Dlaczego gazowe kotły kondensacyjne wykazują się 100% sprawnością
Dlaczego gazowe kotły kondensacyjne wykazują się 100% sprawnością ?
14 lutego 2016
Certyfikat autoryzacji Tweetop
Certyfikat autoryzacji Tweetop
16 lutego 2016
Pokaż wszystkie
Jaki rodzaj domu wybrać drewniany czy murowany ?

Jaki rodzaj domu wybrać drewniany czy murowany ?

Jaki rodzaj domu wybrać drewniany czy murowany ?

W ostatnich czasach możemy zauważyć, że powstają tradycyjne domy murowane, lecz także pojawia się sporo domów drewnianych. Oferty firm, które oferują nam domy drewniane znajdziemy praktycznie na każdym kroku. Warto dodać, że całkiem niedawno gdy wspominano o domu drewnianym to mieliśmy na myśli jedynie domki letniskowe. Teraz bez problemu możemy postawić dom drewniany, w którym normalnie możemy mieszkać. Co jest więc lepsze? Dom murowany czy jednak dom drewniany. Wiele także zależy od indywidualnych potrzeb oraz kwestii estetycznych.

5721596655_d71dd2e050_b

Dom drewniany buduje się dość szybko. W tym wypadku napewno dom drewniany wygrywa. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy szybko postawić dom to warto postawić na dom drewniany. Nie musimy czekać, aż stężeje beton, a strop również będzie drewniany więc bez problemu będziemy w stanie rozpocząć jego eksploatowanie od razu po postawieniu. Oczywiście domy atrakcyjne i komfortowe oraz funkcjonalne możemy zbudować zarówno z drewna jak i z betonu. Należy pamiętać, że drewniany dom przegrywa z domem murowanym w takich aspektach jak przenoszenie się dźwięku czy także to, że dom drewniany posiada mniejszą bezwładność cieplną. Domy drewniane stały się już bardzo popularne za granicą. W Polsce jesteśmy w stanie zobaczyć takie domy, lecz znacznie większa część domów to właśnie domy murowane. Warto więc całą sprawę bardzo dokładnie przemyśleć i wtedy zdecydować jaki konkretnie dom chcemy. Jeśli oczekujesz domu postawionego szybko i tanio to wygrywa dom drewniany, jednak jeżeli chcemy uzyskać wrażenie solidności to napewno w tym przypadku wygra dom murowany.

Photo credit: Universal Pops (David) via Foter.com / CC BY-NC-SA

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx