Osuszanie murów poprzez iniekcje SikaMur®InjectoCream
Osuszanie murów poprzez iniekcje SikaMur ® InjectoCream
15 września 2017
Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
18 września 2017

Urządzamy pokój dzienny

Jak urządzić pokój dzienny – to pytanie zadaje sobie wiele osób kupujących mieszkanie lub dom. W końcu jest to przestrzeń reprezentatywna, w której przyjmujemy gości. Warto postarać się, aby wyglądała jak najlepiej.

Pokój dzienny przeznaczony jest zarówno do odpoczynku, jak i przyjmowania gości. Często jemy tam również posiłki, jeżeli jest połączony z kuchnią. Na pewno aranżacja tej przestrzeni nie może być przypadkowa. Należy włożyć sporo wysiłku, aby przygotować pokój, w którym z prawdziwą przyjemnością można będzie spędzać swój wolny czas.

Dostosuj pomysł do wielkości wnętrza

W głowie każdej osoby, która kupuje mieszkanie lub dom pojawia się wiele pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz. Trzeba jednak pamiętać, aby zawsze dostosowywać wyobrażenia do realnych możliwości. W tym przypadku chodzi o to, aby zastosować w salonie pomysł dostosowany do posiadanej przestrzeni.

Pamiętaj o zasadzie, że pokój dzienny nie powinien być większy niż 40 m2. Zbyt duża przestrzeń nie będzie przytulna.

Wyznaczenie stref

Najlepsza sytuacja występuje wtedy, gdy pokój dzienny ma nietypowy kształt. Łatwo można wyznaczyć strefy odpoczynku, jedzenia posiłków czy przyjmowania gości. Istotne jest, aby wszystkie strefy były ze sobą ściśle połączone, ale aby nie „przeszkadzało sobie nawzajem”. Oznacza to, że na przykład nie powinno dojść do sytuacji, w której aby dostać się do strefy jadalni musimy przejść przez strefę odpoczynku.

Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie wejścia do salonu w jednej ości z wyjściem na balkon czy na taras. Sprawi to, że przestrzeń stanie się bardziej atrakcyjna i będzie zachęcała do spędzania tam czasu.

Rozmieszczenie mebli w salonie

 

Jeżeli w Twoim salonie znajdzie się stół, powinien on zostać ustawiony w takim miejscu, aby był bliżej kuchni niż sofy (obowiązkowy element każdego salonu). Nigdy nie należy ustawiać mebli przy oknach. W salonie powinno być bardzo dużo światła. Zagracenie tej przestrzeni mebli spowoduje uzyskanie efektu odwrotnego do zamierzonego.

Jeżeli chodzi o obowiązkowe meble, które powinny znaleźć się w tej przestrzeni, to przede wszystkim komplet wypoczynkowy, a także niewielka komoda sprawdzająca się do przechowywania pięknych kieliszków czy trunków.

Kolory w pokoju dziennym

W związku z tym, że salon ma być miejscem reprezentatywnym, lepiej zrezygnować w nim z jaskrawych, odważnych kolorów. Lepiej stawiać na te stonowane. Świetnie sprawdzą się biele, beże, a także szarości. Można również postawić na delikatne róże. Dobrym sposobem na ładne udekorowanie wnętrza jest zastosowanie paneli dekoracyjnych wykonanych z drewna, kamienia czy ceramiki.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx