Najlepszy dekarz, czyli jaki
Najlepszy dekarz, czyli jaki?
26 lipca 2022
Prace w ogrodzie jesienią - jak je rozplanować
Prace w ogrodzie jesienią – jak je rozplanować?
22 sierpnia 2022
Pokaż wszystkie
Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy - Który z nich wybrać

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy - Który z nich wybrać

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy? Który z nich wybrać?

Decydując się na budowę własnego domu, należy przemyśleć wszystkie ważne kwestie, które będą decydowały nie tylko o jego funkcjonalności, ale i również żywotności. W ostatnim czasie inwestorzy stawiają nie tylko na murowane budynki, ale i również drewniane, a także szkieletowe. Oczywiście wszystkie z nich są na swój sposób wartościowe, niemniej jednak w praktyce nieco różnią się od siebie.

plany, architekt, budowa, dom

Jeśli, jednak chodzi o ich koszt to jest on naprawdę bardzo zróżnicowany tak samo, jak czas budowy. Z całą pewnością, można powiedzieć, że dom murowany wydaje się najrozsądniejszym wyborem, niemniej jednak nie satysfakcjonuje on każdego. Zarówno domy szkieletowe, drewniane, jak i również murowane cieszą się dość sporym zainteresowaniem, ponieważ wielu inwestorów na nie stawia.

Ich wygląd nieco różni się od siebie, ponieważ składa się nie tylko z innych materiałów, ale także innej wielkości oraz kształtu. Decydując się na budowę własnego domu, nie można podejmować pochopnych decyzji. Tutaj wszystko musi być bardzo dokładnie przemyślane.

Jak wiadomo, budowa domu jednorodzinnego to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego też w tej kwestii nie można eksperymentować.

Wady i zalety domów drewnianych, murowanych oraz szkieletowych.

Najważniejszą zaletą domu drewnianego jest to, że wyróżnia się krótkim czasem budowy, ogromną trwałością konstrukcji, a także dostępnością materiału. Jego wygląd jest bardzo charakterystyczny, dlatego też zwraca na siebie szczególną uwagę. Jeśli, jednak chodzi o jego wady to należy do nich konieczność renowacji i regularnej konserwacji drewna.

Domy murowane są najczęściej wybieranymi, ponieważ odznaczają się wieloletnią żywotnością, a co najważniejsze są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Poza tym pozwalają na znacznie bardziej rozbudowaną aranżację wnętrz. Wadą tego typu domu jest tylko i wyłącznie dość długi czas budowy, który może wynosić, nawet kilkanaście miesięcy.

Szkieletowe domy również posiadają wiele zalet, do których należy przede wszystkim to, że można je budować nie tylko latem, ale i również zimą. Tutaj szczególnie istotną rolę odgrywa także to, że tego typu budynek daje ogromne możliwości rozbudowy. Jego niekorzystną wadą jest to, że latem szybko się nagrzewa, co bardzo przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Dlaczego dom murowany jest lepszym wyborem, niż drewniany i szkieletowy?

Jak widać, zarówno dom drewniany, murowany, jak i również szkieletowy posiada swoje wady i zalety, dlatego też jest mniej lub bardziej praktycznym rozwiązaniem. Wybór jednego z nich jest kwestią indywidualną każdego z osobna, ponieważ zależy to przede wszystkim od własnych upodobań, jak i również możliwości finansowych.

Niemniej, jednak nie da się ukryć, że dom murowany to jednak najlepsze rozwiązanie, które wykazuje się przede wszystkim wieloletnią żywotność. Taki dom, może służyć swoim mieszkańcom, nawet przez kilkadziesiąt lat, co jest jego ogromną zaletą.

Sporo informacji przydatnych podczas budowy znajdą P. na https://sobir.pl/category/budowa/
Google news -2

Dom drewniany, murowany, czy szkieletowy? Który z nich wybrać?

Decydując się na budowę własnego domu, należy przemyśleć wszystkie ważne kwestie, które będą decydowały nie tylko o jego funkcjonalności, ale i również żywotności. W ostatnim czasie inwestorzy stawiają nie tylko na murowane budynki, ale i również drewniane, a także szkieletowe. Oczywiście wszystkie z nich są na swój sposób wartościowe, niemniej jednak w praktyce nieco różnią się od siebie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx