Budowa pompy ciepła monoblok oraz zasadza działania w trybie ogrzewania - przygotowania ciepłej wody użytkowej
Budowa pompy ciepła monoblok oraz zasada działania w trybie ogrzewania / przygotowania ciepłej wody użytkowej
31 stycznia 2020
Pompa ciepła z montażem
Pompa ciepła z montażem
1 lutego 2020

Podłogi z żywicy

Posadzki tego typu jeszcze jakiś czas temu stosowane były w pomieszczeniach produkcyjnych ( warsztat, hala produkcyjna ) , magazynowych lub o przeznaczeniu gospodarczym ( garaż, piwnica lub kotłownia ) oraz tarasach i balkonach. W ostatnich latach posadzki żywiczne coraz częściej spotykane są również w domach i mieszkaniach jako doskonała alternatywa dla płytek, desek lub paneli.

Podłogi z żywicy

Jakie mamy rodzaje podłóg z żywicy ?

Cienkowarstwowe posadzki żywiczne

– to najprostszy rodzaj systemu posadzek żywicznych o maksymalnej grubości powłoki do 5 mm, który ma zastosowanie przede wszystkim wśród rozwiązań w sektorze prywatnym wewnątrz pomieszczeń takich jak kotłownia, garaż, piwnica ( zobacz przykładowy system żywicy cienkowarstwowej do wewnątrz– tutaj ) oraz na zewnątrz przy izolacji balkonów lub tarasów ( zobacz przykładowy system żywicy cienkowarstwowej na zewnątrz – tutaj ).

Grubowarstwowe posadzki żywiczne

– ten rodzaj podłogi z żywicy stosuje się wszędzie tak gdzie ze względu na większe obciążenie podłogi w takich pomieszczeniach jak warsztat lub hala produkcyjna . Posadzka taka składa się przeważnie z warstwy gruntującej oraz warstwy wierzchniej wykonanej z żywicy ( zobacz przykładowy system żywicy grubowarstwowej do wewnątrz– tutaj )

Kwarcowe posadzki żywiczne

- są to tak naprawdę posadzki grubowarstwowe które dodatkowo przesypane są warstwą kamienia lub piasku kwarcowego. Posadzki takie charakteryzują się oprócz ekstremalnej wytrzymałości również wysokim stopniem antypoślizgowym dzięki czemu mogą być stosowane np. na betonowe schody zewnętrzne. ( zobacz przykładowy system żywicy grubowarstwowej do wewnątrz– tutaj )

Posadzki-parkingowe-NK

Posadzki żywiczne

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego warto zdecydować się na to właśnie rozwiązanie.

Zobacz

Podłogi z żywicy

Posadzki tego typu jeszcze jakiś czas temu stosowane były w pomieszczeniach produkcyjnych ( warsztat, hala produkcyjna ) , magazynowych lub o przeznaczeniu gospodarczym ( garaż, piwnica lub kotłownia ) oraz tarasach i balkonach. W ostatnich latach posadzki żywiczne coraz częściej spotykane są również w domach i mieszkaniach jako doskonała alternatywa dla płytek, desek lub paneli.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
3 lat temu

Jaka możecie polecić żywicę do salonu w kolorze białym ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx