Praca na budowach w Niemczech – co warto wiedzieć?
Praca na budowach w Niemczech – co warto wiedzieć?
11 listopada 2022
Najlepszy mebel do przechowywania obuwia
Najlepszy mebel do przechowywania obuwia
21 listopada 2022
Pokaż wszystkie
Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu?

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych – polegamy na nich w domu oraz w pracy. Zwykle przekonujemy się o tym, jak bardzo ułatwiają nam życie, gdy następuje przerwa w dostawie prądu. Gdy dojdzie do awarii zasilania, warto mieć agregat prądotwórczy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model do domu jednorodzinnego.

Generator prądu - Hyundai

Generator prądu – dlaczego jest niezbędny?

Życie komplikuje się, gdy zaskoczy nas blackout i nagle nie pracuje lodówka, pralka czy komputer. To problem związany z funkcjonowaniem sieci energetycznej. Jego efektem może być długotrwały brak dostępu do prądu na dużym obszarze.

Zanim sieć energetyczna powróci do funkcjonowania w normalnym trybie, może upłynąć wiele godzin. W takich sytuacjach nieodzowny jest agregat prądotwórczy. To jedno z praktycznych urządzeń używanych w kryzysowych sytuacjach.

Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni?

Moc generatora. Określ zapotrzebowanie na prąd wszystkich urządzeń, które będą zasilane agregatem. Agregaty różnią się też pojemnością silnika, a w efekcie generowaną mocą. Zwykle w domu urządzenie musi zasilać wiele sprzętów – m.in. lodówkę, pralkę, zmywarkę i komputer oraz powerbank w sytuacji awaryjnej.

Moc jest podawana w kilowatach (kW). Powinna być większa niż suma mocy maksymalnej wszystkich urządzeń, które jednocześnie będą podłączone do agregatu. Wybierając odpowiedni model, trzeba określić swoje oczekiwania.

Rodzaj paliwa. Generatory dzielimy na kilka rodzajów w zależności od paliwa i typu silników. Silniki działają na różne rodzaje paliwa. Dostępne są m.in. agregaty z silnikami benzynowymi, proste w obsłudze, sprawdzą się w podróży do zasilania lodówki turystycznej czy telefonów.

Do sporadycznego użytkowania odpowiednie będą agregaty dwusuwowe. Z kolei czterosuwowe mają większe silniki i są w stanie bez problemu wygenerować więcej prądu. Agregaty z silnikiem diesla są cięższe i większe. Najczęściej służą jako awaryjne zasilanie szpitali czy serwerowni.

Liczba faz. Wyróżniamy generatory jednofazowe i trójfazowe w zależności od rodzaju wytwarzanego prądu. Agregaty jednofazowe generują prąd o napięciu 230 V, a trójfazowe 400 V. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia.

Duży wybór generatorów prądotwórczych zapewnia Hyundai Power Products: https://hyundaipower-pl.com/1478-agregaty-pradotworcze.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu?

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych – polegamy na nich w domu oraz w pracy. Zwykle przekonujemy się o tym, jak bardzo ułatwiają nam życie, gdy następuje przerwa w dostawie prądu. Gdy dojdzie do awarii zasilania, warto mieć agregat prądotwórczy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model do domu jednorodzinnego.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
1 rok temu

Jakiej mocy powinien być agregat na budowę

Janek
Janek
1 rok temu
Reply to  Olek

5 kW w zupełności ci wystarczy

Bono
Bono
1 rok temu
Reply to  Olek

Na całą budowę używaliśmy 3 kW i wystarczyło na wszystko

Olaf
Olaf
1 rok temu

Używa ktoś agregatu marki Dedra ? Mam okazję go kupić w dobrych pieniądzach i nie wiem czy się zdecydować

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Olaf

Mam narzędzia tej firmy, są spoko tak więc śmiało kupuj

Olenko
Olenko
1 rok temu

Jaki agregat będzie lepszy na benzynę czy diesel ?

Olaf
Olaf
1 rok temu
Reply to  Olenko

Nie jestem pewny ale agregatu na ropę chyba nie kupisz. Ja przynajmniej takich nigdy się nie widziałem jak szukałem do siebie agregatu na budowę

Kolega
Kolega
1 rok temu
Reply to  Olenko

Agregaty na ropę nie są w sprzedaży

Kolega
Kolega
1 rok temu

Co sądzicie o tym aby zakupić używany agregat

9
0
Podziel się swoją opiniąx