Cennik 2018 Systemy klimatyzacji Rotenso
Cennik 2018 Systemy klimatyzacji Rotenso
28 maja 2018
Daikin Altherma – wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze – woda
29 maja 2018

Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja do mieszkania to obecnie standard, choć jeszcze kilka lat temu tego typu urządzenia stosowane były jedynie w biurowcach oraz dużych sklepach, głównie ze względu na duże koszty eksploatacyjne, które były nie do zaakceptowania dla prywatnych inwestorów. Dziś profesjonalne klimatyzacje pracują cicho i są tanie w utrzymaniu.

Technologia na tyle poszła do przodu, że klimatyzacja jest prawdziwym przyjacielem każdego człowieka. Pozwala skutecznie schodzić lub ogrzać pomieszczenia w domu, a tym samym wprowadza przyjemny klimat. Urządzenia te wyposażone są także w funkcję poprawy jakości powietrza, co dla wielu osób jest dziś kluczowe, biorąc pod uwagę duże skażenie, z jakim mamy do czynienia. Ponadto wygląd klimatyzacji jest również bardzo atrakcyjny. Niektóre modele przypominają designerskie elementy dekoracyjne, a nie funkcjonalne urządzenie, dzięki czemu świetnie komponują się z nowoczesną aranżacją wnętrza.

Koszty wprowadzenia klimatyzacji do mieszkania

Inwestycja w klimatyzację nie jest tak kosztowna, jak mogłoby się wydawać, podstawowy klimatyzator o mocy 3,5 kW kosztuje około 2000-3000 zł. Wybierając urządzenia z górnej półki masz pewność, że będą one energooszczędne, a przy tym bardzo wydajne.

Przebieg montażu klimatyzacji

Kupując klimatyzację musisz pamiętać o tym, że system powinien zainstalować fachowiec. Usługa montażu kosztuje zwykle co najmniej 600 zł. Najtańszy jest montaż przez ścianę, czyli taki, w którym jednostka zewnętrzna znajduje się po przeciwnej stronie ścienny, na której umieszczona jest jednostka wewnętrzna.

Wpływ na cenę montażu klimatyzacją mają m.in.:

  • - typ montowanego urządzenia,
  • - długość instalacji,
  • - rodzaj zamocowania,
  • - wysokość na jakiej zamontowana jest jednostka zewnętrzna.

Klimatyzacja a zużycie prądu

Nowoczesne klimatyzatory są bardzo oszczędne, technologia w jakiej zostały wykonane wpływa na ich energooszczędność. Nowe urządzenia nie działają w trybie on/off, są wyposażone w wysokowydajne sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej, mają energooszczędne silniki, a także nowoczesne wentylatory, wszystko to prowadzi do obniżenia zużycia prądu przez tego typu urządzenia.
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź czy warto ten system wprowadzić u siebie w domu

Zobacz

Standardem jest obecnie klimatyzacja do mieszkania. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, że prywatni użytkownicy będą mogli w swoich mieszkaniach zapewnić sobie komfort termiczny podobny do biurowców czy innych obiektów użyteczności publicznej. Dziś jest to jak najbardziej możliwe, a w dodatku odbywa się przy niewygórowanych kosztach inwestycyjnych. Można powiedzieć, że klimatyzację do mieszkania może wprowadzić obecnie każdy. Wystarczy jedynie wybrać dogodny model, znaleźć instalatora, a system może znaleźć swoje stałe miejsce w mieszkaniu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx