Junkers Bosch - ulotka Bosch Condens 9000i
Kotły kondensacyjne Junkers Bosch Condens 9000i
11 czerwca 2018
De Dietrich - świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus
De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus
13 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu ?

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, przeczytaj ten artykuł.

Klimatyzacja jest wprowadzana do pomieszczeń głównie po to, aby zapewnić w nim odpowiednią temperaturę latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Sprawdza się bardzo dobrze zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach w bloku, jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, a działa w równie skuteczny sposób.

Koszty związane z klimatyzacją

Pierwszym kosztem, jaki trzeba będzie ponieść w związku z klimatyzacją jest zakup urządzenia. Urządzenia typu split o mocy 3,5 kW kosztują od 1500 do 5000 zł. Sprawdzą się świetnie podczas klimatyzowania pomieszczenia o powierzchni 35 m2, te urządzenia będą idealne do użytku domowego.

Choć montaż klimatyzatora typu split można przeprowadzić samodzielnie, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zatrudnia fachowców znających się na tym jak mało kto. Będzie można wtedy uzyskać pewność, że urządzenie zadziała właściwie i nie zostanie uszkodzone podczas montażu. Montaż klimatyzacji kosztuje zwykle od 1000 do 1500 zł, jest to koszt za usługę montażową, a także za wszystkie potrzebne do instalacji materiały.

Czy warto inwestować w klimatyzację w domu oraz w bloku?

Klimatyzacja to na pewno niemały wydatek, ale komfort zawsze jest bezcenny, a dzięki klimatyzacji można go uzyskać. Decydując się na profesjonalną klimatyzację trzeba liczyć się z wydatkiem od 2 do 5 tysięcy złotych. Jednak, system będzie działał sprawnie przez wiele lat i inwestycja szybko się zwróci. Ważne jest jednak to, aby całość została zainstalowana we właściwy sposób, dzięki temu koszty eksploatacji nie będą wysokie. Dobrze zamontowane urządzenie nie będzie pobierało dużej ilości energii elektrycznej.

Trzeba również pamiętać o tym, że inne koszty eksploatacyjne będą związane z użytkowaniem klimatyzacji w bloku, a w inne w domu, głównie dlatego, że powierzchnia domu przeważnie jest większa niż przestrzeń, jaką ma mieszkanie.


Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

1 Komentarz

  1. iksen pisze:

    zamiast klimatyzacji warto rozważyć montaż markiz pionowych do okien, bardzo dobrze zatrzymują nagrzewane się domu i mogą być w pełni zautomatyzowane, pracują wtedy kiedy potrzeba nawet jak nikogo w domu nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up