De Dietrich części zamienne
De Dietrich części zamienne – serwisowe
19 czerwca 2019
Co położyć na taras pokryty papą
Co położyć na taras pokryty papą
23 czerwca 2019

Jak dobrać moc klimatyzatora ?

Standardowo przyjmuję się zapotrzebowanie na chłód na poziomie około 100 W/m2 czyli inaczej mówiąc 1 KW mocy klimatyzatora będzie odpowiedni na 10 m2 powierzchni pomieszczenia w którym zamierzamy zainstalować klimatyzację.

Tabela doboru mocy klimatyzatora do powierzchni pomieszczenia

Moc klimatyzatoraPowierzchnia pomieszczenia
2,6 KW25 m2
3,5 KW35 m2
5 KW50 m2
7 KW70 m2
Należy pamiętać że tabela ma charakter poglądowy i przedstawione w niej zapotrzebowanie na moc klimatyzacji może różnić się od zależności od parametrów danego pomieszczenia.

Czynniki wpływające na potrzebną moc chłodniczą


Izolacja termiczna ścian i stropów

Usytuowanie pomieszczenia w budynku (parter, piętro, poddasze)

Ilość, rozmieszczenie i wielkość okien w pomieszczeniu

Dodatkowe zyski ciepła od urządzeń elektrycznych, mechanicznych

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź jaki klimatyzator będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem

Zobacz

Jak dobrać moc klimatyzatora to pierwsze pytanie jaka stawia sobie osoba która planuje zakup i montaż klimatyzacji zarówno w domu jak i mieszkaniu. Prawidłowo dobrana moc klimatyzatora zagwarantuje nam to że nie zabraknie nam mocy podczas upalnego lata. Warto też trochę przewymiarować moc klimatyzacji by w szczególnie upalne dni mieć trochę zapasu mocy chłodniczej.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx