Jednostka wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q
Nowa generacja jednostek wentylacyjnych Zehnder ComfoAir Q
10 lipca 2017
Posadzka odporna na ścieranie – jak ją wykonać ?
Posadzka odporna na ścieranie – jak ją wykonać ?
14 lipca 2017

Jak korzystać z klimatyzacji, aby nie była dla Ciebie szkodliwa

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez klimatyzacji, chłodzone w ten sposób są biura, samochody, centra handlowe, a nawet prywatne domy, trzeba jednak korzystać z tego przyjemnego systemu z rozwagą.

Używanie klimatyzacji z głową pozwoli nam uniknąć wielu przykrych konsekwencji, włączanie i wyłączanie klimatyzacji, gdy zrobi się chłodno nie jest najlepszym pomysłem, najlepiej ustawić stałą temperaturę, o kilka stopni niższą od tej na zewnątrz. Istotne jest, aby w miarę możliwości różnica między zewnętrzną a wewnętrzną temperaturą nie była zbyt dotkliwa.

BRI – co to jest ?

BRI to zespół chorób związanych z budynkiem, jest to efekt przebywania w pomieszczeniach, w których klimatyzacja działa niepoprawnie lub jest tak zanieczyszczona, że osoby ciągle są narażone na wdychanie kurzu i bakterii, objawami tej choroby są nudności, zawroty i bóle głowy, drażliwość, depresja, zaburzenia pamięci i koncentracji, bóle mięśniowe, osłabienie, astma, bezsenność.

Gwałtowna zmiana temperatury

Człowiek odczuwa wielką przyjemność wchodząc z upalnej ulicy do chłodnego biura, jednak tak gwałtowna zmiana temperatury może skończyć się przeziębieniem, zawsze warto mieć pod ręką w biurze sweter lub szal, które ograniczą szok termiczny związany z wejściem do mocno wychłodzonego pomieszczenia, warto też zaopatrzyć się w spray od bólu gardła, by szybko pozbyć się stanu zapalnego.

Suche powietrze

Nie da się ukryć, że klimatyzacja bardzo wysusza powietrze, przesusza błony śluzowe nosa oraz gardła, jest to podatny grunt do zapalenia gardła oraz krtani. Wysuszone powietrze ma także niekorzystny wpływ na śluzówkę i rogówkę oka, a w konsekwencji staje się przyczyną zespołu suchego oka, wilgotność powietrza w pomieszczeniach powinna być utrzymywana na poziomie 40-60%. Warto w pomieszczeniach, w których jest klimatyzacja stosować nawilżacz powietrza, w małym rozmiarze, postawiony na biurku przyniesie ulgę oczom i górnym drogom oddechowym, rrzeba też dużo pić – przynajmniej 1,5 litra dziennie, najlepiej wody niegazowanej.

Zanieczyszczona klimatyzacja – źródło szkodliwych bakterii

Urządzenia klimatyzacyjne trzeba konserwować, w powietrzu wydmuchiwanym przez klimatyzację jest dużo bakterii, zarazków oraz kurzu, te wszystkie zanieczyszczenia powinny wychwytywać filtry zamontowane w klimatyzatorze, jeżeli jednak filtr jest zabrudzony, nie będzie w stanie działać prawidłowo.

Trzeba również wiedzieć, że klimatyzacja pracująca w trybie chłodzącym wytrąca wodę, która skrapla się w urządzeniu, co staje się pożywką dla pleśni i grzybów, jeśli instalacja nie jest czyszczona, a filtry wymieniane, nawiew klimatyzacji wyrzuca do pomieszczenia gromadzone przez dłuższy czas drobnoustroje, istotne jest więc to, aby klimatyzację regularnie czyścić.


Zadbaj sam o swój klimatyzator – zobacz chemię do czyszczenia klimatyzatorów w naszym sklepie

Środki do czyszczenia – Remont

Środki do czyszczenia – Remont

Klimatyzacja jest komfortem, o który jednak trzeba dbać. Dzięki temu do pomieszczenia faktycznie będzie dostarczane świeże i czyste powietrze. Producenci przygotowali szereg środków czystości

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1984-srodki-do-czyszczenia


Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sami
Sami
7 lat temu

To samo tyczy się klimatyzacji samochodowej – wiele osób błędnie sądzi, że klimatyzacja raz kupiona nie wymaga czyszczenia. A później niestety zmaga się ze skutkami swoich zaniedbań – głównie chorobami górnych dróg oddechowych.

1
0
Podziel się swoją opiniąx