De Dietrich części zamienne
De Dietrich części zamienne – serwisowe
19 czerwca 2019
Co położyć na taras pokryty papą
Co położyć na taras pokryty papą
23 czerwca 2019

Jak dobrać moc klimatyzatora ?

Standardowo przyjmuję się zapotrzebowanie na chłód na poziomie około 100 W/m2 czyli inaczej mówiąc 1 KW mocy klimatyzatora będzie odpowiedni na 10 m2 powierzchni pomieszczenia w którym zamierzamy zainstalować klimatyzację.

Tabela doboru mocy klimatyzatora do powierzchni pomieszczenia

Moc klimatyzatoraPowierzchnia pomieszczenia
2,6 KW25 m2
3,5 KW35 m2
5 KW50 m2
7 KW70 m2
Należy pamiętać że tabela ma charakter poglądowy i przedstawione w niej zapotrzebowanie na moc klimatyzacji może różnić się od zależności od parametrów danego pomieszczenia.

Czynniki wpływające na potrzebną moc chłodniczą


Izolacja termiczna ścian i stropów

Usytuowanie pomieszczenia w budynku (parter, piętro, poddasze)

Ilość, rozmieszczenie i wielkość okien w pomieszczeniu

Dodatkowe zyski ciepła od urządzeń elektrycznych, mechanicznych

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź jaki klimatyzator będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem

Zobacz

Jak dobrać moc klimatyzatora to pierwsze pytanie jaka stawia sobie osoba która planuje zakup i montaż klimatyzacji zarówno w domu jak i mieszkaniu. Prawidłowo dobrana moc klimatyzatora zagwarantuje nam to że nie zabraknie nam mocy podczas upalnego lata. Warto też trochę przewymiarować moc klimatyzacji by w szczególnie upalne dni mieć trochę zapasu mocy chłodniczej.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx