Szkolenie Szkolenie - Junkers Bosch Compress 7000i AW
Szkolenie – Junkers Bosch Compress 7000i AW
8 maja 2018
Porównanie kosztów wytworzenia ciepła
Porównanie kosztów wytworzenia ciepła
9 maja 2018
Pokaż wszystkie
Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to podstawa przy spożywaniu posiłków

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to podstawa przy spożywaniu posiłków

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to podstawa przy spożywaniu posiłków

Restauracja jest miejscem, w którym każdy klient chce spędzić udany czas, chce najeść się do syta, napić dobrych trunków i porozmawiać ze znajomymi. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to podstawa przy spożywaniu posiłków, żadna restauracja nie może tego lekceważyć, ponieważ wpływa ona na komfort klientów. Istotne jest, aby utrzymana została odpowiednia równowaga temperaturowa między kuchnią, a częścią, w której siedzą klienci.

 Każdy kucharz dobrze wie, że tylko z dobrej jakości składników mogą powstać wyśmienite dania, po prostu opłaca się inwestować i być profesjonalistom w tym, co się robi. Każdy przepis wymaga dopracowania oraz przestrzegania określonych zasad podczas jego tworzenia, w restauracji ważne są jednak nie tylko dania, ale także panująca tam temperatura, wpływa ona na odczucia klientów oraz odbiór restauracji, jeżeli pomieszczenia będą przegrzane, będzie to ich pierwsza i ostatnia wizyta.

Wpływ temperatury na smak potraw

Okazuje się, że temperatura ma znaczący wpływ na smak poszczególnych składników będących częścią dania, na szczególną uwagę zasługują dania z bakłażanem, np. potrawa serwowana w Korei, w której są 4 różne sezony, może smakować zupełnie inaczej, ze względu na wzrost wilgotności bakłażana latem, zimą ten sam składnik będzie natomiast smakował całkiem inaczej. Biorąc za wzór ten przykład trzeba pamiętać, że w kuchni przez cały rok powinna panować taka sama temperatura, istotne jest także utrzymanie optymalnej wilgotności w kuchni.

Pieczenie a temperatura

Ważne jest, aby pieczenie odbywało się w stałej temperaturze, 20-25 stopni Celsjusza, jeżeli temperatura w kuchni będzie niższa, potrzeba będzie więcej czasu, aby zrobić chleb. , po prostu drożdże nie wyrosną, jeżeli będzie zbyt zimno, dlatego utrzymanie stałej temperatury w kuchni jest niezwykle istotne. Trzeba również pamiętać o tym, aby w kuchni nie było zbyt sucho, już lepiej gdy jest wilgotno, zbyt duża suchość powietrza będzie powodowała wysychanie ciasta.

Desery a temperatura

Jeżeli w kuchni przygotowywane są desery, powinna w niej panować temperatura 18 stopni Celsjusza, jeżeli będzie zbyt ciepło, ciasto będzie miękkie, a masa będzie wylewała się.

Intuicyjne zarządzanie temperaturą w kuchni – LG Air Solution

Obecnie właściciele restauracji mają intuicyjne systemy, dzięki którym mogą zarządzać temperaturą w kuchni, polecany jest przede wszystkim system sterowania HVAC LG Air Solution, urządzenie zagwarantuje właściwy komfort w restauracji bez najmniejszych problemów, goście będą zachwyceni z uzyskania takich efektów, uda się utrzymać temperaturę pokojową w gorącej kuchni, a jednocześnie część jadalna będzie miała temperaturę dostosowaną do potrzeb gości restauracji.

System można wzbogacić o centralę wentylacyjną LG AHU, która pozwala na badanie stężenia dwutlenku węgla w powietrzu, szefowie mogą mieć dzięki temu pewność, że ich jedzenie będzie odznaczało się najwyższą jakością.

 


 Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń do klimatyzacji i wentylacji restauracji bądź kuchni napisz do nas

Kontakt

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx