Blacha modułowa od Florian Centrum
Blacha modułowa od Florian Centrum z wyróżnieniem w rankingu Budowlana Marka Roku 2022 – dowiedz się więcej!
13 lipca 2022
Czym charakteryzuje się nowoczesny energooszczędny dom
Czym charakteryzuje się nowoczesny energooszczędny dom?
23 lipca 2022
Pokaż wszystkie
Niezależność, bezpieczeństwo, ekologia – co jeszcze przemawia za inwestycją w fotowoltaikę

Niezależność, bezpieczeństwo, ekologia – co jeszcze przemawia za inwestycją w fotowoltaikę

Niezależność, bezpieczeństwo, ekologia – co jeszcze przemawia za inwestycją w fotowoltaikę?

Wiesz już, że chcesz produkować energię elektryczną na własne potrzeby, ale jeszcze nie jesteś przekonany, czy warto inwestować w wytwarzanie prądu? Zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej i korzystaniem z odnawialnych źródeł energii? Poznaj zalety fotowoltaiki.

Fotowoltaika

Wytwarzaj energię elektryczną i ciesz się niezależnością!

Energia elektryczna jest niezbędna do codziennego funkcjonowania gospodarstwa domowego. Niestety zapotrzebowanie na prąd jest duże, przez co znacznie podnosi koszty utrzymania domu. Inwestując w panele słoneczne, możesz liczyć nie tylko na oszczędności. Mając własną instalację fotowoltaiczną, uwolnisz się od podwyżek cen prądu, ochronisz środowisko naturalne i podniesiesz wartość nieruchomości. Z pewnością jest to więc rozwiązanie przyszłości, w które warto inwestować.

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna nie musi być całkowicie uzależniona od sieci energetycznej. Jeśli wybierzesz wariant hybrydowy, możesz uzupełnić go o magazyn energii, dzięki któremu nie stracisz zasilania przy przerwach dostawy energii z sieci. Panele słoneczne o odpowiedniej mocy z akumulatorem zagwarantują Ci samowystarczalność.

Chcesz być eko? Instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie

Panele fotowoltaiczne to wybór dla tych osób, które chcą być eko. Fotowoltaika nie wymaga używania paliw kopalnych, których wydobycie i przetwarzanie zatruwa środowisko naturalne. Jednocześnie jej produkcja nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji ani innych zanieczyszczeń. Panele słoneczne wykorzystują źródło odnawialne. Jest ono praktycznie niewyczerpane i gwarantuje nieograniczony dostęp dla każdego, kto zechce zainwestować montaż własnej instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat ekologicznych aspektów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych, zapoznaj się z ofertą Erato Energy. Firma od wielu lat zajmuje się montażem elektrowni słonecznych, zmieniając na lepsze model funkcjonowania wielu gospodarstw domowych.

Zalety fotowoltaiki – podsumowanie

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie przyszłości. Pozwala produkować energię elektryczną niskim kosztem i bez szkody dla środowiska. Ponadto fotowoltaika wykorzystuje źródło energii słonecznej, które jest niewyczerpane. A oto inne zalety fotowoltaiki:

Niższe rachunki za prąd – panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, przekształcany w prąd zmienny. Koszt produkcji energii jest zerowy, a jedyne koszty, z jakimi musisz się liczyć, to wydatek poniesiony na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Większa niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej – panele fotowoltaiczne odpowiednio dobrane pod względem mocy pozwolą Ci wyprodukować tyle prądu, że nie będziesz go już w większości kupować u zewnętrznego dostawcy. Instalując magazyn energii elektrycznej, możesz z kolei niemal całkowicie uniezależnić się od źródeł zewnętrznych i podwyżek cen prądu.

Możliwość pozyskania dofinansowania – panele fotowoltaiczne korzystają z odnawialnych źródeł energii i jako OZE są objęte dofinansowaniem m.in. z programu Mój Prąd. Możesz też dokonać odliczenia inwestycji od podatku, a jeśli masz firmę – skorzystać z atrakcyjnego kredytu bankowego na fotowoltaikę.

Wysoka trwałość instalacji fotowoltaicznej – panele słoneczne wykazują bezawaryjne działanie nawet przez kilkadziesiąt lat. Dlatego montaż fotowoltaiki jest inwestycją długoterminową, a więc opłacalną. Inwestycja zwraca się po kilku latach, a Ty zyskujesz nieograniczony dostęp do darmowej energii.

Łatwy, szybki montaż, przy którym nie jest wymagane pozwolenie na budowę – montaż instalacji fotowoltaicznych wykonany przez fachowca z firmy Erato Energy trwa zaledwie jeden dzień.

Ekologiczny charakter fotowoltaiki – panele fotowoltaiczne korzystają z odnawialnych źródeł energii, a do produkcji prądu nie wymagają paliw kopalnych. Nie emitują też szkodliwych substancji, zanieczyszczeń, są ciche i dostarczają zrównoważoną energię.

Produkcja energii elektrycznej przez cały dzień – panele fotowoltaiczne pracują non stop bez względu na porę roku. Pomimo wahań w intensywności produkcji, prawie nigdy nie następuje jej całkowity spadek. Panele słoneczne nie wytwarzają prądu jedynie w nocy.

Bezobsługowość i bezawaryjność fotowoltaiki – panele fotowoltaiczne nie wymagają konserwacji i są praktycznie bezawaryjne. W efekcie instalacja jest tania w eksploatacji, a inwestycja w nią szybciej się zwraca. 

Elastyczność montażu – panele fotowoltaiczne można zamontować w każdym nasłonecznionym miejscu o odpowiedniej powierzchni – na gruncie bądź na dachu, na garażu czy na budynku gospodarczym.

Wyższa wartość nieruchomości – inwestycja w fotowoltaikę podnosi wartość domu, co ma znaczenie w przypadku jego sprzedaży czy wyceny pod kredyt hipoteczny.

Liczne zalety energii słonecznej, która jest tania, ekologiczna, odnawialna i powszechnie dostępna sprawiają, że warto zainwestować w panele fotowoltaiczne.

Niezależność, bezpieczeństwo, ekologia – co jeszcze przemawia za inwestycją w fotowoltaikę?

Wiesz już, że chcesz produkować energię elektryczną na własne potrzeby, ale jeszcze nie jesteś przekonany, czy warto inwestować w wytwarzanie prądu? Zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej i korzystaniem z odnawialnych źródeł energii? Poznaj zalety fotowoltaiki.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MagdaCh
MagdaCh
1 rok temu

Ogólnie rzecz ujmując warto iść we wszelkie rozwiązania, które nie dość, że są ekologiczne to jeszcze pomagają nam oszczędzić trochę grosza jak piece nowszej generacji czy pompy ciepła. Ziemię mamy tylko jedną, warto o tym pamiętać. Na wiele z tych rozwiązań można uzyskać dofinansowanie od państwa 🙂

Zuza
Zuza
1 rok temu

Wszystko pięknie i ładnie a ja mam pytanie tego typu; ile będzie kosztować ich utylizacja jak już staną się bezużyteczne

Halo
Halo
1 rok temu
Reply to  Zuza

Znając życie to Janusze i Grażyny po wywożą to do lasu

3
0
Podziel się swoją opiniąx