Sika ComfortFloor® - wygląd posadzek
Sika comfortfloor – Posadzki dekoracyjne do budynków komercyjnych oraz użyteczności publicznej
1 lipca 2018
Podgrzewanie wody w basenie
Podgrzewanie wody w basenie
2 lipca 2018

Zasady poprawnego montażu klimatyzatora

Zasady poprawnego montażu klimatyzatora zaprezentowane poniżej, pomogą na właściwe wprowadzenie instalacji do każdego budynku.

Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego miejsca na montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej

Klimatyzator powinien zostać zainstalowany w taki sposób, aby nie zakłócał korzystania z pomieszczenia, a jednocześnie musi on gwarantować właściwą cyrkulację powietrza. Jednostki wewnętrzne należy montować w odległości minimum 200 mm od sufitu.

Instalacja freonowa – zadbaj o właściwe wygięcie rury

Pierwszym, co musisz zrobić w trakcie montażu klimatyzacji jest zawieszenie płyty montażowej, do której będzie zamontowana jednostka wewnętrzna. Następnie należy wywiercić otwory na instalację freonową i odprowadzenie skroplin. Odginając rurę należy postępować zgodnie z instrukcją. Jeżeli nie będzie się postępowało we właściwy sposób, instalacja freonowa może zostać trwale uszkodzona. Najpierw należy wygiąć przewód do siebie, a następnie zaginamy go pod kątem 90 stopni.

Właściwe wykonanie połączeń kielichowych

Następnym krokiem jest wykonanie połączenia kielichowego. Należy dołożyć starań, aby wszystkie połączenia zostały wykonane z dużą starannością, ponieważ bardzo często pojawiają się tu nieszczelności.

Zabezpieczenie instalacji freonowej

Istotne jest, aby we właściwy sposób zabezpieczyć instalację freonową na połączeniach. Dzięki temu, podczas pracy w różnych temperaturach, nie będzie dochodziło do wykraplania się wody. Dlatego należy wszystkie przecięcia zaizolować. Najlepsza będzie do tego samoprzylepna taśma termiczna.


Zobacz więcej

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx