Czym jest OZC oraz jakie dane należy uwzględnić podczas liczenia zapotrzebowania energetycznego budynku
Czym jest OZC oraz jakie dane należy uwzględnić podczas liczenia zapotrzebowania energetycznego budynku.
9 marca 2020
Jaki podgrzewacz wody wybrać przepływowy czy pojemnościowy
Jaki podgrzewacz wody wybrać przepływowy czy pojemnościowy ?
12 marca 2020

Jak poprawnie wygrzać posadzkę z ogrzewaniem podłogowym ( podłogówką )

Posiadając wykonaną instalację wodnego ogrzewania podłogowego staniemy przed koniecznością wygrzania podłogi. Przeczytaj nasz wpis poświęcony temu tematowi i sprawdź jak poprawnie powinno się poprawnie wygrzewać podłogówkę, tak by cieszyć się później cieszyć się bezawaryjną pracą tego systemu.

Pamiętaj że sposób wygrzewania zależy od materiału z jakiego została wykonana posadzka w naszym budynku !

Jak poprawnie przeprowadzić wygrzanie posadzki ( podłogi).

Jastrych cementowy

Wygrzewanie rozpoczynamy od temperatury większej o 5 stopni celsjusza od temperatury otoczenia następnie podnosimy codziennie o 5 °C każdego dnia do uzyskania 45 – 50 °C. Po uzyskaniu temperatury 45 – 50 °C utrzymujemy ja przez 5 dni, następnie co 3 dni obniżamy temperaturę zasilania wody grzewczej o 5 stopni aż do 25 stopni celsjusza.

Jastrych anhydrytowy

Wygrzewanie rozpoczynamy od temperatury 5 stopni celsjusza wyższej niż temperatura otoczenia, następnie codziennie podnosimy temperaturę o 5 stopni każdego dnia aż do osiągnięcia 55 stopni celsjusza. Po dojściu do temperatury zadanej ( 55 °C ) utrzymujemy ja przez kolejne 2 do 5 dni a następnie codziennie obniżamy o 5 stopni celsjusza.

Kiedy możemy rozpocząć wygrzewanie ?

Posadzka cementowa - 21 dni od momentu wylania podłogi.

Posadzka anhydrytowa - 7 dni od momentu wylania podłogi.

System Kisan Comfort

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jak poprawnie wygrzać posadzkę ( podłogę ) z ogrzewaniem podłogowym ( podłogówką )

Posiadając wykonaną instalację wodnego ogrzewania podłogowego staniemy przed koniecznością wygrzania podłogi. Przeczytaj nasz wpis poświęcony temu tematowi i sprawdź jak poprawnie powinno się poprawnie wygrzewać podłogówkę, tak by cieszyć się później cieszyć się bezawaryjną pracą tego systemu.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz Gołębiewski
Tadeusz Gołębiewski
11 miesięcy temu

Dziękuję za przydatne informacje, zrobiliśmy dokładnie według tych wytycznych

Krzys
Krzys
3 miesięcy temu

Jak podłoga została wylana 3 miesiące temu to też mam wygrzewać ?

3
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x