Wentylacja kotłowni – naturalna, grawitacyjna czy mechaniczna?
Wentylacja kotłowni – naturalna, grawitacyjna czy mechaniczna ?
30 sierpnia 2018
Koszt inwestycji oraz koszty późniejszego ogrzewania pompą ciepła w porównaniu z kotłem gazowym
Koszt inwestycji oraz koszty późniejszego ogrzewania pompą ciepła w porównaniu z kotłem gazowym
1 września 2018

Finanse: o czym musisz pamiętać remontując mieszkanie ?

Od czasu do czasu remont mieszkania lub domu jest po prostu niezbędny. Może on mieć niewielki przebieg i polegać jedynie na pomalowaniu ścian, ale może mieć również większy wymiar. Wymiana instalacji i sprzętów gospodarstwa domowego kosztuje. Należy przeprowadzić odpowiednie analizy finansowe, aby sprawdzić, czy domowy budżet wytrzyma planowany remont.

Oszacuj swoje potrzeby

Jeżeli planujesz większy remont, musisz dokładnie oszacować swoje potrzeby. Najlepiej zrób listę spraw, które koniecznie trzeba wykonać w pierwszej kolejności. Następnym etapem jest dokładne określenie tego, co chcemy zmienić. Warto sprawdzić, czy uda się po prostu odrestaurować meble, czy konieczne będzie kupienie nowych.

Koszt wykonania remontu

Gdy już masz przygotowaną listę rzeczy do zrobienia, musisz oszacować, ile to wszystko będzie kosztowało. W sklepach internetowych możesz sprawdzić, ile kosztuje litr farby czy płyta indukcyjna do kuchni. Okazuje się, że nie tylko warto sprawdzać ceny w Internecie, ale także dokonywać tam zakupów. Można liczyć na większe rabaty i bardziej korzystne ceny materiałów budowlanych.

Kiedy najlepiej zrobić remont?

Warto zaplanować remont na czas, gdy materiały budowlane są najtańsze. W tym celu należy śledzić to, jak zmieniają się ceny. Dobrze jest również zaplanować remont wtedy, gdy już mamy wszystkie potrzebne środki na jego wykonanie, wraz z odpowiednim zapasem. Dzięki temu, nie trzeba będzie martwić się, że pieniędzy braknie w połowie remontowych prac.

Finansowanie rearanżacji

Duży remont domu może wiązać się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Można zdecydować się na kredyt hipoteczny, który jest tani, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby go uzyskać, ponieważ konieczne jest załatwienie wielu formalności. Trzeba również pamiętać, że ten kredyt finansuje tylko materiały budowlane oraz wyposażenie trwałe związane z daną nieruchomością. Nie można będzie więc kupić za te pieniądze mebli, ani dodatków do wnętrz. Na ten cel warto zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, która jest również tania, ale nie wymaga tylu formalności co kredyt hipoteczny.

Monitorowanie kosztów remontu

Gdy już wszystko zostanie zaplanowane i wycenione, należy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie sprawdzać cel, na jaki wydajemy pieniądze, a także kontrolować przebieg prac. Nie należy pozostawiać budżetu bez weryfikacji, gdy remont się rozpocznie. Trzeba pamiętać, że podczas remontu mogą zdarzyć się nieprzewidziane wydatki, musimy być na nie przygotowani.


Zobacz również:

Finanse – Budowa i Remont

Finanse – Budowa i Remont

Każdy marzy o tym, aby mieć własny dom. Jednak, aby to marzenie się spełniło, trzeba dysponować odpowiednimi finansami. Nie tylko do jego wybudowania, ale także do późniejszego utrzymania budynku. Wszystkie instalacje, meble, aranżacje wnętrz kosztują.

Zobacz: remont.biz.pl/category/finanse/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx