Budowa domu – kiedy warto ją rozpocząć
Budowa domu – kiedy warto ją rozpocząć?
22 marca 2018
Hybrydowe ogrzewanie domu - K1
Hybrydowe ogrzewanie domu
23 marca 2018
Pokaż wszystkie
Od czego zależy zdrowy klimat wewnątrz budynku ?

Od czego zależy zdrowy klimat wewnątrz budynku ?

Od czego zależy zdrowy klimat wewnątrz budynku ?

Okazuje się, że bardzo często jakość powietrza wewnątrz budynku jest gorsza niż na zewnątrz. Nie należy pozostawiać tego bez żadnych działań, ponieważ to właśnie w pomieszczeniach spędzany ponad 80% czasu w ciągu dnia. Warto zadbać o dobrą jakość powietrza, od czego ona zależy ?

Wpływ temperatury na jakość powietrza w budynku

Aby można było powiedzieć, że temperatura wewnątrz pomieszczeń jest idealna, powinna być na w miarę stałym poziomie. Powinna wahać się między 19 a 22 stopniami Celsjusza. Nie może być również zbyt niska, ponieważ będzie mało komfortowa dla użytkowników pomieszczeń.

Wpływ wilgotności na jakość powietrza w budynku

Wilgotność powietrza wpływa na zdrowie, jak i dobre samopoczucie mieszkańców. Optymalna wilgotność powinna wynosić między 40 a 60%. Trzeba pamiętać, że zbyt suche powietrze jest tak samo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, jak zbyt duża wilgotność. Suche powietrze może podrażnić oczy oraz skórę.

Hałas a komfort przebywania w budynku

Dobra akustyka jest niezbędna dla zdrowia. Dlatego w budynku powinny znaleźć się okna i drzwi odznaczające się odpowiednią izolację dźwiękową. Wentylatory powinny zostać wyposażone w boczne sieci wentylacyjne oraz system kanałów, ponieważ ogranicza to hałas wydobywający się z instalacji. Spokój i cisza mogą stać się faktem w domu.

Wentylacja sposobem na dobry klimat w budynku

Istotne jest, aby regularnie wietrzyć pomieszczenia, jeżeli chcesz zadbać o odpowiedni klimat w ich wnętrzu. Najprostszym sposobem jest otwarcie okien. Można także postawić na wentylację, która działa przez całą dobę oraz przez cały rok. Mowa oczywiście o wentylacji mechanicznej, która wyposażona jest w filtry wyłapujące zanieczyszczenia z powietrza. Pozwalają one na dostarczanie do pomieszczeń jedynie świeżego i niezanieczyszczonego powietrza.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
firma remontowa zielona góra
firma remontowa zielona góra
5 lat temu

..no i najważniejsze 😉
od ludzi w nim przebywających 😀

1
0
Podziel się swoją opiniąx