Jak korzystać z klimatyzacji, aby nie była dla Ciebie szkodliwa
Jak korzystać z klimatyzacji, aby nie była dla Ciebie szkodliwa
11 lipca 2017
Przykładowy-projekt-wetylacji-i-rekuperacji-2
Projekt domu a system rekuperacji
15 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Posadzka odporna na ścieranie – jak ją wykonać ?

Posadzka odporna na ścieranie – jak ją wykonać ?

Posadzka odporna na ścieranie – jak ją wykonać ?

Marzeniem wielu użytkowników garażu jest posiadanie w nim posadzki odpornej na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także takiej, która nie będzie się pyliła. Sprawdźmy, jakie są w tym zakresie opcje i możliwości wykonania.

Betonowe posadzki w garażu

Monolityczne posadzki betonowe są rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w każdym garażu, w którym chce się mieć podłogę odporną na wszelkie uszkodzenia. Jest ona wygodna w użytkowaniu i tania w wykonaniu.

Posadzki betonowe wykonuje się z różnych materiałów. Trzeba skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby wykonać je we właściwy sposób. Najczęściej wykorzystuje się cienkowarstwowe 10–25 mm pokrycia z polimerowo-cementowych wylewek zacieranych mechanicznie, bądź samorozlewnych – nakładanych na zagruntowane stabilne podłoże betonowe.

Betonową powierzchnię można również utwardzić stosując odpowiednie preparaty. Wykonuje się to przed całkowitym stwardnieniem podkładu wcierając preparat za pomocą zacieraczki mechanicznej. Dodatkowo należy zastosować warstwę impregnacyjną, która zapobiega zbyt szybkiemu wysychaniu posadzki.

Zobacz przy okazji żywicę którą można położyć zamiast płytek w garażu

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż to uszczelniająca wodoodporna powłoka posadzkowa kryjąca rysy i wykazująca właściwości dekoracyjne Nadaje się na podłoża betonowe, płytki i na stare powłoki. Proponowana żywica sika jest odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne. Jej największymi zaletami są elastyczność, szybkie schnięcie oraz paroprzepuszczalność Ostatnia 1 szt.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/posadzki/29352-sika-posadzka-zywiczna-sikafloor-balkon-i-garaz-zestaw-5906489881404.html
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx