Dane techniczne SR 100, SR 150W, SR 200W
De Dietrich: podgrzewacz typu SR ( 100 – 150W – 200W )
10 listopada 2017
Termostat pokojowy typu INSTAT 868R
Regulatory przewodowe i radiowe – automatyka ogrzewania Tweetop
14 listopada 2017
Pokaż wszystkie
Odliczenie klimatyzacji od podatku

Odliczenie klimatyzacji od podatku

Odliczenie klimatyzacji od podatku. Czy to jest możliwe ?

Polskie firmy starają się utrzymywać wydajność swoich pracowników na odpowiednim poziomie przez cały rok. Dlatego inwestycją w klimatyzację, która pomoże przetrwać letnie upały. Pogoda w ten sposób nie zakłóci pracy i właściwego myślenia pracowników. W biurze będą mogły panować bardzo dobre warunki termiczne. Właściciele firm decydujący się na wprowadzenie do swoich budynków klimatyzacji, zastanawiają się, czy jest możliwe odliczenie tej inwestycji od podatku.

Odliczenie klimatyzacji od podatku

Kupno sprzętu, jego montaż, a także późniejsze serwisowanie klimatyzacji można odliczyć od zobowiązań podatkowych przedsiębiorcy. Oczywiście jest tutaj zasada, że koszty te muszą być związane z prowadzoną działalności gospodarczą. Klimatyzacja do tego grona się zalicza, ponieważ wpływa na komfort pracy pracowników, co przekłada się na wydajność firmy. Zgodnie z zapisami prawa polskiego, do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorca może zaliczyć wszystkie te wydatki, które będą miały istotny wpływ na wzrost przychodów firmy lub będą stanowić ich zabezpieczenie.Formy rozliczenia kosztów zależne od rodzaju klimatyzacji

To, w jaki sposób będzie można rozliczyć zakup klimatyzacji, w dużej mierze będzie zależało od jej rodzaju. Rozliczenie podatkowe będzie odmienne dla urządzeń przenośnych oraz systemów typu split. Instalację klimatyzacji można uznać jako odrębny środek trwały, ale w zależności od ich ceny mogą zostać one albo jednorazowo zaliczone do kosztów podatkowych lub też mogą zostać rozliczone w kosztach poprzez dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Przyjęło się jednak, że klimatyzacja jest środkiem trwały. Urządzenia te bez przeszkód można zaliczyć do środków trwałych, jeżeli nie są w sposób integralny połączone z instalacją klimatyzacyjną w danym budynku. Jeżeli urządzenie klimatyzacyjne stanowi odrębny środek trwały, to powinno być ono zainstalowane w taki sposób, aby możliwe było jego szybkie zdemontowanie i odłączenie od budynku.

Rozliczenie w kosztach podatkowych klimatyzacji. Kiedy?

Od razu można rozliczyć koszty zakupu klimatyzacji w kosztach podatkowych, jeżeli zapłaciło się za nią nie więcej niż 3500 zł. Nie trzeba wtedy włączać urządzenia do środków trwałych. Jeżeli podana kwota została przekroczona, wydatek można zaliczyć w sposób pośredni, w postaci odpisu amortyzacyjnego. Właściciele firm, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku mogą skorzystać z możliwości jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w miesiącu oddania go do użytkowania lub w następnym miesiącu. Pozostali przedsiębiorcy muszą natomiast rozliczać wydatki stopniowo, zgodnie z odpisami amortyzacyjnymi.


Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacja

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx