Praca na budowach w Niemczech – co warto wiedzieć?
Praca na budowach w Niemczech – co warto wiedzieć?
11 listopada 2022
Najlepszy mebel do przechowywania obuwia
Najlepszy mebel do przechowywania obuwia
21 listopada 2022
Pokaż wszystkie
Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu?

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych – polegamy na nich w domu oraz w pracy. Zwykle przekonujemy się o tym, jak bardzo ułatwiają nam życie, gdy następuje przerwa w dostawie prądu. Gdy dojdzie do awarii zasilania, warto mieć agregat prądotwórczy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model do domu jednorodzinnego.

Generator prądu - Hyundai

Generator prądu – dlaczego jest niezbędny?

Życie komplikuje się, gdy zaskoczy nas blackout i nagle nie pracuje lodówka, pralka czy komputer. To problem związany z funkcjonowaniem sieci energetycznej. Jego efektem może być długotrwały brak dostępu do prądu na dużym obszarze.

Zanim sieć energetyczna powróci do funkcjonowania w normalnym trybie, może upłynąć wiele godzin. W takich sytuacjach nieodzowny jest agregat prądotwórczy. To jedno z praktycznych urządzeń używanych w kryzysowych sytuacjach.

Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni?

Moc generatora. Określ zapotrzebowanie na prąd wszystkich urządzeń, które będą zasilane agregatem. Agregaty różnią się też pojemnością silnika, a w efekcie generowaną mocą. Zwykle w domu urządzenie musi zasilać wiele sprzętów – m.in. lodówkę, pralkę, zmywarkę i komputer oraz powerbank w sytuacji awaryjnej.

Moc jest podawana w kilowatach (kW). Powinna być większa niż suma mocy maksymalnej wszystkich urządzeń, które jednocześnie będą podłączone do agregatu. Wybierając odpowiedni model, trzeba określić swoje oczekiwania.

Rodzaj paliwa. Generatory dzielimy na kilka rodzajów w zależności od paliwa i typu silników. Silniki działają na różne rodzaje paliwa. Dostępne są m.in. agregaty z silnikami benzynowymi, proste w obsłudze, sprawdzą się w podróży do zasilania lodówki turystycznej czy telefonów.

Do sporadycznego użytkowania odpowiednie będą agregaty dwusuwowe. Z kolei czterosuwowe mają większe silniki i są w stanie bez problemu wygenerować więcej prądu. Agregaty z silnikiem diesla są cięższe i większe. Najczęściej służą jako awaryjne zasilanie szpitali czy serwerowni.

Liczba faz. Wyróżniamy generatory jednofazowe i trójfazowe w zależności od rodzaju wytwarzanego prądu. Agregaty jednofazowe generują prąd o napięciu 230 V, a trójfazowe 400 V. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia.

Duży wybór generatorów prądotwórczych zapewnia Hyundai Power Products: https://hyundaipower-pl.com/1478-agregaty-pradotworcze.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu jednorodzinnego w razie blackoutu?

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych – polegamy na nich w domu oraz w pracy. Zwykle przekonujemy się o tym, jak bardzo ułatwiają nam życie, gdy następuje przerwa w dostawie prądu. Gdy dojdzie do awarii zasilania, warto mieć agregat prądotwórczy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model do domu jednorodzinnego.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx