Klimatyzacja Kaisai 2018 - Certyfikat Autoryzowany dystrybutor - serwis
Klimatyzacja Kaisai 2018 – Certyfikat Autoryzowany instalator – dystrybutor – serwis
16 maja 2018
Sika Balkony Premium
Sika Balcony Premium – hydroizolacja na balkon i taras
16 maja 2018
Pokaż wszystkie
Filtracja wody na węglu aktywnym

Filtracja wody na węglu aktywnym

Wody podziemne zawierają dużą ilość manganu, żelaza, siarkowodoru oraz amoniaku, nie są jednak nar

Odżelazianie i odmanganianie wody

Wody podziemne zawierają dużą ilość manganu, żelaza, siarkowodoru oraz amoniaku, nie są jednak narażone na skażenie przez substancje wytwarzane przez człowieka. Odżelazianie i odmanganianie wody to podstawowe działania, jakie należy wykonać, aby woda nadawała się do spożycia i nie była szkodliwa dla urządzeń, w których jest przygotowywana.

 Jeżeli w wodzie jest duże stężenie manganu oraz żelaza pojawia się charakterystyczne zabarwienie oraz mętność, woda po prostu zaczyna wyglądać w bardzo niekorzystny sposób, w dodatku na urządzeniach sanitarnych zaczynają być widoczne rdzawe osady.

Zasady usuwania żelaza i manganu z wody

Żelazo i mangan są zatrzymywane w drodze filtracji, na specjalnym filtrze pospiesznym. To, jaka metoda zostanie dobrana w dużej mierze zależy od składu fizykochemicznego wody, a także od postaci, w jakiej żelazo i mangan występują. Wpływ ma także zawartość tlenu, dwutlenku węgla oraz związków organicznych.

Cały proces związany z usuwaniem żelaza i manganu z wody polega przede wszystkim na napowietrzeniu wody surowej, przy użyciu aspiratora lub sprężarki. Następnie wykonywana jest korekta odczynu wody, a na samym końcu wspomniana już filtracja na odpowiednim rodzaju złoża. Jeżeli zawartość manganu i żelaza w wodzie jest znaczącą, należy przeprowadzić podwójną filtrację, w pierwszej kolejności powinien zostać użyty filtr wyłapujący żelazo.

Filtry odżelaziające i do odmanganiania montowane są za filtrami mechanicznymi, muszą jednak znajdować się zawsze przed urządzeniami do zmiękczania wody.

Płukanie filtrów

Dobór płukania filtrów w dużej mierze zależy od wybranego materiału filtracyjnego.

Można wyróżnić:

  • płukanie wodno-powietrzne – stosowany jest filtr piaskowo-żwirowy, jeżeli wymagana jest wyższa wydajność,
  • płukanie wodne – stosowane są filtry ze złożem wielowarstwowym, złożem Birm Normal lub Pyrolx,
  • płukanie wodne z dozowaniem KMnO4 – stosowane są filtry ze złożem Greensand Plus.

Zobacz więcej:

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/uzdatnianie-wody/

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT, zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, chronią instalację przed awarią spowodowaną na przykład drobinkami piasku, skuteczna ochrona rur i przyłączy w Twoim domu będzie możliwa dzięki tym filtrom.  

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Cennik BWT

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up