Klimatyzacja Kaisai 2018 - Certyfikat Autoryzowany dystrybutor - serwis
Klimatyzacja Kaisai 2018 – Certyfikat Autoryzowany instalator – dystrybutor – serwis
16 maja 2018
Sika Balkony Premium
Sika Balcony Premium – hydroizolacja na balkon i taras
16 maja 2018

Odżelazianie i odmanganianie wody

Wody podziemne zawierają dużą ilość manganu, żelaza, siarkowodoru oraz amoniaku, nie są jednak narażone na skażenie przez substancje wytwarzane przez człowieka. Odżelazianie i odmanganianie wody to podstawowe działania, jakie należy wykonać, aby woda nadawała się do spożycia i nie była szkodliwa dla urządzeń, w których jest przygotowywana.

 Jeżeli w wodzie jest duże stężenie manganu oraz żelaza pojawia się charakterystyczne zabarwienie oraz mętność, woda po prostu zaczyna wyglądać w bardzo niekorzystny sposób, w dodatku na urządzeniach sanitarnych zaczynają być widoczne rdzawe osady.

Zasady usuwania żelaza i manganu z wody

Żelazo i mangan są zatrzymywane w drodze filtracji, na specjalnym filtrze pospiesznym. To, jaka metoda zostanie dobrana w dużej mierze zależy od składu fizykochemicznego wody, a także od postaci, w jakiej żelazo i mangan występują. Wpływ ma także zawartość tlenu, dwutlenku węgla oraz związków organicznych.

Cały proces związany z usuwaniem żelaza i manganu z wody polega przede wszystkim na napowietrzeniu wody surowej, przy użyciu aspiratora lub sprężarki. Następnie wykonywana jest korekta odczynu wody, a na samym końcu wspomniana już filtracja na odpowiednim rodzaju złoża. Jeżeli zawartość manganu i żelaza w wodzie jest znaczącą, należy przeprowadzić podwójną filtrację, w pierwszej kolejności powinien zostać użyty filtr wyłapujący żelazo.

Filtry odżelaziające i do odmanganiania montowane są za filtrami mechanicznymi, muszą jednak znajdować się zawsze przed urządzeniami do zmiękczania wody.

Płukanie filtrów

Dobór płukania filtrów w dużej mierze zależy od wybranego materiału filtracyjnego.

Można wyróżnić:

  • płukanie wodno-powietrzne – stosowany jest filtr piaskowo-żwirowy, jeżeli wymagana jest wyższa wydajność,
  • płukanie wodne – stosowane są filtry ze złożem wielowarstwowym, złożem Birm Normal lub Pyrolx,
  • płukanie wodne z dozowaniem KMnO4 – stosowane są filtry ze złożem Greensand Plus.

Zobacz więcej:

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/uzdatnianie-wody/

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT, zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, chronią instalację przed awarią spowodowaną na przykład drobinkami piasku, skuteczna ochrona rur i przyłączy w Twoim domu będzie możliwa dzięki tym filtrom.  

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Cennik BWT

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx