Wentylacja kotłowni – naturalna, grawitacyjna czy mechaniczna?
Wentylacja kotłowni – naturalna, grawitacyjna czy mechaniczna ?
30 sierpnia 2018
Koszt inwestycji oraz koszty późniejszego ogrzewania pompą ciepła w porównaniu z kotłem gazowym
Koszt inwestycji oraz koszty późniejszego ogrzewania pompą ciepła w porównaniu z kotłem gazowym
1 września 2018

Finanse: o czym musisz pamiętać remontując mieszkanie ?

Od czasu do czasu remont mieszkania lub domu jest po prostu niezbędny. Może on mieć niewielki przebieg i polegać jedynie na pomalowaniu ścian, ale może mieć również większy wymiar. Wymiana instalacji i sprzętów gospodarstwa domowego kosztuje. Należy przeprowadzić odpowiednie analizy finansowe, aby sprawdzić, czy domowy budżet wytrzyma planowany remont.

Oszacuj swoje potrzeby

Jeżeli planujesz większy remont, musisz dokładnie oszacować swoje potrzeby. Najlepiej zrób listę spraw, które koniecznie trzeba wykonać w pierwszej kolejności. Następnym etapem jest dokładne określenie tego, co chcemy zmienić. Warto sprawdzić, czy uda się po prostu odrestaurować meble, czy konieczne będzie kupienie nowych.

Koszt wykonania remontu

Gdy już masz przygotowaną listę rzeczy do zrobienia, musisz oszacować, ile to wszystko będzie kosztowało. W sklepach internetowych możesz sprawdzić, ile kosztuje litr farby czy płyta indukcyjna do kuchni. Okazuje się, że nie tylko warto sprawdzać ceny w Internecie, ale także dokonywać tam zakupów. Można liczyć na większe rabaty i bardziej korzystne ceny materiałów budowlanych.

Kiedy najlepiej zrobić remont?

Warto zaplanować remont na czas, gdy materiały budowlane są najtańsze. W tym celu należy śledzić to, jak zmieniają się ceny. Dobrze jest również zaplanować remont wtedy, gdy już mamy wszystkie potrzebne środki na jego wykonanie, wraz z odpowiednim zapasem. Dzięki temu, nie trzeba będzie martwić się, że pieniędzy braknie w połowie remontowych prac.

Finansowanie rearanżacji

Duży remont domu może wiązać się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Można zdecydować się na kredyt hipoteczny, który jest tani, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby go uzyskać, ponieważ konieczne jest załatwienie wielu formalności. Trzeba również pamiętać, że ten kredyt finansuje tylko materiały budowlane oraz wyposażenie trwałe związane z daną nieruchomością. Nie można będzie więc kupić za te pieniądze mebli, ani dodatków do wnętrz. Na ten cel warto zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, która jest również tania, ale nie wymaga tylu formalności co kredyt hipoteczny.

Monitorowanie kosztów remontu

Gdy już wszystko zostanie zaplanowane i wycenione, należy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie sprawdzać cel, na jaki wydajemy pieniądze, a także kontrolować przebieg prac. Nie należy pozostawiać budżetu bez weryfikacji, gdy remont się rozpocznie. Trzeba pamiętać, że podczas remontu mogą zdarzyć się nieprzewidziane wydatki, musimy być na nie przygotowani.


Zobacz również:

Finanse – Budowa i Remont

Finanse – Budowa i Remont

Każdy marzy o tym, aby mieć własny dom. Jednak, aby to marzenie się spełniło, trzeba dysponować odpowiednimi finansami. Nie tylko do jego wybudowania, ale także do późniejszego utrzymania budynku. Wszystkie instalacje, meble, aranżacje wnętrz kosztują.

Zobacz: remont.biz.pl/category/finanse/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx