Szkolenie - sterowniki do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego marki Tech
Szkolenie – sterowniki do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego marki Tech
11 września 2019
Cennik montażu stolarki drzwiowej
Cennik montażu stolarki drzwiowej
14 września 2019
Pokaż wszystkie
Nowo budowane budynki – sieć ciepłownicza lub pompa ciepła

Nowo budowane budynki – sieć ciepłownicza lub pompa ciepła

Nowo budowane budynki – sieć ciepłownicza lub pompa ciepła

paragraf

Podczas posiedzenia sejmowego w dniu 11 września 2019 doszło do kilku istotnych zmian w polskim prawie które w zasadniczy sposób wpłynie na rynek instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Zmiany w prawie przełożą się na wspory wzrost sprzedaży tych urządzeń.

Nowe regulacje zakładaja że każdy nowy budynek o ile będzie możliwość techniczna oraz usazadnienie ekonomiczne to będzie miał obowiązek podpięcia do istniejącej sieci ciepłowniczej. Wyjatkiem od tej reguły będzie korzystanie z OZE ( pompa ciepła )

Ujednolicona została również stawka podatku Vat do 8 % ( do tej pory montując fotowoltaikę na dachu było 8 % natomiast montując zestaw fotowoltaiczny poza dachem było aż 23 % )

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są tak chętnie wybierane jako główne źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zobacz

Nowo budowane budynki – sieć ciepłownicza lub pompa ciepła. Na posiedzeniu sejmu z dnia 11 września 2019 doszło do zmiany w polskim prawie która przełoży się na spory wzrost sprzedaży pomp ciepła na naszym rynku. Wzrost ten spowodowany jest faktem że każdy nowy budynek musi być podłączony do sieci ciepłowniczej chyba że będzie ogrzewany pompa ciepła.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx