Najlepszy dekarz, czyli jaki
Najlepszy dekarz, czyli jaki?
26 lipca 2022
Prace w ogrodzie jesienią - jak je rozplanować
Prace w ogrodzie jesienią – jak je rozplanować?
22 sierpnia 2022
Pokaż wszystkie
Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy - Który z nich wybrać

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy - Który z nich wybrać

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy? Który z nich wybrać?

Decydując się na budowę własnego domu, należy przemyśleć wszystkie ważne kwestie, które będą decydowały nie tylko o jego funkcjonalności, ale i również żywotności. W ostatnim czasie inwestorzy stawiają nie tylko na murowane budynki, ale i również drewniane, a także szkieletowe. Oczywiście wszystkie z nich są na swój sposób wartościowe, niemniej jednak w praktyce nieco różnią się od siebie.

plany, architekt, budowa, dom

Jeśli, jednak chodzi o ich koszt to jest on naprawdę bardzo zróżnicowany tak samo, jak czas budowy. Z całą pewnością, można powiedzieć, że dom murowany wydaje się najrozsądniejszym wyborem, niemniej jednak nie satysfakcjonuje on każdego. Zarówno domy szkieletowe, drewniane, jak i również murowane cieszą się dość sporym zainteresowaniem, ponieważ wielu inwestorów na nie stawia.

Ich wygląd nieco różni się od siebie, ponieważ składa się nie tylko z innych materiałów, ale także innej wielkości oraz kształtu. Decydując się na budowę własnego domu, nie można podejmować pochopnych decyzji. Tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie przemyślane.

Jak wiadomo, budowa domu jednorodzinnego to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego też w tej kwestii nie można eksperymentować.

Wady i zalety domów drewnianych, murowanych oraz szkieletowych.

Najważniejszą zaletą domu drewnianego jest to, że wyróżnia się krótkim czasem budowy, ogromną trwałością konstrukcji, a także dostępnością materiału. Jego wygląd jest bardzo charakterystyczny, dlatego też zwraca na siebie szczególną uwagę. Jeśli, jednak chodzi o jego wady to należy do nich konieczność renowacji i regularnej konserwacji drewna.

Domy murowane są najczęściej wybieranymi, ponieważ odznaczają się wieloletnią żywotnością, a co najważniejsze są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Poza tym pozwalają na znacznie bardziej rozbudowaną aranżację wnętrz. Wadą tego typu domu jest tylko i wyłącznie dość długi czas budowy, który może wynosić, nawet kilkanaście miesięcy.

Szkieletowe domy również posiadają wiele zalet, do których należy przede wszystkim to, że można je budować nie tylko latem, ale i również zimą. Tutaj szczególnie istotną rolę odgrywa także to, że tego typu budynek daje ogromne możliwości rozbudowy. Jego niekorzystną wadą jest to, że latem szybko się nagrzewa, co bardzo przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Dlaczego dom murowany jest lepszym wyborem, niż drewniany i szkieletowy?

Jak widać, zarówno dom drewniany, murowany, jak i również szkieletowy posiada swoje wady i zalety, dlatego też jest mniej lub bardziej praktycznym rozwiązaniem. Wybór jednego z nich jest kwestią indywidualną każdego z osobna, ponieważ zależy to przede wszystkim od własnych upodobań, jak i również możliwości finansowych.

Niemniej, jednak nie da się ukryć, że dom murowany to jednak najlepsze rozwiązanie, które wykazuje się przede wszystkim wieloletnią żywotność. Taki dom, może służyć swoim mieszkańcom, nawet przez kilkadziesiąt lat, co jest jego ogromną zaletą.

Sporo informacji przydatnych podczas budowy znajdą P. na https://sobir.pl/category/budowa/
Google news -2

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy? Który z nich wybrać?

Decydując się na budowę własnego domu, należy przemyśleć wszystkie ważne kwestie, które będą decydowały nie tylko o jego funkcjonalności, ale i również żywotności. W ostatnim czasie inwestorzy stawiają nie tylko na murowane budynki, ale i również drewniane, a także szkieletowe. Oczywiście wszystkie z nich są na swój sposób wartościowe, niemniej jednak w praktyce nieco różnią się od siebie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Zdecydowanie murowane domy są najlepsze

Staszek
Staszek
1 rok temu
Reply to  Jan

Najlepsze w czym ?

Igor
Igor
1 rok temu
Reply to  Staszek

W czym kolwiek 🤪

Huba
Huba
1 rok temu

Zdecydowanie dom murowany będzie najlepszy ze względu chociażby na trwałość takiego domu

Ramona
Ramona
1 rok temu

To nie Ameryka tu się buduje murowane domy 😀

5
0
Podziel się swoją opiniąx