Sika ComfortFloor® - wygląd posadzek
Sika comfortfloor – Posadzki dekoracyjne do budynków komercyjnych oraz użyteczności publicznej
1 lipca 2018
Podgrzewanie wody w basenie
Podgrzewanie wody w basenie
2 lipca 2018

Zasady poprawnego montażu klimatyzatora

Zasady poprawnego montażu klimatyzatora zaprezentowane poniżej, pomogą na właściwe wprowadzenie instalacji do każdego budynku.

Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego miejsca na montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej

Klimatyzator powinien zostać zainstalowany w taki sposób, aby nie zakłócał korzystania z pomieszczenia, a jednocześnie musi on gwarantować właściwą cyrkulację powietrza. Jednostki wewnętrzne należy montować w odległości minimum 200 mm od sufitu.

Instalacja freonowa – zadbaj o właściwe wygięcie rury

Pierwszym, co musisz zrobić w trakcie montażu klimatyzacji jest zawieszenie płyty montażowej, do której będzie zamontowana jednostka wewnętrzna. Następnie należy wywiercić otwory na instalację freonową i odprowadzenie skroplin. Odginając rurę należy postępować zgodnie z instrukcją. Jeżeli nie będzie się postępowało we właściwy sposób, instalacja freonowa może zostać trwale uszkodzona. Najpierw należy wygiąć przewód do siebie, a następnie zaginamy go pod kątem 90 stopni.

Właściwe wykonanie połączeń kielichowych

Następnym krokiem jest wykonanie połączenia kielichowego. Należy dołożyć starań, aby wszystkie połączenia zostały wykonane z dużą starannością, ponieważ bardzo często pojawiają się tu nieszczelności.

Zabezpieczenie instalacji freonowej

Istotne jest, aby we właściwy sposób zabezpieczyć instalację freonową na połączeniach. Dzięki temu, podczas pracy w różnych temperaturach, nie będzie dochodziło do wykraplania się wody. Dlatego należy wszystkie przecięcia zaizolować. Najlepsza będzie do tego samoprzylepna taśma termiczna.


Zobacz więcej

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx