bosch

Zobacz również

Junkers – Budowa i Remont

Junkers – Budowa i Remont

Junkers to przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1895 roku przez Hugona Junkersa. Początkowo zajmowało się produkcją samolotów. Siedziba firmy znajduje się w Niemczech. Urządzenia proponowane przez markę Junkers są wykorzystywane przede wszystkim do ogrzewania domów

Zobacz: remont.biz.pl/category/junkers/

Cennik Junkers

Katalogi JunkersRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx